699 Shares 4545 views

Malowanie płyt tłoczonych własnymi rękami: opis procedur i funkcji

Mimo prostego wyglądu, kute felgi przez długi czas być w modzie. Oprócz tych płyt świetnie wyglądają klasyczne samochody (zwłaszcza gotowane, z półką). Koła te są bardzo praktyczne – nie pękają, aw razie uszkodzenia można łatwo dostosować bez spawania. Ale te dyski mają jedną wadę – są rdzewieje. Z czasem ich widok na port. W związku z tym powstaje pytanie o ich odzyskanie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak zrobić „przebudowa” lub malowanie, opieczętowane tarcze same.


środki

Istnieje kilka sposobów, aby przywrócić wygląd tych kół:

  • Z usuwania gumy.
  • Bez demontażu.

Pierwsza metoda polega na wycieczkę do opony, po którym farba jest nakładana na gołe dyski. Tak, stosuje szkliwa na powierzchni znacznie łatwiejsze. Ale są pewne problemy. Jeśli spieszyć do podjęcia takich pereobuvki i koła opony przedwcześnie, istnieje ryzyko, że szkliwo zostanie uszkodzony podczas montażu opony. Jest to konieczne czekanie do całkowitego wysuszenia powierzchni. Ponadto, nie każdy kierowca ma zestaw kół zapasowych. I rzeczywiście koszty opon może być nawet tysiąc rubli. Jeśli chodzi o malowanie budżetu umieszczoną płytę z kasety ze swoimi rękami, to ta metoda nie zadziała.

Plusy metody bez razbortirovki

Wielu kierowców wybrać tę metodę, ponieważ posiada liczne zalety:

  • Zaoszczędzić czas. Radzi sobie z pracą na pół dnia. A jeśli jest produkowany z malowania natryskowego dysków własnymi rękami, a nawet 2-3 godzin. Wszakże taka emalia wyschnie w 7-10 minut. Ponadto, nie ma potrzeby, aby spędzić czas prowadzenia pojazdu w opony i szukać drugiego zestawu dysków.
  • Oszczędność pieniędzy. Malować koła z razbortirovkoy, trzeba odwiedzić dwa razy oponę. Ten dodatkowy wydatek. Również, gdy opona musi obuwie wykonane wyważanie kół. Za to wszystko ma swoją cenę.

Mogę malować na miejscu, bez konieczności zdejmowania koła z samochodu?

Że robi szybki sposób malowania dyski tłoczenie. Ale to jest niebezpieczne, ponieważ nachylona szkliwo będzie staczać się w dół. W rezultacie zostanie utworzony smugi. Usuń je dość trudne – jest to konieczne, aby całkowicie usunąć wszystkie szkliwo. Więc nie bądź leniwy, aby odkręcić koło i zrobić obraz z rękami wciśnięty dyski w płaszczyźnie poziomej. Jedynym sposobem, aby osiągnąć najlepszy efekt.

Czego potrzebujesz?

Aby wykonać malowanie wybity płyt z własnymi rękami, należy przygotować:

  • Spray. Przeciętnie, dysk o średnicy czterech cali 14 rozciąga się od 1 do 2 puszki o pojemności 400 ml. Lepiej jest kupić w sklepie, więc nie spieszyć biec do sklepu. Reszta jest ponadto użyteczne do farby. Rzeczywiście, z biegiem czasu pojawiają się na żadnych żetonów napędowych. Mogą ukryć ten sam szkliwo z zapasów. Dlatego kupić minimum 3-4 puszek.
  • Eksploatacyjnych. Ta taśma maskująca, zmywaczy i papier.
  • Jack, balonnik.

Nie podtrzymać samochód na cegłach, to lepiej, żeby obraz opieczętowane tarcze z rękami na jednym kole.

szkolenie

Pierwsze dyski powinny być dokładnie oczyszczone. Można stosować roztwór detergentu do zastawy stołowej lub szamponu samochodowego. Po tym, do wyschnięcia i proces antisilikonom. Rozpuszczalnik się spłukać cały smar pozostaje na powierzchni.

Zwalczanie rdzy

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, kute felgi są własnością rdza. Do barwienia trwał tak długo, jak to możliwe, konieczne jest wyeliminowanie korozji. W tym celu powierzchnia dysku jest zastosowany konwerter rdzy. Najlepiej jest korzystać z funduszy w postaci sprayu. Kompozycja jednolicie pokryć całą powierzchnię płyty i utworzenia warstwy ochronnej cynku. Należy zwrócić uwagę na ten problem. Po tym wszystkim, jeśli umieścić farbę na powierzchni (antisilikon nieprzygotowany i nie mogą korodować rdzę), korozja pojawia się już przy pierwszym praniu. W obecności dużych śladów korozji użyciu papieru ściernego. Staraj się nie używać szczotki metalowej – będzie ona porysować fabryki emalii. W rezultacie, gdy obraz będzie widać znaczące ryzyko i zarysowania.

Przy okazji, dla tych, którzy chcą, aby wyrównać głębokie rysy na płycie bez wypełniaczy, zalecamy korzystanie z „anty-grawitacji.”

wklejanie obręcz

Jest to najważniejszy etap prac. Od niego, i będzie zależeć od jakości obrazu. I to jest, gdy istnieje różnica poglądów. Niektórzy radzą, aby wkleić na staroświecki sposób – taśmę maskującą boku opony. Drugi po prostu talię kart na ścieżce. Ale są też inne metody:

  • Instalacja starą ścianę boczną koła. Konieczne jest jedynie, aby znaleźć niepotrzebnego koło o tej samej średnicy (szerokość nie ma znaczenia) i cięcia boczną. Będzie ona służyć jako swego rodzaju wzornika. Metoda ta jest bardzo szybka i nie wymaga dokładności. Ustaw dokładnie ścianka boczna koła i po prostu zastosować farbę.
  • Wykorzystanie papieru w formacie A3. Jest to dość trudne i nie wypuszczać powietrze, jako A4. Ustawić papieru w szczelinę pomiędzy obrzeżem koła i opony w poziomie. Dodatkowo można zamocować wszystkie taśmy maskującej. Ten szablon wielokrotnego użytku. Przy nakładaniu farby nie moczyć.

Zastosowanie farby

Oczywiście, może – nie jest najlepszym sposobem, aby malować tłoczonych płyt. Z rękami lepiej umieścić szkliwo ze zraszaczy. Ale ponieważ mamy obraz budżetowego, powinny stosować taką właśnie metodę. Zatem, pastę na ścianie bocznej tak, że szkliwa nie skierowane na części koła. Dalsze wstrząsnąć pojemnik i produkować tzw warstwę rozwija. To musi być najcieńsza. Jeśli metale pozostanie fabryka farb emalii bez gruntowania możliwe. Druga warstwa jest grubsza. Staraj się unikać zacieków – Zastosuj makijaż równomiernie w odległości 30-40 centymetrów. W taki sam sposób, z trzecią warstwą. Jeśli chcesz osiągnąć świetny efekt, użyj jasnego lakieru. Musi on być stosowany także w kilku warstwach na podobnym algorytmem. Lakier daje nie tylko połysk, ale chroni bazę uszkodzenia szkliwa.

wniosek

Więc zorientowali się, jak stworzyć obraz tłoczonych płyt z własnymi rękami. Jak widać, procedura ta może być powtarzana każdego. I nie jest to konieczne w celu usunięcia oponę z dysku (choć będzie to znacznie ułatwić pracę).