636 Shares 4289 views

Szare mydło: korzyści lub szkody? Właściwości mydła i jej wykorzystanie w celach leczniczych

Każdy z nas kilka razy dziennie, w obliczu takich wyrobów higienicznych, takich jak mydło. Ktoś jest za pomocą jednego, jakiś inny, ale jeden cel – zniszczyć bakterie i usunąć brud z powierzchni skóry. Dziewczyny pościg i trzeci cel – nawilżenie skóry. Ale teraz będziemy mówić głównie o higienę. Wszyscy wiemy, że tego mydła. Korzyści lub szkody? Zdecydowanie trudno odpowiedzieć, ale postaramy się zrozumieć.


Niektóre użyteczne informacje

Mydło – produkt deficytu Związku Radzieckiego. Wynika to z faktu, że instalacje do produkcji tego produktu nie było tak wiele, ale popyt na to było po prostu szalone. Wszystkie dezynfekcji wysokiego poziomu. To jest dokładnie to, co nie może się pochwalić każdego nowoczesnego odkurzacza. Oczywiście, oprócz tego, że jest to konieczne w celu uwzględnienia innych ważnych punktów, na przykład, naturalny związek, który został uruchomiony w 1808 roku z powrotem. Interesujące jest to, że ponad 200 lat w mydle gospodarczej nie zmieniła się znacznie. Obecnie jest nie tylko środkiem do codziennej higieny, ale również kosmetyczne i terapeutyczne leku. Wszystko to zostanie omówione później. A teraz pomówmy o tym, jak działają na mydło do ciała. Korzyści lub szkody – oto jest pytanie. Teraz wszyscy wiemy.

Stosowanie mydeł

Jak pokazuje praktyka, korzyści z tego produktu znacznie więcej niż wad. Po pierwsze, jest to doskonały środek antyseptyczny, po drugie, niezbędne środki medycyny domowej. Na przykład, rana nie jest gnoilas i spalić miejsce nie jest pęcherzami, zmienioną chorobowo skórę trzeba posmarować mydłem. Ponadto takie produkty higieniczne dość często leczyć hemoroidy, jest stosowany jako lek przeciwwirusowy, i tak dalej.

Na przykład, jeśli pacjent cierpi na hemoroidy, trzeba regularnie myć wodą z mydłem i zmniejszyć bryłę. Sądząc po opiniach, jest to bardzo skuteczna metoda leczenia tej choroby. Ale oprócz tego, że wiele z rekomendacją umyć wodą z mydłem, istnieje cała masa zalet, z których każdy omówimy szerzej w tym artykule. A teraz porozmawiajmy o tym, dlaczego wielu ludzi na ogół nie zaleca się stosowania tego leku.

Harm mydło

Jak wspomniano powyżej, wady są znacznie mniejsze. Główną z nich – rozwój alergii w ciągłej eksploatacji. Jednak w praktyce wiele zależy od osoby, a nie wzór nie jest tutaj.

I wiele powiedzieć, że ten rodzaj mydła zabija złych zapachów. Wynika to z faktu, że sam produkt jest w większości przypadków odbywa się bez środków aromatyzujących. Trudno powiedzieć coś o prawdziwości tego stwierdzenia, w każdym przypadku, ręce można umyć kilka razy, każdy ostry zapach, takie jak aceton lub benzynę, po prostu zniknąć. Głównym szkoda mydła jest to, że jest wysoce niepożądane, aby umyć włosy. Chociaż tutaj ważne jest, aby sformułować prawo. Jeśli myjesz włosy mydłem produkowany w ZSRR, jest mało prawdopodobne, że znaczna szkoda (choć środowisku zasadowym, oczywiście, daje o sobie znać) zostaną wykonane, ale jeśli używasz mydła, który jest wykonany dzisiaj, będziesz mieć problemy z włosami. Wynika to z faktu, że nawet w chemii mydła dodanej, choć nie na dużą skalę.

Kawałek o składzie

Istnieje już dość dawno jasny standard, który dzieli się na trzy grupy mydła. Klasyfikację przeprowadza się na strukturze kwasów tłuszczowych w produkcie. Warto zauważyć, że pH produktu utrzymuje się na poziomie około 11-12. Przyjrzyjmy się każdej z grup:

  • Grupa 1 zawiera większość kwasów tłuszczowych. Ich poziom powinien wynosić co najmniej 70,5%. Ale mydło jest produkowany wyłącznie z oznaczeniem 72%. W rzeczywistości, większość chce kupić tylko taki kawałek.
  • Grupa 2 – mydło jest wytłaczany na znak 70. Oznacza to, że zawartość kwasów tłuszczowych o około 70%, choć może on być nieco mniej (69%) i trochę więcej.
  • Grupa 3 zawiera minimalną ilość kwasów tłuszczowych. Według GOST nie powinna być mniejsza niż 64%, a mydło jest oznaczony liczbowym 65%.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że właściwości mydła mogą się różnić w zależności od zawartości kwasu, więc wybór musi być wykonane starannie.

