123 Shares 4812 views

Dlaczego nie zrobić samoloty z silnikiem parowym? Perspektywy rozwoju nowoczesnej budowie samolotów

Ludzkość zawsze szukał na niebie, a legenda Ikara – tylko jedno wskazanie tego. Tylko brak odpowiednich materiałów i technologii są przechowywane od brzegu. Już w 18 wieku wybitni naukowcy okazało się niemożliwe do wykorzystania samolotów , napędzany siłą mięśni osoby. Pojawienie się modeli pracujących silników parowych dał entuzjaści nadzieję wcielenie starego snu człowieka w życiu.


Kwestia dlaczego samoloty z silnikiem parowym, nie formułuje się całkiem poprawne. Przeciwnie, powinniśmy pytać, dlaczego nie latać takich urządzeń. Próby wyposażyć samoloty tylko w tym czasie były jednostki robocze. Tak, nasz rodak Mozhajskij AF Otrzymał patent na wynalazek samolotu w 1881 roku i zbudował go. Elektrownia były dwa silnik parowy wykonany w Anglii.

udało mu się zbudować samolot, ale próba zakończyła się upadkiem z powodu braku połączeń rolki. Szybowiec tylko zapada na skrzydło i spadł na ziemię. Większy sukces w dziedzinie budowy samolotów z silnikami parowymi byli bracia George William Besler. Oni w 1933 roku byli w stanie unieść się w powietrze swój dwupłatowiec do podwójnej ekspansji bloku. Więc nadal, dlaczego samoloty z silnikiem parowym?

Najnowsze zmiany w przemyśle lotniczym

Eliminacja tego typu silników w samolotach spowodowane przede wszystkim niską wydajnością. Próby poprawy doprowadzić do takich problemów technicznych i technologicznych, co zmniejsza rozdzielczość wszelkiej pozytywnej strony napędu parowego do zera. I ma godności. Na przykład, zdolności do odwracania urządzenia znacznie ogranicza długość ścieżki po posadzeniu.

Poziom hałasu tego silnika jest tak niska, że lot może rozmawiać w otwartym kokpicie bez specjalnych narzędzi. Paliwo może używać żadnych łatwopalnych substancji: alkohol, gaz, ropa naftowa, węgiel i więcej. Ponadto, w celu zwiększenia wydajności można osiągnąć przez użycie amoniaku w korpusie części silnika.

Powrót w późnych latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, grupa inżynierów radzieckich prowadzony przez Makarow YV projektu i zawartych w metal amoniaku silnik parowy został opracowany. W testach wykazały godnych cechy i produkcji jest znacznie prostsze w silnik spalinowy. Uzasadnione pytanie jest dlaczego nie samolot z silnikiem parowym.

Odpowiedź leży w wielu płaszczyznach, począwszy od banalnej niechęci, pozornie zainteresowane agencje do wdrożenia wynalazku, a kończąc na światowy spisek firm naftowych, którzy próbują spowolnić rozwój alternatywnego silnika. Być może, wyczerpywanie się zasobów na naszej planecie jeszcze wprowadzić ludzkość odzyskać, a następnie pytanie, dlaczego samoloty z silnikiem parowym, przestaje być na porządku dziennym.

Rozwój transportu lotniczego i budowa zupełnie nowego samolotu jeszcze niejasne. Na proste, jak osoby żyjącej z marzeniami o locie, o ile jest dostępny sterowany radiowo-samolot. Ta zabawka poczuje się jak prawdziwy pilot i zdobywcy przestworzy.