825 Shares 1066 views

Wasilij Żukowski: krótka biografia i twórczość

Chcesz spotkać się z takimi słynny poeta Wasilij Żukowski? Krótka biografia powinien zainteresować miłośników literatury. Zaczynając jako sentymentalny, Żukowski był jednym z założycieli rosyjskiego romantyzmu. Jego poezja jest pełna obrazów popularnej fikcji, melancholia snów. Wasilij Żukowski tłumaczone dzieła George'a. Byron, Schiller, „Odyseja” Homera. Proponujemy bardziej zaznajomieni z jego życia i pracy.

Pochodzenie V. A. Zhukovskogo

Wasilij Żukowski urodził się. prowincja Mishenskoe Tula 29.01.1783. Jego ojciec, AI Bunin był właściciel wsi, a matka – w niewoli Turczynka. Wasilij Żukowski otrzymał i nazwisko drugiej Bunin, Andreya Grigorevicha Zhukovskogo. Bunin rodzina na krótko przed narodzinami poety cierpiał straszny smutek: w krótkim czasie 11 osób zginęło, sześć, w tym jedyny syn studiuje w tym czasie na Uniwersytecie w Lipsku. Maria G., ze złamanym sercem, w pamięci jego syn zdecydował się noworodka do jego rodziny i podnieść go jak własnego syna.

Study in B & B

Wkrótce chłopiec stał się ulubieńcem całej rodziny. W wieku 14 lat, Basil wszedł do schroniska uniwersytetu w Moskwie. Studiował tam przez 4 lata. Pension dał rozległą wiedzę, ale pod kierunkiem nauczycieli uczniów często gromadzą się, aby odczytać ich doświadczenia literackie. W czasopismach opublikowany najlepszy z nich.

Pierwsze prace

Wkrótce opublikował swoje pierwsze utwory i Wasilij Andriejewicz Żukowski. Jego biografia jest oznaczona debiut drukiem w 1797 roku. Pierwsza opublikowana praca – „Myśli w grobie.” Powstał pod wrażeniem śmierci V. A. Yushkovoy. Podczas studiów w pensjonacie (od 1797 do 1801 roku) po kreacje Zhukovsky zostały opublikowane: w 1797 roku – „maja rano” w 1798 roku – „cnoty”, w 1800 roku – „The World” i „K Tibullusa”, w 1801 roku – " do człowieka „i innych. W każdym z nich dominuje melancholijną nutą. Poeta zachwyca przemijanie wszystkich rzeczy ziemskich, kruchość życia, co wydawało mu pełne cierpienia i łez. Nastrój ten był spowodowany głównie literackich gustów czasu. Fakt, że pierwsze prace Wasilija pojawił się, gdy wielu podziwiany „Słabe Liza” Karamzin, opublikowane w 1792 roku. Były liczne imitacje.

Jednak nie wszystko wyjaśnione modę. Okoliczności narodzin Vasiliya Zhukovskogo nie zostało zapomniane przez jakikolwiek inny albo siebie. Miał niejednoznaczną pozycję w społeczeństwie. Dzieciństwo i młodość poety nie byli zadowoleni.

Pierwsze tłumaczenie, powrót do wioski

W czasie studiów w pensjonacie zapewnia również pierwszy przekład Żukowski – powieść „Chłopiec w potoku” Kotzebue (1801). Wasilij po ukończeniu studiów wstąpił, ale wkrótce postanowił go nie upuścić. Osiadł w Mishenskoe kontynuować naukę.

Kreatywność 1802-1808 roku

W 1803 roku, został napisany i opublikowany Żukowski powieść „Vadim Novgorodsky”. To pokazuje, że około tego czasu, poeta zaczął studiować historię starożytnej Rosji.

Podczas swojego życia w kraju (1802-1808) prawie nie publikował swoje prace Wasilij Andriejewicz Żukowski. Jego biografia naznaczona pojawieniem się kilku nowych kreacji. W „Journal of Europe” został umieszczony w swoim słynnym 1802 „Cmentarz wiejskich” – remake'u lub wolnym tłumaczeniu Gray. Praca ta natychmiast przyciąga uwagę. Naturalność i prostota stały się nowe otwarcie czasu, nawet gdy zdominowany szczudłowaty pseudo-klasycyzm. W tym samym czasie Żukowski stworzył „Marina Grove” – historię, napisany na wzór „Poor Liza”.

odpowiedział Wasilij w 1806 roku do ogółu społeczeństwa porywający „bard pieśni nad trumną Słowian zwycięzców”. „Ludmiła” ukazał się w 1808 roku. Był to remake produktu „Lenora” Burger. Jest z balladą „Ludmiła” w literaturze rosyjskiej stał się romantyzm. Wasilij zrozumiał, że jego boku, gdzie jest chęć głąb średniowiecza, świat średniowiecznych legend i opowieści.

