348 Shares 6190 views

Robimy laser z rękami

Zbierać w domu z własnymi rękami w urządzeniu laserowym, który umożliwia cięcie różnych materiałów, jest dość prosta. Do tego potrzebujemy Minimag wskaźnik laserowy, moduł AixiZ i nadajnik z uszkodzonym DVD-ROM (usterka może być częścią mechaniczną, ale nie laser).

Należy pamiętać, że wiązka lasera jest bardzo niebezpieczne i bardzo niepożądany, aby wysłać go do osoby lub zwierzęcia. Nie jest konieczne, aby bawić się z nim i dać dzieciom bawić. Bądź trzeźwy, zdawać sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia urządzenia. Laserowe cięcie metali z rękami improwizowanych zrobić to trudne, ale istnieją także inne materiały, z których zebrano produkt będzie łatwo sobie poradzić.

Do pracy wymagany laser z DVD-ROM, wyprodukowany przez LG, zaprojektowany w tym samym czasie brać pod uwagę, że różne siłowniki mają diody, które różnią się w swoim charakterze. Od innych producentów nie są odpowiednie (na przykład napędy produkowane przez Samsung, nie są odpowiednie, ponieważ dioda bezramowa ma konstrukcję, matryca nie chroni przed uszkodzeniem mechanicznym). W przypadku braku wadliwego domu napęd DVD można kupić sobie diodowy w sklepie lub na rynku, jak również zepsuty napęd na śmieci lub w warsztacie naprawczym.

Odkręć śruby mocujące osłonę napędu i wyjąć go. Przez usunięcie śrub mocujących ruchomego zespołu karetki, konieczne jest, aby uwolnić się z dwóch elementów prowadzących i sterować nim. Wzdłuż drogi, usunąć istniejące okablowanie. Dalsze prace rozpocząć odkręcając śruby, które wystarczająco duża ilość. Po odłączeniu przewodów będzie wykazywać dwa diody: Podczerwień używany do czytania i diodę, prowadzenie wypalenie dysku zapisu. Musimy tylko jedna cecha, która jest ustalona przez komisję elektronicznej. Lutownica, ostrożnie wyjąć trzy śruby mocujące płytkę drukowaną. Obsługa serwisowa diody można sprawdzić poprzez podłączenie dwóch baterii latarkę. Jeśli to działa, a następnie delikatnie usunąć go z organizmu, dbając.

Usuń naklejkę, dostępny w obudowie AixiZ, rozbierać je na części składowe. Wewnątrz górnego elementu obudowy znajduje się dioda niskiego poboru energii, które zmienią. Proste ciosy nożem i usunąć go za pomocą małego śrubokręta wybić grzejnika. Niewielka ilość topliwego diodę smar regionie i wprowadzić ją delikatnie do AixiZ obudowy. W celu uniknięcia wybrzuszenia obcęgami powinna być nieco nacisk na krawędziach diody do punktu, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Następnie lutu dostępne dwie anteny do odpowiednich zacisków elektrycznych z diodą i jest bezpośrednio zainstalowania zmontowanego grzejnika w Minimag. Zdemontować go i zwiększenie z okrągłym pliku lub wiertarka reflektora. Sprawdzić biegunowość połączeń, ostrożnie umieścić lasera na szczycie Minimag zamiast starego grzejnika. Po zakończeniu montażu, górna obudowa jest wymagane do zamocowania reflektora, bez instalowania soczewki z tworzywa sztucznego.

Upewnij się, aby ustalić polaryzację zacisków diodowych do jego montażu i podłączenia zasilania! Ponadto, podczas ustawiania ostrości wiązki może trzeba zmniejszyć przewody.

Zainstalować baterie i korzystać. Po dokonaniu lasera ze swoimi rękami, wypróbować różne opcje dotyczące jego ewentualnego wykorzystania. To łatwo spala arkusze papieru, balony w kontakcie z nimi, przedarł się promień.

Montowane z improwizowanych środków, nie jest mocny, ale to jest laser gazowy. Wypróbuj go własnymi rękami możliwość cięcia wyrobów z tworzyw sztucznych dla konsumentów. Właściwie skupia wiązkę laserową i pogłębianie go wzdłuż materiału, uzyskać wystarczająco głębokie bruzdy pierwsze, a jeśli nadal, a utwardzone powierzchnie.

Ostrożnie zamocować laser z rąk, bez użycia jakichkolwiek narzędzi na głowicy plotera, a teraz można wygrawerować na plexi lub plastikowe różnych obrazów i napisów. Twórcza wyobraźnia, wypróbować swoje siły i możliwości.

Na zakończenie jeszcze raz chcę przypomnieć zgodności z ostrożności. Nie należy używać urządzenia z chuligaństwa lub sprawdzić wrażliwość skóry trafić na belkę. Dokonaniu własnymi rękami i laser będzie odpowiedzialny za to sami.