148 Shares 1403 views

„Biada z Wit”, który to napisał? AS Creation Griboyedov

Kiedy ludzie zadać pytanie: „Biada z Wit”, który napisał „- że nie każdy może od razu odpowiedzieć poprawnie. Jednak, jeśli się ją na słynnym dziele środki, ze względu na jego aforystyczna stylu wielu będzie je znam niemal na pamięć: „Błogosławieni są ci, którzy wierzą, ogrzać go w świecie” lub „Cool story, ale trudno uwierzyć”, etc …

Odpowiadając bardziej pytanie: „Biada z Wit”, który napisał „- po prostu chcą, aby pamiętać, że ta praca, która jest komedia wierszem, skonfigurować Aleksandr Siergiejewicz Griboedov. I co ciekawe, jest to uczyniły go sławnym klasyk literatury rosyjskiej, jak zawarte w elementach klasycyzmu i nowych trendów romantyzmu i realizmu XIX wieku.

„Biada z Wit” Kto napisał

Teraz chcę przestać bardziej szczegółowo na samej pracy. Po tym wszystkim, z pytaniem: „Biada z Wit”, który napisał „- to już zrozumiał. To komedia, czas jego piśmie jest datowany 1822-1824 gg., Jest bardzo ostra satyra na zachowanie Moskwie arystokratycznego społeczeństwa czasu.

Griboyedov był pierwszym autor realistycznej komedii wierszem, chociaż on stworzył szereg fascynujących dzieł takich jak „Student”, „młodej pary” i inne.

W jego wczesnych dramatów Griboedov Aleksandr Sergeevich już próbowałem łączyć różne style, ale naprawdę innowacyjna jest włączony „Biada z Wit”, który otwarto dla publiczności w 1825 roku z „Borys Godunow” A. S. Puszkina.

Satyra na wyższych sfer

Griboedov Aleksandr Siergiejewicz napisać komedię poczęty w 1816 roku, ale prawdziwa praca zaczęła się w Tbilisi, gdy pisarz powrócił z Persji. W zimie 1822 roku, dwa pierwsze akty zostały napisane w lecie w 1823 roku w Moskwie, ukończył pierwszą wersję tej tragikomedii. Stało się to w stolicy, ponieważ jest w tym pisarz mógł obserwować prawdziwą naturę i życie szlachty w Moskwie.

Jednak praca na produkcie nie wtedy zatrzymać. A nowa wersja zatytułowana „Smutek i żaden umysł” (podczas gdy oryginalna nazwa to „umysł Biada”) powstała w 1824 roku.

Literatura. Griboyedov „Biada z Wit”

W 1825 roku, mimo, iz cięć cenzurować, ale to zostało opublikowane fragmenty pierwszej i trzeciej części komedii. Jednak, aby uzyskać zgodę swoich występów nie powiodło się. Jednak pomimo tego, że produkt jest jeszcze szeroko rozpowszechnione i stał się popularny.

I. I. Puschin – litseistsky przyjaciela Puszkina – poeta przyniósł komedii do Mikhailovskoye, i to natychmiast wziął bardzo entuzjastycznie wśród dekabrystów, są przyciągane do tego rodzaju literatury miłujących wolność.

Griboyedov w 1829 roku tragicznie zginął, i to dopiero po jego śmierci, a dokładniej w 1833 roku, po raz pierwszy z większą redukcją w komedii „Biada z Wit” został opublikowany w pełni z niego były dostępne tylko w 1862 roku.

podsumowanie działki

Główny bohater, dżentelmen z zubożałej rodzaju Aleksandr Andriejewicz Chatsky, po kilku latach za granicą powrócił do stolicy. I pierwszą rzeczą, biegnie do swojej ukochanej, Famusov Zofii Pawłowna, z którymi nie widział od trzech lat. Tych dwóch młodych mężczyzn jako dziecko i dorastał razem, trochę dorósł, zakochał. Jednak Chatsky jeden dzień nagle przeniósł się do Petersburga. Zostawił Sophia, nawet nie zauważy i nie jest cherknuv swoje trzy słowa na pożegnanie.

Tak spieszyć do domu Chatsky Famusovs złożyć ofertę ręce i serca Sofii. Jednak jego oczekiwania nie są spełnione, dziewczyna spotkała go więcej niż zimno. I jak się okazało, była zakochana w młodej sekretarki, Alexei Stepanowicza Molchalin żyjących w swoim domu i pracy dla jej ojca. nie Chatsky natychmiast rozwiązać tę tajemnicę, nie mógł sobie wyobrazić, że MOLCHALIN godnym jej miłości.

opozycja

Chatsky uważa Molchalin nędznik, który nie wie, jak kochać bezinteresownie i namiętnie, a sługa, który stara się zaspokoić każdą okazję, aby uzyskać kolejną rangę. Dowiedziawszy się, że Zofia chętni Molchalin Chatsky wielce rozczarowany w Umiłowanym. On złość zaczyna wystawiać wszystkie grzechy Moskwa społeczeństwa, którego ideologia jest ojcem Sophia, FAMUSOV Paul Afanasievich. I wtedy irytowało Sophia niech plotkę, że Chatsky szalony i społeczeństwo natychmiast odbiera to „kaczka”. W rezultacie, w desperacji Chatsky opuścił Moskwę.

pomysł

Griboyedov „Biada z Wit” tematycznie podzielone na dwie fabuły: miłość Chatsky i jego sprzeciw wobec opinii publicznej w Moskwie. Jednak główną ideą jest tu ujęty w młodej osoby wolne protestu „przeciw podłym rosyjskiej rzeczywistości”, ze słowami Griboyedov. Kiedy w 1816 roku pisarz powrócił do Petersburga z zagranicy, był po prostu zdumiony faktem, że świeckie kulki wszyscy wiemy ukłony dla gości zagranicznych. Widząc jednej ze stron, zarówno świeckie szlachta z uwagą i troską otoczono pewnego Francuza, Griboyedov wygłosił porywające diatrybę. A potem ktoś nazywa go do szaleństwa, a ta natychmiast rozeszła się plotka Petersburgu. Griboyedov samo, jakoś zemścić się na znienawidzonym społeczeństwa, o tym myśleć komedię.

Teraz komedia „Biada z Wit” uczy się w szkole w klasie 9 i często umieścić na scenie.

Kto by pomyślał, że rosyjski dyplomata, dramaturg, pianista, poeta i szlachcic mógł dobrze argumentować ze społeczeństwem. „Biada z Wit” i do dziś jest bardzo ważne dźwięki i zrobić nam wszystkim myśleć, bo konflikt z „starego” i „nowego” świata zawsze było ważne.

Niestety, los autora tego dzieła mistrza był bardzo okrutny. Kiedy był ambasadorem obcego w Teheranie, tłum tysięcy zbuntowanych Persów włamał się do pomieszczeń ambasady i zabił wszystkich ludzi, którzy tam byli.