221 Shares 9055 views

Co wybrać Piec Sauna?

Widziane łaźnie lub sauny w stanie dostarczyć niewątpliwą przyjemność ciała i umysłu, aby oczyścić organizm wewnątrz i na zewnątrz, a także przyczynić się do procesu zdrowienia z różnych chorób. Ale do przyjemności przyniósł tylko korzyści bez negatywnych skutków dla zdrowia w łaźni parowej musi być odpowiedni dla każdego indywidualnego przypadku, piekarnik, to – w piecu.
Istnieje kilka rodzajów pieców do łaźni i saun: drewno, prąd i gaz. piece na drewno zainstalowane w kąpieli od czasów starożytnych. Mimo to, w ten sposób pary grzewczej, a teraz popularne, być może nieco zmieniona konstrukcja samego pieca i jego wygląd zewnętrzny. Na dzień dzisiejszy, można po prostu kupić piec opalany drewnem do kąpieli i cieszyć się korzyściami płynącymi z łaźni parowej procesu, ale można budować urządzenia samodzielnie. Dobre paliwo dla takich łaźnie parowe służyć drewna drzew liściastych. Grzejniki elektryczne – to bardziej nowoczesny rodzaj pieców, które pojawiły się wraz z pojawieniem się elektryczności. Nie dym, lekki, kompaktowy rozmiar, łatwość obsługi i łatwość użycia – główne zalety tej opcji ogrzewania parowego. Piece gazowe – najnowszy typ sprzętu do łaźni i saun, doskonały, głównie dla mieszkańców miast. W tym przypadku, źródłem ciepła jest gaz ziemny lub propan. Główną zaletą pieców gazowych – niski koszt eksploatacji.
Prawidłowa instalacja – klucz do sukcesu, długoterminowego, a co najważniejsze bezpieczna eksploatacja pieców wszystkie łaźni i saun. Najbardziej czasochłonne i skomplikowane jest instalacja pieca drzewnego. Cała trudność polega na budowę dostatecznie dużej wielkości grzejnika oraz obowiązkowej obecności specjalnym osobnym fundamencie, nie dotykać wspólny fundament budynku. piec gazowy instalacja w dużej mierze podobna do montażu drewna. Główną różnicą – dostawa sprzętu gazowego. Najprostszym, ale w tym samym czasie i wymaga specjalnego podejścia, instalacji sprzętu grzewczego jest instalacja kuchenek elektrycznych. Proces ten powinien odbywać się z obowiązkowym udziałem elektryka, umiejętnie zaznajomionych z wszystkich zawiłości bezpiecznej eksploatacji przyszłości. Ponadto elektrokamenka sauny wymaga obowiązkowego uziemienia.
Zasada działania każdego pieca dla saun i kąpieli jest szybkie nagrzewanie powietrza w pomieszczeniu, i w wysokiej temperaturze. Osiągnięcia tego celu pomaga projekt grzejnika, którego najważniejszym elementem są kamienie. Klasycznym modelem nowoczesnego pieca uważane strukturę metalową, w górnej części lub na całym obwodzie korpusu wypełniona warstwą specjalnych kamieni. Taka warstwa ma zdolność do maksymalizacji własnej szybkie ogrzewanie, a ostatecznie do szybkiego nagrzewania powietrza. Zatem ilość tlenu w pomieszczeniu nie jest topliwy, ogrzewany powietrza pozostaje świeży i uzyskuje szczególne właściwości. Ponadto korzystne jest zwarta i wygodna Piec o wydajności wystarczającej do szybkiego ogrzania nie tylko w górę łaźnia i szybko wysuszyć łaźni parowej, po zakończeniu wszystkich tych procedur.
Absolutnie wszystkie piece do łaźni i saun powinny być zgodne z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa środowiskowego i pożarowego. Ich konstrukcja i lokalizacja w pełni wykluczyć ryzyka poparzenia w przypadku niespodziewanego dotyku. Każdy oddzielny piece typu ma swoje własne wymagania bezpieczeństwa. Koza piece wymagają ostrożności z ogniem, elektrycznej – energii elektrycznej i gazu – gaz.
Z trochę pary.