605 Shares 5889 views

kamieniołomy marmuru. Kamieniołom marmuru, Karelia

Marmurowe kamieniołomy świata … Być może ten termin słyszało wielu z nas, a szczególnie dla osób zainteresowanych w przyrodzie ojczystej ziemi.


Jest w tym zdaniu jakąś tajemnicę, a nawet tajemniczości. Na pierwszy rzut oka, to zaczyna się wydawać, że to miejsce nie może się nie podobać, ponieważ nie wydaje się być położony, formacja skalna, która jest powszechnie stosowana w budowie wspaniałych budynków, takich jak zamki czy pałace.

W tym artykule dowiesz się o najsłynniejszych kamieniołomów marmuru naszego kraju. Ponadto czytelnicy poznają właściwości tych miejscach, historii ich powstania i perspektywy na przyszłość. Jest możliwe, że informacje pomogą ktoś określić cel dla następnych wakacji.

Rozdział 1. Co to jest kamieniołomy marmuru świata? Dajemy definicję pojęcia

Przed przystąpieniem do głównego tematu tego artykułu, chciałbym dokonać pewnej klarowności i powiedzieć, co kryje się za takim dość wspólnej kadencji jak „kamieniołomach”.

Tak więc, z punktu widzenia czysto naukowej pod kamieniołomu należy rozumieć pewien zbiór wszystkich kopalniach, w których wydobycie jest prowadzone metodą otwartą.

Okazuje się, że kamieniołomy marmuru świata – są miejsca na świecie, gdzie wydobycie jest prowadzone powyższy materiał.

Jednak charakter tych miejsc są często tworzone w sposób naturalny, to jest. E. Z ich zwietrzałych wiatrowych lub wodnych myje się w czasie. Te cechy geologiczne planety często nazywany kaniony.

Rozdział 2. Mountain Park „Ruskeala” – jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Rosji

Kamieniołom marmuru … Jak dostać się do tego obiektu prawdopodobnie może powiedzieć każdy, kto mieszka w pobliżu. I to jest chyba nie dziwi, ponieważ mieszkańcy są niezwykle dumni z obecności własnych, zupełnie unikalnych atrakcji.

Z Pietrozawodsk autobusem dostać się do parku górskich „Ruskeala” może być 5 godzin. marmur wydobycie w tych obszarach kontynuowane aż do 1939 roku, a następnie zalany kamieniołom. Dziś na jego miejscu jest najpiękniejsze jezioro. Na jego brzegach stara się spędzać czas wielu turystów.

Kamieniołom marmuru (Karelia) – to rzeczywiście niesamowite miejsce! Charakter tutaj jest bardzo piękny: czysta woda szmaragd, marmurowe blefuje i tajemnicze groty, kamień naturalny, malowane w różnych odcieniach zieleni i zamieszki …

Rozdział 3. Ruskeala – historia pochodzenia

Czasem zaczyna się wydawać, że niektóre kamieniołomy marmuru powstał przez przypadek, albo pojawiły się na powierzchni Ziemi w niektórych bardzo tajemniczych okolicznościach. Dlaczego? Chodzi o to, że jest bardzo piękne to miejsce. Panuje przekonanie, że uczucia wewnątrz nich nieziemska siła i niesamowita energia.

Jego kamieniołom marmuru Karelia uważa prawie najbardziej spektakularny kawałek natury i jej historii, prawdopodobnie, można powiedzieć nawet uczeń.

W 1765 roku, w Ruskeala złoża odkryto zaskakująco piękny kamień – marmur. Potem zaczął rozwoju przemysłowego. Kamieniołom znajduje się w pobliżu malowniczych wodospadów. Marmury w tej dziedzinie ma bardzo piękną biało-szary kolor z odcieniami.

Mountain Park Ruskeala gdzie można zapoznać się z rozwojem kultury przemysłowej 17 – początku 20 wieku, został otwarty dla turystów w 2005 roku. Dzisiaj, to jest odwiedzane przez wielu turystów. Dzięki inwestycji prywatnych w tym obiekcie, udało się stworzyć zaskakująco piękny naturalny zespół i skansen górnictwa.

Najstarsza z wszystkich obiektów opracowanych w Ruskeala – kamieniołom marmuru (Karelia). Długości rozciąga się na 450 m, a jej szerokość jest w różnych sekcjach 60 do 100 metrów. Pod wodą jest najbardziej galerie dzisiaj. Powyżej poziomu wody jest tylko jeden z nich przyniósł pracowników i wywożone marmuru.

