202 Shares 4878 views

Jak wybrać wiązkę dla psa, jak ubrać akcesorium?

Uprząż jest przydatnym dodatkiem zapewniającym pełną kontrolę nad zwierzęciem podczas spaceru. Ale jeśli urządzenie nigdy nie było nosione na psa, jego użycie może powodować dyskomfort, a nawet przerażać zwierzaka. Dowiedz się, jak orientować się, aby odpowiednio wybrać uprząż dla psa, jak ubierać określony produkt.

Co to jest uprząż?

Aby zrozumieć, jak poprawnie ubrać uprząż na psa, warto rozważyć projekt takiego akcesorium. Urządzenie wygląda jak cienki pasek, który otacza ciało zwierzęcia w klatce piersiowej i łopatkach. Uprząż mocuje się na szyi i żołądku. Pierścień, z którego leje odchodzi, znajduje się w kłębie, co nie powoduje, że zwierzę czuje się nieswojo w wyniku nadmiernego nacisku na szyję.

Typy pętli

Istnieje kilka odmian pieska:

 1. Standard – to zwykły wariant chodzenia. Pierścień do mocowania sznurka jest umieszczony pomiędzy łopatkami łopatki zwierzęcia. Urządzenia z minimalną liczbą pasów są używane do chodzenia małych psów. W przypadku dość dużych zwierząt domowych stosuje się standardowe uprzęże z obficie pasami.
 2. Holowanie – w celu wykorzystania takiej amunicji stosuje się głównie podczas zawodów. Uprząż tego typu można zobaczyć w sankach dla psów. Decydującą różnicą w porównaniu z poprzednią wersją jest obecność szerokich, mocniejszych pasów i elementów mocujących.
 3. Uprzęże ważone – są używane, gdy konieczne jest wyszkolenie zwierzaka, w celu wzmocnienia niedostatecznie rozwiniętej masy mięśniowej. Często takie adaptacje są wykorzystywane podczas odzyskiwania zwierzaka z odbytych urazów, złamań kończyn.

Jak przyzwyczaić zwierzę do uprzęży?

Eksperci zalecają od pierwszych miesięcy rzucać uprząż na psa. Jak ubrać takie urządzenie, rozważymy dalej. Szczeniaki są łatwiej przyzwyczajone do nowych cech, które pojawiają się w ich życiu. Dlatego w tym przypadku uprząż nie spowoduje ich niepotrzebnego dyskomfortu.

Aby przyzwyczaić się dorosłych zwierząt do korzystania z akcesoriów, musisz mieć dobrą cierpliwość. Aby rozpocząć, nosić produkt w domu. Gdy pies przyzwyczaja się do takiej smyczy, właściciel może przejść do kontroli ruchu zwierzęcia. Potem trwa trochę czasu, aby ćwiczyć na ulicy, wybierając to miejsce bez ludzi, innych zwierząt i transportu miejskiego.

Jak ubierać psa z uprząż: krok po kroku

Aby szybko przygotować zwierzę na spacer za pomocą uprzęży, warto skorzystać z następujących zaleceń:

 1. Jak ubrać uprząż na psa? Program zakłada wyprostowanie smyczu tak, że jego miękka część jest usytuowana od środka. Jeśli zwierzę oprze się, konieczne jest zaciskanie ciała między nógami.
 2. Górne i dolne pętelki uprzęży należy umieścić na głowie psa. W takim przypadku pas piersiowy powinien znajdować się w obszarze klatki piersiowej zwierzęcia.
 3. Z boku zawiasów, które są już zużyte, istnieje kilka pasków, w których konieczne jest przejęcie łap zwierząt. Końce pasków łapki muszą być połączone z klamrą.
 4. W końcu po prostu przymocuj wiązkę przewodów, dokonaj niezbędnych regulacji, pociągając za sobą elementy mocujące i zaczepy. Zanim zabierzesz zwierzaka na spacer, warto sprawdzić, czy uprząż jest usuwana przez głowę. Musimy również ocenić wiarygodność ustalania elementów, w których leje się łapy zwierzęcia. Jeśli spada uprząż, należy mocniej dokręcić mocowania. W końcu, przednia taśma powinna znajdować się w obszarze klatki piersiowej zwierzaka, a pierścień D do smyczy – między łopatkami.

Jak zrobić to akcesorium samodzielnie?

Jeśli chcesz, możesz spróbować założyć uprzęże własnymi rękami na psa. Jak ubierać się własnym ręcznym akcesorium będzie dużo łatwiejsze do zrozumienia. W toku pracy będą potrzebne takie narzędzia i materiały:

 • Nylonowe pasowe o szerokości około 30 mm;
 • Materiał do wyrobu wykładziny w postaci tkaniny flanelowej lub filcu;
 • Pierścienie stalowe;
 • Zamek zamka błyskawicznego;
 • Mocny gwint;
 • Nożyczki;
 • Maszyna do szycia.

Do produkcji uprzęży lepiej używać stałych stalowych pierścieni. Jeśli te elementy konstrukcji zawierają szczeliny, z silnymi szarpnięciami, które mogą wyprostować. Pick up to pierścień, w którym można swobodnie rozciągać kilka pętli linii.

Jak zrobić uprząż dla psa, jak ubrać takie dodatki? Na początek konieczne jest dokonanie pomiarów parametrów ciała zwierzęcia. Środek powinien być obwód klatki piersiowej za i przed kończynami zwierzaka. Następnie określ odległość między ramionami psa.

Prace zaczynają się od wycięcia podszewki. Materiał, złożony w połowie, nakłada się na kołki, które przebiegają w obszarze klatki piersiowej zwierzęcia. Zaczepy Kapron są szyte razem z podszewką. Za pomocą nożyczek wszystkie zbędne części są starannie usuwane, krawędzie są obrabiane ściegiem maszyny.

Zamek zamykany na liniach w klatce piersiowej zwierzęcia. Dodatkową długość materiału stanowi korekta. Pierścień do smyczu jest szyty na górze produktu. Pożądane jest, aby ten ostatni znajdował się dokładnie pomiędzy łopatkami łopatkowymi zwierzęcia.

Podczas montażu urządzenia zaleca się okresowe umieszczanie go na zwierzęciu, wykonując niezbędne korekty. Zapewni to nie tylko komfortowe dopasowanie produktu do psa, ale także upewnić się, że czterojedygodny przyjaciel nie wychodzi podczas chodzenia.

Podsumowując

Zastanawialiśmy się, jak założyć uprząż. Instrukcję psa należy ściśle trzymać podczas tej procedury. Odpowiednio dobrany produkt nie tylko zapewni pełną kontrolę nad zwierzętami podczas spaceru, ale także sprawi, że będzie nosić akcesoria mniej niewygodne. Właściwe użycie uprzęży nie sprawi, że będziesz się martwić o bezpieczeństwo przyjaciela czteropłytowego i pozwoli zwierzęciu poznać świat wokół siebie.