416 Shares 1731 views

Bindi: to znaczy w momencie indyjskich kobiet na czole?

Indie … Niesamowity kraj o niezwykłej atmosfery i tradycji nie są obojętni na wszelkie opinie. W tym obszarze od wieków ściśle przestrzegać rytuałów ludowych, dlatego że ma własną unikalną kulturę, która jest stale rozwijane od ponad 4500 lat. Podczas tego dłuższy czas to zmienić i przechodził różne metamorfozy. Odnosi się to do stroju narodowego wielu Indian i jak patrzeć na punkcie indyjskich kobiet na czole. Wielu zgodzi się, że indyjski strój ma szczególną etnicznej oryginalność, która czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Kolorowy kraj dawnych tradycji

Obraz Narodowe w ubraniach od wieków ukształtowanych pod wpływem różnych czynników, ale warto zauważyć, że wchłonął najlepszy i może teraz słusznie nazwać elegancki i komfortowy. Najbardziej popularny tradycyjny żeński strój jest dziś sari, który zawsze dodaje punkt na czole bindi Indian (nazwa lub Tilak). Ubiór ten jest kawałkiem materiału w wielkości od 4 do 9 metrów, co wiąże kobiety wokół talii i rzuca na ramieniu, zamykanie klatki piersiowej. Sari koniecznie nosić halkę i bluzkę, która nazywana jest również Ravick lub Choli. Jak to punkt na czole indyjskich kobiet i dlaczego jest ona integralną częścią indyjskiego sposób? Na to i wiele innych rzeczy zostaną omówione dalej.

Co oznacza punkt na czole indyjskich kobiet?

To nie jest tylko wyobraźnia dekoracji etnicznych. Ma swoje własne znaczenie i historię. Bez wątpienia jednym z tradycyjnych elementy obrazu, jest znany wśród indyjskich kobiet, punkt na czole. Ma kilka rodzajów i wartości. Jeden gatunek – Tilak. glinka stosowana, popiołu i innych substancji. Więc, co jest punktem na czole indyjskich kobiet? Ponieważ Indie – kraj głęboko religijny, to może mieć wiele wartości, które są w jakiś sposób związane z kultem bogów. Nie jest to jednak jedyny cel Tilak. W rzeczywistości, można powiedzieć wiele o pochodzeniu i kasty. To wszystko zależy od materiału, koloru i miejsca, w którym złożony punkt.

Odmian i tradycyjny kolor

Fani tej pięknej biżuterii często zadayutsya pytanie, jak to jest punkt na czole indyjskich kobiet? Kolejna odmiana – bindi. Jako tilak, różnią się od siebie barwy. Najczęściej występuje w zdecydowanej subkontynencie indyjskim czarną lub czerwoną kropką. Ona jest kobietą związany z węzłem, że jest żonaty. Darmowe kobiety tradycyjnie nie trzeba umieścić bindi. Wiele z nich jest zainteresowany na pytanie, dlaczego kobiety indyjskie kropka na czole, między brwiami zamiast. Całość ponownie w świecie religijnych Hindusów. Uważają, że jest to trzecie oko, które otwiera mądrość. Chociaż Tilak, w przeciwieństwie do bindi, może być nie tylko na czole, ale również w innych miejscach, które, według niektórych, oferują mądrości czakry.

Tradycja, która stała się modna na całym świecie TREND

Do tej pory Tilak i bindi rozłożone szeroko poza Indiami i mają charakter akcesoria i biżuterię etniczną więcej niż symbolem religijnym. Dziś stały się one dodatki do codziennych, a nawet świątecznych obrazów dziewcząt w różnych krajach. Jednak do Indian, jest to tradycyjny symbol, który odgrywa ważną rolę w kulturze i życiu codziennym każdego obywatela Indii. Niewiele zagłębić się w historię, aby znaleźć swoje pochodzenie. Po przybyciu na wizytę turysty do kraju, dziewczęta powinny być bardzo ostrożnym, aby przypadkowo nie obrazić uczucia religijne wierzących.

typowy przepis

Kompozycja jest bardzo prosta bindi. Ten czerwony proszek nie jest inna, a rtęciowego siarczku, chociaż czasami dodaje się go do podstawy oleju lub wosku. Warto zauważyć, że w dawnych czasach był częścią bindi jest trucizna kobry i popiele. Dość dziwny przepis, ale który nie jest Hindusem, to lepiej wiedzieć, co zrobić z tym tradycyjnym elementem krajowego obrazu. Zgodnie z legendą, skład Bindi powinny być takie, aby punkt łatwo i dokładnie osadza się na czole, a nie zamazane. Hindusi z powodzeniem udało się stworzyć właśnie taką kombinację składników do Tillacka był najbardziej piękny i wygodny w stosowaniu. W punkcie indyjskich kobiet na czole wygląda naprawdę doskonały do dnia dzisiejszego.

Ulubionym dekoracji nowoczesnych dziewczyn

Dziewczyny wystarczająco długo ćwiczyć, tak że został uzyskany idealnie płaska. Do tej pory, nowoczesny przemysł oferuje ogromną liczbę sztucznych ozdób w rodzaju bindi. Dziewczęta nosić go na terenie prawie całej Azji Południowej. To akcesorium przyszedł do smaku nie tylko zamężne kobiety, dla których został on pierwotnie przeznaczone, ale po prostu stylowe dziewczyny, chętnie się wyróżniać i być na bieżąco z trendami mody na świecie piękna. Bindi pierwotnie był tradycyjnie kolor czerwony i okrągły kształt, ale po pewnym czasie tendencje doprowadziły do tego, że zmienił się nie do poznania, nabył różnorodność kolorów i kształtów. Bindi część tej historii jest fakt, że kobiety tradycyjnie nie może wyciągnąć ją podczas „tych dni”. Kiedy Indie jeszcze nie uzyskała niepodległość, punkt na czole indyjskich kobieta rozmawia na jej przynależność do jednej kasty, to samo dotyczy Tilak, który zabrał się kilku ludzi. Rzeczywiście, każdy kraj ma swoje własne niepowtarzalne zwyczaje i tradycje, a bindi i Tilak – jest częścią wielkiej historii Indii, który nigdy nie trzeba usunąć z pamięci.