272 Shares 956 views

Podwyższona temperatura ciała. Przyczyny jej występowania.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że gorączka jest jednym z pierwszych objawów choroby, że immunitet weszła do walki z niektórymi chorobami. Czasem jednak wstaje i bez wyraźnego powodu. Trochę gorączki nie zmniejsza się, a czasem nawet przechowywane przez kilka dni. Byłbym zaniepokojony tym? może być konieczne leczenie. Ale przede wszystkim należy dowiedzieć się przyczyny jego wygląd, to jest do poddania się badaniom lekarskim.

Od dzieciństwa wiemy, że temperatura ciała jest uważane za normalne znak – 36,6 stopni Celsjusza. Ale każdy organizm jest inny, a drobne odchylenia od tego wskaźnika są dość często.

Gorączka bez objawów występuje często u kobiet i dziewcząt. W okresie owulacji – dojrzewanie oocytów – temperatura ciała jest zwykle nieznacznie wzrasta, a z menstruacją wraca do normy. Jest to normalne dla kobiety w wieku rozrodczym.

Czasami temperatura ciała może być zmieniona tylko w ciągu jednego dnia. Rano, po przebudzeniu temperaturę ciała będą miały minimalny poziom, ale w ciągu dnia nie może rosnąć do bardzo znacznego rysunku.

Ze względu na to, co pojawia się gorączka ciała? Powody są bardzo proste. To jest – stres, spożywanie żywności, aktywność fizyczna, lub jej brak, odbiór i gorących napojów alkoholowych i innych.

I należy zauważyć, że istnieją ludzie, dla których stała podwyższona temperatura ciała – jest normą. Ale ważne jest, aby wiedzieć, że temperatura wzrosła nieznacznie, o 37 – 37,3 C. Najczęściej kategoria ta obejmuje młodych ludzi z asteniczny typu budowy ciała.

Często gorączka, której przyczyną jest trudna do zdefiniowania, zdarza się u dzieci w wieku dziesięciu – piętnastu lat. Zwykle objawia się w izolacji, ospałość, apatia, niepokój i drażliwość. Czasami takie stany są pełnoletni.

Takie pozornie niewielkie zmiany w organizmie nie jest często zauważył. Ale jeśli zauważy, że skrada termometr rtęciowy cenione czerwone paski standardy mają okazję do refleksji i zasięgnąć porady lekarza.

Gorączka, przyczyny, które mogą wskazywać na stan zapalny, ostrzega nas pochodzi w organizmie choroby. Jest to coś w rodzaju alarmu, podnieść alarm w przypadku niektórych zagrożeń. Przyczyn może być infekcja, poslevirusny zespół, zmęczenie, stres, ale najgorsze, gdy powoduje wzrost temperatury są poważne choroby. Może to być proces przemiany materii i gruźlicy i nadczynność tarczycy, niedokrwistość z niedoboru żelaza i stali oraz przewlekłych chorób zakaźnych i autoimmunologicznych. Wysoka temperatura w tym przypadku odpowiednia odpowiedź organizmu, a jego prawdziwą przyczyną zostanie określony jedynie przez lekarza. Temperatura poniżej 38 pukanie nie jest zalecane, ponieważ z jego wzrostem organizm aktywnie przeciwstawia się choroby.

A czasami fałszywe gorączka, przyczyny, które mogą wyjaśnić dość prosta: Mylisz się mierzy temperaturę.

Jeśli mierzyć pod pachą, z dużą ilością wskazań termometru pot nie może być do końca prawda. Do pomiaru temperatury w ustach, też nie jest warte godzinę temu, jeśli zostały picia lub jedzenia coś gorącego. Podstawowa sama temperatura typowo 1 C wyższa od pachy. Nawet termometr nie pokazuje prawdziwy obraz, jeśli zdecydujesz się zmierzyć po wysiłku, ćwiczeń. Najdokładniejsza metoda pomiaru temperatury jest procedurą, gdzie mierzy się w przewodzie słuchowym. Ale nie potrzebuje dokładności zgodnie z zasadami i specjalny termometr do ucha.

Teraz już wiesz, ze względu na to, co może pokazać termometr wysokie numery, i sprawi, że dwa razy pomyśleć o swoim zdrowiu, a to nigdy nie jest na próżno.