Można myć włosy mydłem czy nie?

Mówiliśmy już trochę o tym na skórę głowy i włosy, produkt ten nie ma wpływu najlepszy sposób. Ale to jest jedna strona medalu, a teraz patrzeć na drugiego. Zasadniczo, jeśli starannie zdemontowane z kompozycją nowoczesnych szamponów, będziesz niemile zaskoczony, jak żaden z aloesu, awokado, łopianu i tak naprawdę nie ma. Typowo, 95% kompozycji, – chemia (barwniki, otwory, aromat). Paradoksalnie, to wszystko nie ma mydła gospodarczego. Zgadzam się, że jest to bardzo śmiałe oraz w kierunku produktu. To z tego prostego powodu, wiele zaleca się raz na kilka tygodni, umyj włosy mydłem. Nawilżenie i ochrona będą dostarczane do Ciebie. Niemniej, nie zaleca się stosowania tego mydła codziennie. Ale nie ma innego „ale”. Na przykład, właściciele suchych włosach może tylko pogorszyć sytuację, to samo dla włosów farbowanych.

Jak myć włosy: Szczegółowe instrukcje

Po pierwsze, nie musisz sam produkt i jego rozwiązanie, jedyny sposób, aby umyć włosy wodą z mydłem. Potrzebujemy tego, aby zminimalizować szkodliwy wpływ na włosy i skórę głowy. Roztwór nakłada się równomiernie do wszystkich części włosów i przemywa się w ciągu kilku minut.

Jako zapobiegania chorobom skóry głowy należy używać mydła kilka razy w miesiącu. Po agent jest zmyta, nie zapomnij o spłukiwania. Pożądane jest, aby korzystać z letniej wody i neutralizuje dodać alkalicznych bardzo małej ilości kwasu octowego. Z biegiem czasu skóra głowy przystosowuje i przyzwyczaja i myć włosy mydłem może być nieco mniej, ponieważ będą one świeżość przez długi czas.

Według statystyk, większość pozytywnie reagować. Chociaż około 40% nigdy nie próbowali zmyć mydło do włosów. Pozostałe 35% jest zadowolonych z wyniku, 15% reagować negatywnie, a 10% nie znaleźliśmy niczego specjalnego, choć doceniał decyzję jako stosunkowo proste i niedrogie. Jednakże, jak wskazano powyżej, szef mycie mydło nie nadaje się dla każdego, więc trzeba zwrócić szczególną uwagę na to.

Przeciwwskazania

Mamy trochę zrozumiałe, że tego mydła. Korzyści lub szkody? Jak widać, wyraźna odpowiedź może być udzielona. Zastanów się, kto jest surowo zabronione używać tego produktu. Ta kategoria obejmuje osoby z farbowanych włosów. Wynika to z kilku powodów.

Po pierwsze przerwane zasadową dzięki obecności barwników, a bardziej szczegółowo, pogarsza się w obecności alkaliów w mydło.

Po drugie struktura włosów zostaje zakłócony ze względu na wymywanie tłuszczów mineralnych. W rezultacie – suchej, cienkiej i kruchej struktury włosów z upośledzoną. Zgadzam się, to nie brzmi bardzo atrakcyjne. Ale jest rozwiązanie – wykorzystanie naturalnych barwników. To może być henna, skórki cebuli, czy coś takiego. W tym rozwiązaniu, właściwości mydła pozostaje taki sam, ale nie będzie to mieć negatywny wpływ obecności barwników chemicznych. W każdym razie, trzeba użyć tego narzędzia z ostrożnością, zwłaszcza dla osób cierpiących na wypadanie włosów i łamliwe włosy. Nie zapomnij, że trzeba tylko użyć roztworu mydła.

najlepszym środkiem antyseptycznym

Obecnie istnieje sporo konserwantów. Nie możemy powiedzieć, że wszystkie są złe, choć większość z nich nie robią nic pożytecznego. Ale jak na mydło, to zupełnie inna historia. To jest naprawdę bezpieczny środek antyseptyczny, który jest najczęściej używany do czyszczenia w domach, szpitalach położniczych i inne instytucje, które zwracają szczególną uwagę na higienę. Wynika to z faktu, że jest całkowicie nieobecny chemii i każdy zapach. Obecnie lekarze zalecają stosowanie takiego mydła w domu, co jest dość logiczne.

