727 Shares 8866 views

Czy to możliwe, aby zrobić USG podczas miesiączki? zalecenia

Czy to możliwe, aby zrobić USG podczas miesiączki? Więc pytanie jest podniesione przez wiele kobiet. Nie zawsze jest to możliwe, aby wybrać dogodny czas do zakończenia tej procedury. Musimy iść na kurs, aby odbierać i doświadczenie, jeśli odsyłane. Aby odpowiedzieć na to pytanie będzie starał się w tym artykule.

problem

Jesteś już zarejestrowany dla określonej daty zakończenia tego badania, czasu wolnego od pracy i wszystko, co chcesz wiedzieć wszystko, co masz ze zdrowiem. Ale potem przyszedł niespodziankę: od spontanicznej miesiączki. Czy jest to powód, aby anulować wszystkie? Teraz przed dylematem: czy ty zrobić USG podczas menstruacji. Jest to szkodliwe dla USA generalnie robić w tym czasie? Postaramy się odpowiedzieć na. A teraz niech nam określić, co jest potrzebne tej procedury.

badanie

Wynalazek USG naprawdę zdziałać cuda i medycyna wyprzedza daleko w przyszłość. Dzięki niemu można zobaczyć płeć dziecka, które wcześniej nie mogli zrobić. Rodzice poznali, którzy będą dopiero po jego urodzeniu. Co więcej, pozwala zobaczyć różne choroby w jej najwcześniejszych stadiach.

Co jest niezbędne ultrasonografia w ginekologii! Kobiety, które nie mogą zajść w ciążę, śledzenia owulacji. Czy to możliwe, aby zrobić USG podczas miesiączki? To pytanie jest podniesione przez tych, którzy mają bardzo nieregularny cykl. Z pomocą ultradźwięków mogą być śledzone, gdy pochodzą one aż do dnia.

Wraz z nadejściem ciąży w ogóle jest to niezbędne. Wczesne stadia pozamacicznej zapłodnienia zdiagnozowany wyłącznie przez niego.

I pozytywne ciąża przebiega również co najmniej trzy razy w celu zbadania tego urządzenia. W tych chwilach, spojrzeć na wysokości i wagi dziecka, rozwoju jego narządów. I wraz z wynalezieniem 3D i 5D można zobaczyć na żywo, jak twój syn lub córka machając ręką lub uśmiechu.

Zatem USG jest absolutnie niezbędny w różnych dziedzinach medycyny.

lekarze mówią

Czy warto robić USG w trakcie miesiączki, należy poinformować lekarza. Praktyka pokazuje, że wielu lekarzy nie zaleca USG w tym okresie. Ze względu na obecność zakrzepów w eksperta szyjki macicy będzie nie być w stanie zobaczyć grubość endometrium lub ocenić stan swojego śluzu. Ponadto, często po prostu nie ma potrzeby się spieszyć. Warto poczekać kilka dni i nic nie przeszkodzi Ci w tej ważnej pracy.

Zazwyczaj sonda pochwy ultradźwięki wykonywana jest w ginekologii. W tym czasie robię co miesiąc Można USG macicy? Prosi każdego pacjenta, który przyszedł, aby zobaczyć się z lekarzem w niewłaściwym czasie.

I dotknąć na etyczną stronę tej sytuacji. Tam będzie przyjemne i wygodne do dziewczyny, gdy zrobi procedurę tę sondę pochwy? Po tym wszystkim, co do zasady, w takiej sytuacji, macica jest zrelaksowany i trochę spuchnięte. Czuł dyskomfort w dolnej części pleców, podbrzusza. A wtedy nie USA to zrobić. Mimo to, jeśli to naprawdę miesiączki, zamiast krwawienia z macicy, należy zdecydować się na studia bardziej odpowiedni moment.

wyjątek

Niewątpliwie istnieją sytuacje, w których przekładanie coś takiego jak czas jest niemożliwe. Czy to możliwe, aby zrobić USG w czasie menstruacji, kiedy ciężkie skurcze w żołądku? Oczywiście, że tak. Nie tylko możliwe, ale konieczne. Kiedy zostaniesz przyjęty do szpitala w ciężkim stanie, zostanie zbadane, mimo że „dni kobiecych”.

Ponadto, jeśli masz mięśniaki macicy, jest on dalej badać w tym okresie. Kiedy funkcjonalne torbiele jajników również zaproszony do badania w czasie menstruacji. Trzeba śledzić, to zmniejsza się lub pozostaje w swoich dawnych rozmiarów.

No, oczywiście, w USA nie jest przeciwwskazane, gdy istnieje zagrożenie ciąży. Mamy na myśli nie jest normalne miesiączki i krwawienia. W tym przypadku należy dokładnie zbadać w urządzeniu ultradźwiękowym i wyciągać wnioski o żywotności płodu. Jeśli jest to konieczne, zostaniesz skierowany na leczenie.

alternatywa

Co zrobić, gdy problem złapać cię osłona prawej w drodze do szpitala? Czy jest to możliwe w trakcie miesiączki zrobić USG narządów miednicy? Na szczęście nie wszyscy tak smutno, i nie ma innej opcji: prosi lekarzy, aby nie korzystać z pochwy i jamy brzusznej sondę. Dzięki niemu nie trzeba się rozebrać do naga i tylko otworzyć obszar brzucha. Ale nawet tutaj istnieją subtelności. Po pierwsze, upewnij się zazwyczaj w pełnym pęcherzem. Bo to jest tak wydają organy gęste. No i po drugie, nawet jeśli ten warunek nie jest wszystko, co można zobaczyć. Oczywiście, lekarz opisze wam duży obraz. Na przykład, tworzenie dużych, torbieli łatwo określić w badaniu. Ale polipy, charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, lekarz zrobi z trudem.

W związku z tym, przy stałym cyklu lepiej jest powołać się na spotkanie ze specjalistą od razu po zakończeniu miesiączki. Optymalny termin – od szóstego do jedenastego dnia. W tym okresie można najlepiej ocenić żeński zdrowia. Owulacja jeszcze nie wystąpiły żadne zmiany nie nastąpią.

wniosek

Po przeczytaniu naszego artykułu, teraz dokładnie wiedzieć, czy jest to możliwe do zrobienia USG podczas menstruacji. Jak się okazało, ścisłe przeciwwskazania do niego tam, ale cały obraz jest po prostu nie do lekarza.

Tylko w nagłych przypadkach, trzeba uciekać się do tej procedury. Ale to chyba nie rozwiąże, ty i twój leczenia lekarz. On będzie oceny możliwości badania.

Mamy nadzieję, że te nieplanowane chwile swojego życia nie będzie. Lepszym rozwiązaniem połowy cyklu w gabinecie lekarskim i poprosić o spotkanie.