Żukowski zachęcony sukcesem „Ludmiła”. Adaptacje i przekłady z tego czasu stale śledzić jeden po drugim. Wasilij tłumaczone głównie niemieckich poetów. A najbardziej udany jego kreacje są związane pracach Schillera. W tym czasie stworzył Żukowski i oryginalnych dzieł. Nie było, na przykład, pierwsza część poematu „Dwanaście dziewic spania” o nazwie „Stormbreaker”, a także kilka artykułów prozy.

Przeprowadzka do Moskwy, prace redakcyjne

Jednocześnie stał się redaktorem „Biuletynu Europy” Zhukovskiy Wasilij Andreevich. Krótka biografia swego oznakowane przejście do Moskwy, aby wykonać zadanie. Dwa lata kontynuował pracę redakcyjną, od 1809 do 1810 roku. Na pierwszy Wasilij pracował sam, a potem razem z Kachenovsky. Idź do ostatniego i przeniósł się na stałe „Herald of Europe”.

Cardiac dramat Żukowski

Po tym, Żukowski wrócił do swojej wioski i mieszkał tu głębokie serdeczne dramat. Kilka lat temu zaczął się jego siostrzenice, córki E. A. Protasovoy, najmłodsza córka właściciela Bunin. Katarzyna Afanasjewna owdowiała krótko przed i osiadł w Belyov. Wasilij Protasov namiętnie kochał Maryję, starszy jego uczeń. Ulubione motywy jego teksty są sny o wzajemnej miłości i szczęścia rodzinnego. Jednak uczucie Żukowski wkrótce nabył melancholijny ton. Pokrewieństwo zrobił tę miłość w oczach innych niemożliwych. Dlatego konieczne jest, aby starannie ukrywają swoje uczucia. Tylko w poetyckich wynurzeń jest to znaleźć drogę wyjścia. Jednakże, bez ingerowania w badaniach naukowych Żukowski. On ze szczególnym zapałem zaczął studiować historię, rosyjskim i uniwersalne, i nabył gruntowną wiedzę.

„Singer w obozie żołnierzy rosyjskich” i „Swietłana”

Żukowski w 1812 roku, postanowił zapytać rękę Marii Protasovoy matkę, ale dostał płaski odmowę. Uniemożliwił pokrewieństwo małżeństwa. Wasilij wkrótce potem udał się do Moskwy. Tu wstąpił do milicji Zhukovskiy Wasilij Andriejewicz. Krótko o swoim doświadczeniu możemy stwierdzić, co następuje. Zafascynowany patriotycznego entuzjazmu, że wojska rosyjskie zostały ujęte w obozie w Tarutino Żukowski pisał „Singer w obozie żołnierzy rosyjskich.” Praca ta natychmiast stał się bardzo sławny. Jest sprzedawane w tysiącach listach armii i całej Rosji. Nowy Żukowski ballada „Swietłana” odnosi się również do 1812 rosyjskim Pomimo wprowadzenia w tej pracy zostały opracowane motywów „Lenore” Burger.

Życie i dzieło Żukowskiego w sądzie

Niedługo kontynuował życie wojskowy Vasiliya Zhukovskogo. Zachorował na tyfus pod koniec 1812 roku i przeszedł na emeryturę w styczniu 1813 roku. W 1814 roku nie było „Wiadomość do cesarza Aleksandra”, po którym cesarzowa Maria Fiodorowna chciała Żukowski przybył do Petersburga. Maria Protasov w 1817 roku ożenił profesora Mayera. W poezji Żukowski, a później zabrzmi sen o miłości. Jednak była w złym stanie zdrowia, a w 1823 roku zmarła. Zapomnę Mary Protasov i znaleźć partnera życiowego Wasilij Żukowski? Biografia jego przyszłych latach daje odpowiedź na to pytanie.

