217 Shares 1719 views

Mogę spryskiwać drzewa podczas kwitnienia lub lepiej tego nie robić?

Usłyszeć, że korzyści przetwarzania drzewo, i wiedzieć, kiedy jest to konieczne, aby rozpylać drzewa – to dwie różne rzeczy. Jeśli występują późno oprysk wiosna drzewa owocowe, w najlepszym razie, nie będzie uzyskać pożądany efekt, a co gorsza pozostają całkowicie bez rośliny. Drzewa nie są przetwarzane tylko wtedy, gdy owoce już utworzone, ale późną jesienią, gdy liście będą zanikać, i wczesną wiosną, kiedy pąki jeszcze nie zakwitły.


Kalendarz zakładów przetwórstwa warunkowe został oparty na doświadczeniach wielu ogrodników. Uwzględnia i leków, które powinny być stosowane w określonym terminie, a czas zabiegu. Mogę spryskiwać drzewa podczas kwitnienia? Jest to najbardziej naglące pytanie wszystkich ogrodników przybyszów. W większości przypadków, można znaleźć ostateczne odpowiedź brzmi: nie, nie w każdym przypadku niemożliwe. Ale spróbujmy zrozumieć wszystko w porządku.

Przetwarzanie spring garden

Pierwsze prace z drzewami owocowymi planuje na początku wiosny. Doświadczeni ogrodnicy Zaleca się, aby rozpocząć szkodniki, tak szybko, jak śnieg topnieje i powietrze ogrzewa się do + 5 ° C, Zdarza się to najczęściej w połowie marca, kiedy pąki właśnie zaczynają tworzyć. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby myć czysty z pnia drzewa. W tym samym dniu robią roztworu i procesów niezbędnych roślin. Należy zwrócić szczególną uwagę na pęknięcia w skorupie, gdzie mogliby spędzić zimę szkodliwych mikroorganizmów. Poniższy przetwarzanie odbywa się w kwietniu, to ma na celu ochronę pąki jabłoni, śliwy i grusze z grzybem i chrząszczy Olenka. Ale w maju, drzewa powinny być chronione przed ewentualnymi chorobami i szkodnikami odpoczynku, ale odbywa się to po kwitnieniu. Odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby rozpylać drzewa w czasie kwitnienia, wydawał się rozumieć. Należy to zrobić przed lub po kwitnieniu. Chociaż nie jest to „ale”. W celu zwiększenia wydajności, konieczne jest, aby przyciągnąć więcej drzew owocowych pszczoły i inne owady. W związku z tym, gruszki, wiśnie, jabłka i śliwki opryskano roztworem miodu i to podczas rozkwitu. Wytwarza się ją na 100 g miodu na 10 litrów wody. To przyciągnie ogromną liczbę owadów, które zapylają obfity, że zawsze gwarantuje dobre plony.

Więc istnieje pozytywna odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby rozpylać drzew w okresie kwitnienia. ale nie ogranicza się do leczenia na wiosnę z powodu wielkiego znaczenia i jesienne opryskiwanie drzew owocowych.

Leczenie drzew jesienią

Zamknięcie sezonu i przygotowanie ogrodu do zimy występują w okresie od października do listopada. Należy to zrobić, gdy ma liści opal, zwłaszcza w przypadku korzystania z chemikaliami. Przed przetwarzaniem drzew starszych niż 6 lat, pożądane jest, aby usunąć korę i porosty, które nie są pod nimi przezimował różnych szkodników i patogenów. Odbywa się to za pomocą szczotki drucianej. Po takim oczyszczania może przebiegać najpierw rozpylanie świeży roztwór. Drugi natryskiwania można zrobić po pierwszym mrozem gdy chwasty i wszystkie spadające liście będą usuwane.

Leki stosowane w leczeniu drzew

Plantatorzy domowe często korzystać z następujących środków:

– siarczan miedzi – ochrona roślin przed moniliosis, zawinięte strupa i kokkmikoza fillostikoza. Przetwarzanie odbywa się w pierwszej połowie marca do końca października.

– Zielona vitriol – zaopatrzenie roślin z żelazem i niezbędne, aby skutecznie chronić przed szkodnikami. Przetwarzanie odbywa się dwa razy w roku, gdy ogród nie jest jeszcze czas, aby włączyć zielone i gdy już przygotowuje się do zimy.

– Mocznik (mocznika) – zniszczyć larwy szkodników i śliwek spowalnia przebudzenie po hibernacji (1-2 tygodnie), który oszczędza swój kolor od przymrozków wiosennych. Przetwarzanie odbywa się w ostatni zakręt przed zimą i wiosną po kwitnieniu.

– „Przygotowanie 30” – oszczędza rośliny przed zimą w korze, liściach rolek mączlików, mszyce, roztocza, ćmy, wełnowiec i przyssawką. Przetwarzanie odbywa się wczesną wiosną i późną jesienią, mimo że narzędzie jest używane w lecie. Ogrodnicy nie powinni używać go więcej niż 1 raz na 3 lata.

Teraz masz pomysł, czy możliwe jest, aby rozpylać drzewa podczas kwitnienia, jak również, gdy jest to najlepiej zrobić. Ważne jest, aby dokładnie monitorować stan swojego ogrodu, a to jest więcej niż kilkanaście lat będzie można rozkoszować się obfite żniwo.