719 Shares 2147 views

Jak wypełnić w książce prac zgodnie z zasadami?

Pracować książkę, jak wiadomo – jest głównym dokumentem pracownika. Zawiera ona informacje na temat stażu, jak również osiągnięć pracowników w sferze zawodowej. Jak wypełnić ten dokument są regulowane przez specjalną instrukcją oraz powinny jasno być przeprowadzone. Jak wypełnić w książce pracy, czytaj dalej.


podstawowe zasady

Praca-book musi być nawinięta na pracownika, który pracuje w firmie przez okres co najmniej 5 dni. Kiedy jego konstrukcja wykonana takie dane dotyczące pracownika:

– Imię i nazwisko oraz data urodzenia (rejestrowane na podstawie paszportu);

– zawód, wykształcenie, specjalne (wykonane zgodnie z dokumentem na temat wykształcenia, kwalifikacji, etc.).

Wpisy przyjmowanie obowiązków, przeniesieniem i odwoływania

Jak wypełnić w ćwiczeniach na książki? Następnie zostaje on wpisany na danych otrzymanych w służbie tłumaczeń i zwolnienia pracownika. Ponadto, jako stałą placówkę, którą rozwiązał umowę o pracę, a także informacje na temat nagradzania pracowników. Informacja o postępowaniu dyscyplinarnym nie przyniósł, z wyjątkiem takiego postępowania dyscyplinarnego, zwolnienia. Wszystkie te dane są rejestrowane na podstawie zamówień w ciągu tygodnia od daty wydania. Jednakże, jeżeli wypowiedzenie umowy o pracę zapis o tym należy zwrócić w tym samym dniu. Jest to w rzeczywistości cała procedura wypełniania ksiąg pracy.

Jeśli dana osoba pracuje w niepełnym wymiarze czasu pracy, fakt ten może być ustalony w skoroszycie na głównym wątku (na jego wniosek). Po dokonaniu każdy pracownik zapis powinien zapoznać się z nim osobiście przed podpisaniem.

Typowe błędy pracodawcy

Niestety, nie wszyscy pracownicy działu personalnego są chętni, aby wiedzieć, jak wypełnić w książce pracy zgodnie z prawem. Nawet pojedynczy nieprawidłowy wpis może prowadzić do wielu problemów.

  1. Jeśli nazwa nazwisko pracownika zostanie wprowadzony niepoprawnie, historia zatrudnienia zostaną unieważnione.
  2. Jeżeli dana osoba jest, na przykład, wykształcenie średnie, a później ukończył, nagrywanie nowej edukacji po prostu umieszczone obok bez przekraczania się stare informacje.
  3. wypełnianie książki data musi być umieszczone nie później niż w ciągu jednego tygodnia od przyjęcia pracownika do pracy.
  4. Na stronie tytułowej dokumentu powinny być podpisane przez osobę odpowiedzialną za wprowadzenie informacji do książki. To prawda, że znak wyraźnie dość trudne. Jak wypełnić w książce prac w tej sprawie? Najlepiej jest po prostu o rejestrację nazwy.
  5. W sekcji „Informacje o papierze” konieczne jest określenie konkretnego zadania oraz dział (na podstawie kolejności wynajmu lub przelewem).
  6. Czwarta kolumna wskazuje dokument, na podstawie którego dokonano nagrania. Oznacza to, że trzeba określić kolejność imię i nazwisko, datę i numer. Należy również zauważyć, że redukcja w czwartej kolumnie nie są dozwolone. The, „protokół” słowo „rozkaz”, „unieszkodliwianie” jest napisane tylko w całości.
  7. Jeżeli umowa o pracę zostanie rozwiązana, ważne jest, aby określić artykułu i ustępu Kodeksu Pracy, w którym odbywa się zwolnienie.

Teraz, gdy wiesz, jak prawidłowo wypełnić w książce pracy, na pewno pozwoli uniknąć problemów z pracownikami, a także z innych instytucji.