895 Shares 5446 views

Czy trzmiele ugryźć? Przekonajmy się

Trzmiel należący do rodzaju Hymenoptera i należący do rodziny tych pszczół. Jego budowa ciała i stylu życia są prawie takie same, jak w przypadku zwykłych pszczół. „Czy trzmiele bite?” – to pytanie jest z pewnością interesujące dla wielu ludzi. Trzmiel ma jasny kolor i stosunkowo duży rozmiar owada. Gęste włosy krótkie gęste pokrycie jego ciało, które jest zwykle czarny z jasnymi żółtymi paskami. W dolnej części korpusu owada, o kolorze białym, istnieje niewielkie kłucie ogólnie niezauważalna. trzmiel organizm może osiągnąć długość trzech centymetrów. Nauczmy się więcej o życiu tego niezwykłego owada i ostatecznie ustalić, czy pszczoły, czy nie gryzie.


Agresywne i niebezpieczne – tak niekoniecznie pewne znaki w umysłach większości ludzi ma trzmiela. Czym jest tak naprawdę? Bumblebee – jest pożyteczne owady, które jest cennym zapylacz. Te nieoczekiwane owadów ma długą trąba (jego długość może wynosić 9,5 mm) niż pszczół. W związku z tym, że mają one zdolność do zapylania, na przykład, z roślin, takich jak koniczyny czerwonej, który pszczoły nie zapylać. Trzmiele mają gęste włosy, które pozwala im zapylać kwiaty w dość chłodnej porze roku, zbierając nektar i pyłek. Zbiera nektar jest źródłem mocy dla potomnych, z rezerw pszczół miodnych, w przeciwieństwie do pszczół w zimie nie. Czy pszczoły gryzą, pracowity i spokojny na pierwszy rzut oka owadów?

Bee (z prawej) ma tę samą końcówkę jak osy i pszczoły. Jednak używa go rzadko, ponieważ trzmiele – owady dość spokojny. Kłucie urządzenia, które ma chronić, posiada tylko pszczoły pracy i królowej. Podczas użądlenia trzmiel w organizmie człowieka otrzymuje niewielką ilość jadu trzmiela. Po krótkim odczuwał bólu czasami pojawić się reakcje alergiczne. Więc pytanie, czy pszczoły gryzą czy nie, odpowiedź brzmi: tak, ale żądło z tych owadów są bardzo rzadkie. W trzmieli i użądlenia osy są żadne zadziory, tj macicy i pszczoły robocze charakteryzujące jej odzyskania. Ukąszony znacząco obrzęk, swędzenie i zaczerwienienie, które mogą trwać przez kilka godzin.

istnieją pewne środki zapobiegawcze w celu zapobieżenia ukąszeń trzmiele mają zostać podjęte przez dorosłych i dzieci w szczególności. W kontakcie z tymi owadami nie powinien próbować je przejąć. Bądź spokojny, nie boi się ciężkiej trzmiel latające wokół, nadając mu jego stanu wzbudzonego. Nie dotykać bumblebee gniazd. Pamiętaj, że ostre zapachy (perfumy, alkohol, mydło, perfumowany, i inni) może spowodować agresywne zachowanie owada. Podczas noszenia ciężkich ubrań jest znacznie mniej prawdopodobne, aby ugryźć trzmiel żądło, ponieważ dzięki nim nie może. Ze względów bezpieczeństwa, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie dopuszczać dzieci do połowu lub odebrać jasny, ale wciąż niebezpieczny owad.