488 Shares 4893 views

silnik benzynowy: opcje i właściwości

Silnik gaźnik typu silników o zapłonie samoczynnym, a także zewnętrzną formę mieszaniny.

W tym mechanizmie, w swoich cylindrów dostarczane już gotowej mieszanki paliwowo-powietrznej, która jest często wytwarzany w gaźnika. Środek ten można wytwarzać i mieszalnika gazu i powietrza. Inny przykład wykonania: formuje się w dyszy wtryskowej jest rozpylana.

Niezależnie od tego, w jaki sposób tworzy się mieszanina, a jak w cyklu pracy silnika gaźnik cykli zegara wykonuje jej praca jest zawsze taka sama. Palna mieszanina, która jest ściskana do komory spalania jest spalany w każdej chwili za pośrednictwem układu zapłonowego (najczęściej – układ iskrzenia). Ponadto, zapalenie rury jarzeniowe może być stosowany, ale jest to na ogół w małych silnikach i gospodarki (na przykład samolotu – model). Laser lub zapłon plazmowy jest nadal w fazie rozwoju.

Należy zauważyć, że silnik gaźnika, lub raczej jego rodzaj zależy od tego, ile w jego zegary cyklu roboczego. Dlatego istnieją silniki „Otto” – mają ten cykl składa się z czterech pół obrotu wału korbowego, i składa się z czterech cykli, a także silników dwusuwowych – ich cykl obejmuje dwa pół obrotu wału korbowego. Ten typ należy zauważyć, ze względu na jego prosta konstrukcja stała się bardzo często jako silnik dla różnych komponentów i motocykli.

silnik benzynowy może być atmosferyczne. Jego przyjmowanie paliwa i powietrza odbywa się dzięki podciśnieniu w cylindrze. Ponadto, proces ten prowadzi się pod ciśnieniem, które jest utworzone przez specjalne sprężarki.

Należy zauważyć, że carbureted silnik spalinowy trwa prawie każde paliwo. Raz nawet wykorzystywane w jego roli alkoholu. Ponadto, jak paliwo ciekłe może być wykorzystywane naftę, mieszaniny propan-butan lub benzyna, gaz węgla i alkohol etylowy.

Jak wyposażone w silniki benzynowe? Jego główną część – cylinder ze zdejmowanym. Tłoczek znajduje się wewnątrz i na nim w specjalnie zaprojektowany do tego celu rowkach umieszczone pierścienie tłokowe. Nie dają one możliwość przerwy gazu w dół. I zapobiegają oleju, tak, że nie wchodzi się.

Poprzez tłoczysko i palca jest połączony korby wału korbowego, a to z kolei obraca się w łożyskach, które są zainstalowane w skrzyni korbowej silnika. Do cylindra przez zawór wlotowy przyjmującego mieszaniny benzyny z powietrzem przez wylot jest alokowana gazy wydechowe. A jednak, nie możemy ignorować gwintowany otwór głowicy cylindra. Jest wkręcić świecę zapłonową. To iskra elektryczna, która przeskakuje między elektrodami zapala mieszankę palną.

Pomimo faktu, że konstrukcja mechanizmu jest bardzo prosta, to nie jest tak łatwe do ustalenia, czy są jakieś problemy. Dlatego konieczność przeprowadzenia procesu, takich jak diagnozy silnika gaźnika.