461 Shares 9131 views

Jak usunąć pieprzyk

Prawdopodobnie każda osoba na korpusie znajduje się co najmniej jeden mol. Ludzie mają różne podejście do nich – niektórzy mogą zapoznać się z molem jako ozdoby, kogoś, wręcz przeciwnie, kompleksy mogą powstać w związku z tym nowotworem. Wszystko zależy od tego, jak i gdzie się znajdują, a także postawy i preferencje osoby. W przypadku niektórych osób, znamiona naprawdę wyglądają bardzo atrakcyjnie. Ale kiedy stają się powodem do niepokoju, powstaje pytanie, w jaki sposób usunąć znamię? I jej usunięcie nie zawsze może być napędzany wyłącznie względami estetycznymi. Czasami może być zagrożona moli czerniaka – jeden z najgroźniejszych nowotworów.

Istnieje kilka powodów, dla pojawienia się guzów. Po pierwsze, jest to genetyczne, dlatego moli zwany także znamiona. Po drugie, zmiany hormonalne, które występują w czasie ciąży i okresie dojrzewania. Po trzecie, jest to infekcja, prawdopodobnie jest to jeden z powodów, że często eksperci nie zalecają, aby usunąć pryszcze siebie. Inną dość częstą przyczyną – nadmierna ekspozycja na światło słoneczne (odnosi się to również do pobytu w solarium). Promieniowanie słoneczne jest jedną z głównych przyczyn powstawania i rozprzestrzeniania się tych zmienionych warunkach skóry.

W sprawie eliminowania moli osoba może pytań: Czy muszę usunąć te formacje, niektóre mole mogą być usunięte, jeśli można się ich pozbyć w domu, itd. Można wyeliminować te zmiany w skórze, i to będzie bezpieczne, jeśli wykonane przez profesjonalistę, .. przed wyjęciem i skonsultować się z lekarzem. Ponadto, istnieją nowotwory, które są nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne, aby usunąć. Jeśli mola zmieniła jego forma zaczęła rosnąć, zmiana koloru, krwawienie, wypadł z jej głowy, jej pole czujesz swędzenie i pieczenie, to trzeba skonsultować się z lekarzem. Ponadto eksperci zalecają usunięcie znamię, jeśli jest w tych obszarach ciała, które są narażone na ciągłe podrażnienia. Na przykład, podeszwy stóp. Jeśli ją boli, będzie w każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli zdecydujesz się pozbyć nowotworów, to prawdopodobnie masz pytanie, jak usunąć moli? Istnieje kilka sposobów na ich adres. Specjalnie wybierać jak usunąć pieprzyk, najlepiej po konsultacji ze specjalistą. Następujące główne sposoby ich eliminacji: wycięcie chirurgiczne, metoda laser, krioterapia, elektroagulyatsiya, radionozh. Oprócz porad ekspertów na pytanie, jak usunąć znamię, wpływa również składnik materiałowy. Ceny wahają się od 200 do 400 rubli dolarów.

Chirurgiczne wycięcie – najstarsza metoda. Nowotwór i okolic jest usuwany za pomocą skalpela. Dobrze nadaje się, jeśli chodzi o kwestię, jak usunąć znamię najbardziej konserwatywny sposób.

Metoda laserowa jest używana, gdy kret nie jest głęboka, bo laser nie przenika do głębszych warstw skóry. Metoda ta eliminuje możliwość dostania infekcji.

Cryodestruction – sposób, w którym guz usunięto przez zamrożenie w ciekłym azocie.

Elektroagulyatsiya – usuwanie moli przez ekspozycję do prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. W tej metodzie, istnieje niebezpieczeństwo oparzeń termicznych.

Radionozh -removal za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości.

Istnieje kilka sposobów, aby usunąć moli w domu, ale eksperci zdecydowanie zakazać zrobić to sami, bo takie próby mogą prowadzić do infekcji lub dużej utraty krwi. Stawka jest wysoka – nie ryzykować.