Nuty bazy poezji Żukowski za

„Love Tęsknota”, „dążenie do odległości”, „smutek przed nieznanym”, „cierpienie rozłąki” – to podstawowe nuty poezji Wasilij. Charakter jej niemal całkowicie zależna od mistycznego nastroju Żukowski, spowodowane przez niezrealizowane marzenia o miłości. Tak więc, okoliczności czasu, panujące w społeczeństwie sentymentalny gustów literackich, jak również możliwe przyszedł do osobistych uczuć poety. Żukowski tworzyć własne stworzenie romantycznego sentymentalizmu zawartości znacznie rozszerzył literatury narodowej potwierdziła się do niego. Jednak rozwój w swoich pracach, nowe motywy, poszedł z instrukcjami głównie osobistych uczuć.

Poeta Wasilij Żukowski trwało od średniowiecznej romantyzmu jest to, że w zgodzie z własnymi mistycznych marzeń i aspiracji. Wartość jego pracy było to, że poezja Zhukovskogo subiektywność jest równocześnie podawane wspólne interesy rozwoju literatury. Subiektywizm było ważnym krokiem w kierunku usunięcia słownej twórczości psevdoklassitsisticheskogo zimnem. Żukowski wprowadził do świata literatury, życie wewnętrzne, jej dotychczas praktycznie nieznany.

Okres od 1817 do 1841 – to czas, kiedy Wasilij żył na dworze. Początkowo był nauczycielem języka rosyjskiego. Jego uczniowie byli księżna Elena Pawłowna i Alexandra. A od 1825 roku Wasilij stał się wychowawcą Aleksandra Nikolaevich, następcy tronu. W tym czasie często poszedłem za granicą Wasilij Andriejewicz Żukowski. Poeta udał się tam zarówno w interesach i na leczenie.

Podróż Żukowski i nowe prace

Żukowski prace pojawiają się w tej chwili, jak gdyby przez przypadek. Na przykład, idąc do Szwajcarii i Niemiec jesienią 1820 Wasilij rozpoczęła się w Berlinie w tłumaczeniu Schillera „Maid of Orleans”. W 1821 roku ukończył z wyróżnieniem. I inspirowane przez Zamku Chillon, znajduje się w Szwajcarii, został ustanowiony tłumaczenie dla „Więzień Chillon” Byron (1822).

Wasilij Żukowski spędził zimę 1832-33 gg. w Lake Geneva. Pewna liczba przekładów Herdera, Schillera, Uhland, przejścia „Iliady” i inne. Wyglądał w tym czasie. Wasilij udał się do Rosji w 1837 roku, a część Syberii z tronu. Aw 1838-39 dwuletni. udał się wraz z nim, jak iw Europie Zachodniej. Żukowski w Rzymie zaprzyjaźnił się z Gogola, który wpłynął na rozwój mistycznego nastroju w jego późniejszej twórczości.

małżeństwo

Klasy z spadkobiercy zakończył się wiosną 1841 roku. Wpływ, jaki miał na niego Żukowski, było korzystne. Teraz, aby odpowiedzieć na pytanie, jak było życie osobiste Vasiliya Zhukovskogo. W Düsseldorfie w dniu 21 kwietnia 1841 roku odbyła się małżeństwo Wasilija (to wtedy już 58 lat) z 18-letnią córką malarza Reitern, swego wieloletniego przyjaciela. Żukowski spędził ostatnie 12 lat swojego życia w Niemczech z rodziny żony.

Wasilij Żukowski: biografia ostatnich latach

W pierwszym roku życia małżeńskiego, pisał opowiadania „Tulip Drzewa”, „Kot w butach”, „O Ivan carewicza i Wilk”. Tłumaczenie "The Odyssey" (pierwsza objętość) pojawił się w 1848 roku, a drugi – w 1849 roku. Poemat „The Wandering Żyda”, niestety, nie ukończył Zhukovskiy Vasiliy Andriejewicz. Krótka biografia jego końców w Baden-Baden w 1852 roku, w dniu 7 kwietnia. To kiedy zmarł Wasyl. Zostawił żonę, córkę i syna. Ale nie tylko oni. Wielkie dziedzictwo artystyczne pozostawił nam Zhukovskiy Vasiliy Andriejewicz.

Jego twórczość jest częścią programu szkolnego w literaturze. Prace Wasilija i nadal uznawany przez wielu, a zainteresowanie jego osobą nie gaśnie. Tutaj można zapoznać się z biografią wielkiego rosyjskiego poety Wasilij Żukowski. Jego kreatywność, opisaliśmy tylko krótko, ale zasługuje na szczegółowe badania. Kontynuować znajomość z tego poety, na pewno warto.