456 Shares 5282 views

Slogany „Megafon”: znaczenie i historia rozwoju

Nowoczesna organizacja nie może efektywnie prowadzić swoją działalność bez przeprowadzania intensywną politykę marketingową. Potrzeba takich środków jest spowodowane przez wiele różnych firm produkujących jednorodny produkt.


Trochę o marce i hasłem

Aby wyróżniać się od mas i utrzymać pozycję w dłuższej perspektywie, konieczne jest, aby stworzyć markę firmy. Zgodnie z tą koncepcją, zrozumieć markę, która ma zakaz lokalną sławę, cieszy lojalność odbiorców i mieć jasny obraz w umysłach konsumentów.

Prawidłowo zbudowana marka nie tylko pozwala firmie wyróżnić się wśród innych, ale może również stanowić okazję do zarobienia dodatkowych kosztów do ceny podstawowej produktu bez utraty klientów.

Jednym z najważniejszych elementów wizerunku firmy jest hasło – odwołanie reklamy, zawierający skrócone formy w wiadomości, która pozwala uwagę publiczności i stymulowania sprzedaży.

Można to wyrazić cel i filozofię firmy. Co ważne, slogan powinien różnić się oryginalność, łatwość odczytu i zapisu: trzeba wzbudzić ciekawość.

Trochę o „Megafon” i starymi hasłami

„Megafon” – jeden z liderów w rosyjskim sektorze telekomunikacyjnym. Jest członkiem „wielkiej trójki”, która, oprócz niego, obejmuje „Beeline” i MTS. Grupa ta trwa 90% w tym segmencie.

Jedną z cech rynku telekomunikacyjnego – ogromna. Wcześniej, operatorzy sieci komórkowych były zaangażowane tylko w świadczeniu komunikacji, ale przez 2007 użytkowników wzrastają praktycznie ustał, a do czasu mają już nabyte niezbędne usługi. Później firma zaczęła prowadzić dostaw do internetu ludności. Ale to działa segmentu doszedł do logicznego wniosku.

Teraz głównym celem „wielkiej trójki” – aby utrzymać pozycję. Jest to możliwe nie tylko wprowadzenie nowych innowacji technologicznych jako właściwą politykę marketingową.

Pierwszy ogólny federalny slogan „MegaFon” ukazał się w 2003 roku z napisem: „Przyszłość zależy od Ciebie.”

Zabieg ten jest skierowany przede wszystkim do głównego operatora bazy klientów – młodych aktywnych ludzi z klasy średniej. Głównym tematem słowy – ciągły rozwój. Zatem hasłami „Megafon” odzwierciedlać wartości, które są właściwe dla zwykłych konsumentów.

O nowym haśle

Pierwszym hasłem „Megafon” Przez długi czas pozostawała istotna. Ale każdy, nawet najlepsza jakość koncepcja ostatecznie zużyje i nie staje się tak atrakcyjna dla obecnego okresu życia.

Z stały się powszechne w działalności człowieka, nowych technologii w czasie. I zanim firma ma nowy cel – aby zmienić swoją markę odzwierciedlać współczesne realia i zgodnie z życzeniem klienta.

2015 stał się znaczący dla „megafon”. Slogan firmy nabrały nowego znaczenia i brzmienia – „To naprawdę blisko.”

Wprowadzona koncepcja zakłada wzmacnianie więzi emocjonalnej z użytkownikami. To ma na celu interakcję pomiędzy operatorem a klientem bardziej osobiste.

Ponadto, taki wybór jest wyjaśnione przez pragnienie konsumenta nie tylko patrzeć w przyszłość, ale żyją w teraźniejszości – aby dzielić się radością z najbliższymi, aby być ze swoją rodziną i przyjaciółmi.

Wartość slogany dla firmy „Megafon”

Slogany „MegaFon” potwierdził długoterminowe badania statystyczne. Po każdej takiej zmiany dla firmy – bardzo niebezpieczny krok. Reformy spędził ogromne środki, a zły marketing decyzja firma może ponieść bardzo wymierne straty.

Co jest godne uwagi: slogany „Megafon” najwybitniejszy pełna zgodność ze współczesnych realiów i pragnień konsumentów. Podobnie jak w 2003 roku ludzie chcieli nowy, dowiedział się proces podawania i cieszył się szeroki wachlarz możliwości otworzyły się, aw 2015 roku – szczyt nieokiełznanej uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań odbyła, i znowu zaczął preferować wartości rodziny, krewnych i przyjaciół.

Slogany „Megafon” były w stanie uchwycić i odzwierciedlają zmiany w wartościach społeczeństwa, przyczyniając się do dalszego rozwoju firmy i umacnia swoją pozycję na rynku telekomunikacyjnym Rosyjskiej.