190 Shares 9851 views

Dobre powody do wesel, rozwodów i odmowy

Rozwody, jak wesela, zawsze różnią się. Zarówno żonaty, jak i rozstanie mają powody, aby to zrobić, a nie inaczej. Często uważa się, że ludzie tworzą rodzinę dla miłości, tylko dlatego, że każdy rozumie kompleks wrażeń w tym uczucie. Pasja, obejmując czasami dwóch nieznanych ludzi, wydaje się dość poważnym powodem związania węzła Hymen, a kiedy to sięga, często okazuje się, że wybrany (lub wybrany) ma wady, a nawet wady, z którymi trzeba albo zaakceptować, albo … Ludzkie doświadczenia Sugeruje, że osobowość dorosłych jest prawie niemożliwa do odświeżenia.


A jednak, jeśli stworzenie rodziny było zdominowane przez beznamiętny umysł, wtedy śluby miałyby miejsce znacznie rzadziej. A także rozwodów. Chociaż kto wie …

Jaki jest powód, aby wesele były ważne

W rzeczywistości większość małżeństw kończy się obliczeniami z co najmniej jedną ze stron. Nie każda namiętna miłość kończy się ślubem, ponieważ potrzebujesz dobrego powodu. Co to jest i jak zrozumieć to w ogóle termin prawny? Na przykład może to być ciąża, zwłaszcza w przypadku, gdy przyszłe dziecko jest pożądane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Przed takim argumentem wszystkie możliwe problemy, konflikty lub odmienności postaci ustępują. To, co się stanie, jest nieznane, ale jak dotąd wszystko jasne: będzie dziecko, ale potrzebuje ojca. Przynajmniej ludzie uważają za przyzwoite.

Obliczanie i miłość

Aby zawrzeć małżeństwo, istnieją inne dobre powody. Jest to niestety istotny interes, chęć osiedlenia się w życiu w taki sposób, aby uzyskać jak największy komfort przy najniższych kosztach. Nie zawsze takie podejście prowadzi do szczęścia, ale czasem przynosi satysfakcję. Pieniądze mogą trochę ozdobić życie.

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest to, że przyszli małżonkowie mają zbiór przygód fizycznych i szacunku dla siebie nawzajem i mogą stać się prawdziwymi przyjaciółmi. To jest miłość.

A jeszcze …

Niezależnie od optymizmu nowożeńców, nieubłagane statystyki w dość surowej formie przypominają, że pary często wychodzą (do 70 przypadków na setkę). Jest to regulowane art. 34 kodeksu małżeńskiego i rodzinnego, a dokładniej jego drugiej części, zgodnie z którym oświadczenie żony lub męża jest wystarczające do rozpoczęcia procesu rozwodu. Jest całkiem jasne, że bez ważnego powodu normalna osoba tego nie zrobi, a jeśli napisze oświadczenie, to nie jest przypadek. To boli. Znowu jest jakiś powód tego aktu. Oni naprawdę nie tak dużo.

Dobre powody rozwodu

Jest ich dziesięć, jako przykazania. Ludzie są rozwodowani, jeśli:

 1. Jeden z małżonków nie chce lub nie może zostać ojcem (lub, odpowiednio, matką).
 2. Mąż lub żona popełniali (lub regularnie zobowiązali się) zdradę. Zdarza się to tyle i podejrzeń, co powoduje zazdrość.
 3. Jeden z małżonków jest narkomanem lub alkoholikiem. W ostatnich latach dodano inne nieszczęście – hazardu.
 4. Są problemy natury materialnej, niezdolności (najczęściej męża) do zapewnienia rodziny lub braku chęci do pracy.
 5. Małżonkowie mieszkają z rodzicami jednego z nich (w przypadku, gdy są wrogo nastawieni do drugiego) w połączeniu z niezdolnością do życia osobno.
 6. Występuje przemoc. Może to być fizyczne (pobicie) lub moralne (ciągłe kpiny i poniżenie, często manifestowane publicznie).
 7. To, co nazywa się "stop loving". Zwykle ta sytuacja powstaje wskutek niedostatecznej świadomości wad małżonka i ich nieoczekiwanego wykrycia ("Oto ty jesteś, to co?").
 8. Są ciągłe nadużycia, kłótnie i kłótnie. Takie bardzo nieliczne osoby mogą wytrzymać.
 9. Zdarza się, że jest po prostu nudny z osobą, zwłaszcza, jeśli nagle okazuje się, że jest głupi, ale sprytnie, w sensie trzymając się cicho, umiejętnie udawał, że ślub.
 10. Nagle nowa kresa lub budzi się w starości. Ogólnie rzecz biorąc, miłość, która przypadkowo się pojawiła.

Co zapobiega rozwodzie

Zdarza się, że małżeństwo z zewnątrz wydaje się skazane. Małżonkowie przysięgają, walczą, kontaktują się z nimi i nadal robią wiele rzeczy opisanych powyżej. I nadal nie zostają rozwodowani. Dlatego dla zachowania rodziny mają powody, których nie znają wokół nich. Są różne, ale co do zasady, jeden z nich mieści się w jednym z najpopularniejszych sześciu schematów:

 1. Problemy mieszkaniowe. Czasami jest mieszkanie, ale takie, że prawie niemożliwe jest jego wymianę, ale nie ma pieniędzy na dopłatę i nie oczekuje się.
 2. Nawyk. Ta rzecz jest silniejsza niż miłość. Mężczyźni są na to skłonni, przywykli do tego, wychodząc z pracy, obiad, myli rzeczy. Mieszkanie jest czyszczone, a jeśli zachowanie jest zadowalające, wtedy seks w nocy zgaśnie, będzie wolny i bezpieczny.
 3. Dla kobiety małżeństwo służy jako atrybut statusu. Uważa się, że jeśli nie jest żonaty, wtedy i nie potrzebuje nikogo.
 4. Znowu pieniądze. Jeśli pochodzą one od jednego z małżonków, często odgrywają rolę siły odśrodkowej.
 5. "Wątpliwości sprawiają, że jesteśmy tchórze …" – zwykle strach przed nieznanym trzyma wielu w haniebnym, ale znanym kręgu codzienności. Ponownie, a gdzie jest gwarancja, że nowy małżonek będzie lepszy? A jeśli wręcz przeciwnie?
 6. Strach przed samotnością.

Dzieci

Czynnik ten wyróżnia się, a inne ważniejsze powody są "nerwowo palące na marginesie" w porównaniu do tak pozornie małego problemu. Zdarza się, że to dziecko, które ostatecznie sprawia, że jego rodzice pogodzili się, co wydawało się zupełnie nieprzydatne do siebie. Ponadto miłość, którą spadkobierca czuje zarówno papieża, jak i matce, "spokojnie zmusza ich do pokoju", a nawet do czegoś więcej.

Jeśli tak się nie stanie, rozwód jest nieunikniony. Niezdrowa atmosfera, skandale, krzyki, walki, sceny z zazdrości w rodzinie są bardziej niebezpieczne dla psychiki dziecka niż sama nieobecność jednego z rodziców. Jakie inne dobre powody są potrzebne?