Jeśli po każdej czyszczenia zębów mydła ścieranie szczoteczki do zębów, to jest przed mikrobami. A to oznacza, naczynia umyte zachwyci Cię swoim blaskiem i czystością. Ponadto, nie będzie żadnych plam, a film, który jest czasami trudno zmyć po raz pierwszy. To nie wszystko, co może obsłużyć mydła. Korzyści lub szkody? Mogłeś nie zauważyć, że całkowicie korzyści sam.

Niezastąpiony w medycynie domowej

Dziś coraz częściej mówi się o tym, że jest to skuteczny lek w leczeniu niektórych powszechnych chorób. Mówiliśmy już o tym mydłem dobrze leczonej hemoroidy, ale to nie jest wszystko, co stanie tego narzędzia. Jeśli cierpisz z powodu uporczywego trądziku lub sprowadza, to wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą mydła.

Odciski i popękane pięty, łokcie, też nie są rzadkością. Ale stosując specjalne rozwiązanie, można osiągnąć pełną regenerację. Dwa litry wody należy, łyżkę mydła i łyżeczkę sody kaustycznej. Ciepła kąpiel powinna odbywać się codziennie przez 20-30 minut. Ginekolodzy są również zaleca się użyć narzędzia do higieny intymnej.

leczenie zapalenia zatok

Nie możemy powiedzieć, że szare mydło gospodarstwa domowego jest stosowany w leczeniu katar lub jego bardziej zaawansowanych formach – zapalenie zatok. To podejście jest wyraźnie nadana niestandardowym medycynie, ale popularność metody wykazuje wysoką skuteczność. Często zaleca się, aby stosować mydła z zatok w ostrej fazie choroby.

Dolna linia przygotowuje specjalną maść. Trzeba będzie wziąć równe części mleka koziego i właściciela. mydło. Mieszanina powinna być doprowadzana do wrzenia i dodawać łyżkę miodu, taką samą ilość soku z cebuli i oliwa z oliwek. Gotować trzeba kilka minut, a następnie chłodzi się umieścić na tamponu i wprowadza się do otworu nosowego. Według statystyk, mydło do prania stałe takie stosowanie daje bardzo dobre wyniki w jak najkrótszym czasie. Przygotowana maść powinna być przechowywana w lodówce.

Stosowane w kosmetykach

Jak wspomniano wyżej, receptura z mydłem w przeliczeniu na całkowitą nieobecność zanieczyszczeń chemicznych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na skórę. Dlatego to narzędzie służy do mycia włosów, a także do eliminacji trądziku i wyprysków. Istota tej metody polega na tym, że kawałek polerowane na drobnej tarce mydła miesza się z wodą i bitą do piany. Następnie dodać łyżeczkę soli. przytrzymanie masy przez pół godziny, po gorącej i zimnej wody do przemywania. Wskazane jest, aby ubiegać się o miesiąc, trzy razy w tygodniu. Kosmetyczki powinni umyć twarz codziennie z mydłem (dla skóry tłustej). Po tych procedur, skóra staje się prosta i gładka satyna. Oczywiście, aby wierzyć w to wszystko, trzeba przeżyć samemu.

uwaga

Zgodnie z rosyjskiej legendy kąpieli miotły, wstępnie moczone w roztworze mydła, korpus usuwa wszystkie choroby i czyni skórę bardziej młodzieńczą. może wydawać się bardzo wątpliwe takich oświadczeń, ale powiedzieć, że coś jest dziwne, czy nie, dopóki nie spróbujesz. W każdym razie, dobre mydło może rozwiązać wiele problemów w gospodarce. Pochłonął zamek w kurtce? Nie martw się, po prostu trzeba smarować obszar problemu – i wszystko będzie w porządku. Każda część wyprać w roztworze mydła będzie jak nowy, można mieć żadnych wątpliwości.

wniosek

Tutaj jesteśmy z wami i patrzyliśmy na wszystkie pytania. Jak widać, najlepsze mydło nie powinna składać się z chemikaliami, a następnie produkt ten będzie naprawdę cenne i niezastąpione. Jedyną wadą, która odstrasza wiele za niegrzeczne zapach. Jednak liczba ta wskazuje, że kompozycja jest wolna od perfum. W każdym razie, jest to tani i bardzo skuteczny w kosmetyce, medycynie, a tylko w życiu codziennym. Dodać wodę do mycia podłóg odrobiną mydła – linoleum będzie świecić, a mikroby w domu będzie znacznie mniej.