540 Shares 5007 views

737 500 – Heaven przeżył

Boeing-737 wszystkie modyfikacje przeprowadzone więcej niż w jakimkolwiek innym świecie samolotów odrzutowych pasażer – ponad pięć tysięcy egzemplarzy. Zaczęliśmy budować je w 1967 roku.


Pięć tysięcy dla lotnictwa – bardzo duża liczba, prawie cała flota. Co pięć sekund, jeden z Boeing 737 wylądował, a jego miejsce w przestrzeni powietrznej zajmuje tę samą płaszczyznę. O każdej porze dnia i nocy niebo zmarszczył więcej niż jeden tysiąc dwieście tych statków.

płatowiec był zazwyczaj tak skuteczne, że przez dziesięciolecia uległ tylko nie bardzo istotnych zmian.

Tak więc, modyfikacje kadłuba Boeing 737 400 został rozszerzony w trzech metrów, które było spowodowane przez wymóg firm czarterowych, zmiana w wyniku przetwarzania i uwarunkowania.

W tych czasach wymiar poprzeczny samolotu w całej 737-seria była bez precedensu, pozwolił trzech pasażerów siedzących w dwóch rzędach, to był rewolucyjnym osiągnięciem, aplikacji i modyfikacji wyłożenia Boeing 737 500.

Schemat kabinie jest następujący: w klasie ekonomicznej – sześć w rzędzie, w apartamencie – cztery najwyżej szerokości siedziska. Układ płatowca stał się klasyczny dla średnich i później długodystansowych samolotów pasażerskich. Dwa silniki zużywają mniej paliwa i oszczędności nafty stać przez 1967 jednym z głównych celów producentów samolotów na całym świecie. Program ten był później używany w projektowaniu i Airbus, a także w budowie rosyjskich samolotów, a stał się ogólnie linia rozwoju samolotów pasażerskich na świecie. W pewnym stopniu prawie wszystkie nowoczesne samoloty cywilne jak Boeing 737 500. Schemat kabinie stał się również wzorem do naśladowania przez dziesięciolecia, przynajmniej przy tworzeniu wnętrza średnich samolotów.

Gondole spadły lekko spłaszczony kształt w celu zrekompensowania dolnego lądowania kadłuba.

sprzedaży samolotów niemal natychmiast udał się bardzo aktywne. Alaska Airlines lotnicza na zakup i wykorzystuje cztery tuziny samolotów 737 500, który przedstawia szerokie możliwości klimatyczne działania tego urządzenia.

Od wielkości Boeing 737 500 nie jest bardzo duże, o długości około 30 metrów, to jest 2 metry krótsza poprzednia modyfikacja 737300, zasięg lotu non-stop ma więcej (sięga 3400 km), zużycie paliwa jest mniejsze i pasażer zabiera na przewieźć do 130 osób (układ odnosalonnoy). Modyfikacja ta została przeprowadzona przez dziewięć lat. Od 1990 do 1999 roku, to jest trochę mniej niż czterystu pojazdów.

Dużo deweloperzy uwaga liner Boeing 737 500 zwrócono na ergonomię nie tylko w kabinie pasażerskiej, ale także kokpit. Wyświetlacz, zajął miejsce „alarm” piloci zwane analogowe instrumenty wskaźnik, został zabarwiony. Jeśli to konieczne, centrala jest zainstalowany system nawigacji GPS.

Jak dla wygody pasażerów, pomimo faktu, że czas trwania lotów na średnich autostrad zwykle nie więcej niż dwie lub trzy godziny, warunki w kabinie Boeing 737 500 utworzonego nie gorsze niż dla lotów długodystansowych. Wykorzystując moc nowoczesnych kompleksów rozrywkowych, zamontowane w oparciach, niektóre linie lotnicze, takie jak „Turkish Airlines”, nadawany cały proces lądowania Airliner jak to jest widoczne z kokpitu. To jest bardzo interesujące.