Rozdział 4. Co robić w Ruskeala

Tutaj można zwiedzić starą kopalnię, gdzie w 18-19 wieków wydobywano marmur pałaców Petersburga. I jak romantyczny pływać na powierzchni jeziora!

Wzdłuż Marble Canyon utwardzonej szlaku. Jezioro jest wyposażony w oświetleniu sztucznym – z tarasu widokowego oferuje fascynujące widowisko.

Gdy spadnie śnieg, turyści lubią zanurzyć się w bajce – tak piękne cudowne zimowe pejzaże, ozdobione oświetlenia artystycznego. Jest to na pewno powiedzieć, że park góra „Ruskeala” – to naprawdę jest unikalny zabytek przyrody i kultury.

Sekcja 5: nurkowanie w górskim parku

Jest to chyba jedno z miejsc, które w dzisiejszym świecie, coraz bardziej interesuje i inspiruje śmiałych i desperackich działań prowadzących aktywny styl życia.

Park „Ruskeala” – jest to miejsce, które jest bardzo zainteresowane nurków. Nurkowania wycieczki, możliwość odkrywania odległych zakątków zalanych tuneli, labirynty w 3 poziomach, które zostały opracowane w trakcie produkcji przemysłowej z marmuru, a stary sprzęt używany w czasie, a następnie zalane – ten kanion jest naprawdę godny uwagi.

Rozdział 6. Iskitim kamieniołom marmuru

Innym kamieniołomu, który został wydobyty z marmuru Iskitim znajduje się w regionie Nowosybirsku.

Natura w tym obszarze jest również bardzo piękne. Przed współczesny podróżnik kamieniołomu pojawia się w formie amfiteatru, którego wysokość wynosi około Fazy 1 metr.

Polecam doświadczonymi podróżnikami użyciu rowery dostać się do kamieniołomu marmuru „Iskitim”. Obok niego przepływa rzeka EBOiR. Można iść do źródła wody święconej, która znajduje się w pobliżu.

Natura stopniowo „kasuje” ślady działalności ludzkiej – na dnie kamieniołomu i jego etapach brzóz rosnących dziś. Jest domem dla uroczych jaszczurek. Mogą trzymać w dłoni, i podziwiać ich niesamowite kolory.

W obszarze zawodowym Iskitimsk posiada pamięć podręczną geocaching. Fani tego zabawa naturalnego zainteresowania w tych miejscach. Atmosferę tajemniczości w znalezieniu skarbu – co jest potrzebne do przygody?

Rozdział 7. Ciężkie wydobycie

W 1924 roku w regionie Czelabińska w koelga, biały marmur został znaleziony. Dzisiaj, pit, gdzie produkuje się piękny kamień naturalny jest ogromna: jego głębokość wynosi 55 metrów, a rozmiary w planie – 500×500 metrów.

Obecnie kopalnia jest największym w Europie. Marmur, który jest wydobywany tutaj jest używany w trakcie budowy i prac wykończeniowych w wielu krajach na całym świecie, także w Izraelu, USA, Japonii, Niemiec, Finlandii i innych.

Krzemionka i zanieczyszczenia w nim niewiele, więc kamień jest zgodny z wymaganiami dotyczącymi poziomu promieniowania materiałów budowlanych. Ze względu na fakt, że wspomniany rasy jest stosunkowo przejrzysta, na powierzchni kawałków widać subtelną grę światła i cienia.

Biały marmur koelga charakteryzują się bardzo wysokim stopniem stabilności. Został wykorzystany w budowie wielu znanych budynkach, budowach i podczas wykańczania.

Tak, to jest ten kamień był używany jako materiał budowlany dla Katedra Chrystusa Zbawiciela, pamiątkowy kompleks w Poklonnaya Hill, do wykończenia stacji metra w Moskwie, Petersburgu, Jekaterynburgu i innych miastach.

osady z kamienia naturalnego są niesamowite, a to oznacza, że Ruskeala kamieniołom marmuru i Iskitim w ciągu ostatnich lat przyciągają do siebie ciekawskich turystów.

Teraz trudno jest z całą pewnością powiedzieć, ale być może to zająć trochę czasu, a także w regionie Czelabińska wyciągnął także strun wszechobecne turystów, aby zobaczyć kolejny cud świata.