563 Shares 7681 views

Samochód stalle w ruchu: przyczyny. Powody zatrzymywania silnika i rozwiązania

Ten artykuł wyjaśni, dlaczego samochód stalle w podróży. Przyczyną tego zjawiska może być najbardziej banalne, ale kłopoty z tym „zachowanie” samochodu, masz dużo. Ponadto, silnik może się zatrzymać i bezczynności. Lubisz ten mały silnik wydaje się uruchomić, ale po jakimś czasie przestaje działać. Możliwy wariant, w którym silnik nie chce się skończyć, jeśli temperatura jest zbliżona do pracy. Temperatura pracy silnika wynosi około 90 stopni. Oraz przyczyny może być wiele, ale trzeba wziąć pod uwagę podstawowe.


Najczęstszą przyczyną

Warto zauważyć, że wszystkie przyczyny można podzielić na kilka kategorii. Dlaczego stragany samochodów w ruchu? Powodem może być zarówno trywialne i złożone. Jeżeli mówimy o silniku z wtryskiem paliwa, często jest poza kontrolą zamówień, który jest odpowiedzialny za prędkość biegu jałowego. To on dostarcza odpowiednią ilość powietrza do szyny paliwowej. Regulator biegu jałowego – elektryczny silnik krokowy, z jego otworem przelotowym i zamykania kanału, przez który świeże powietrze przepływa do rampy dla gażników. Więc pierwszą rzeczą, którą trzeba upewnić się w dobrej regulatora biegu jałowego. Aby to zrobić, trzeba przewijać rozrusznika wału korbowego jednocześnie wycisnąć pedał gazu. Silnik obraca się w tym samym czasie, ale liczba obrotów ciągle się zmienia. Istnieje podział IAC – silnik stragany po naciśnięciu na pedał gazu. I najbardziej skuteczny sposób, aby pozbyć się tego kłopotu – jest to całkowita wymiana elementu. Trzeba ustanowić nowy regulator biegu jałowego. W samochodach VAZ że odbywa się to w ciągu zaledwie kilku minut.

Problemy w gazie

Dość często powodem, że silnik zaczyna grać na zwłokę, ona jest przepustnica. Może być tak, że filtr jest zużyta, a więc cała powierzchnia wewnętrzna klapki jest zanieczyszczony. Aby rozwiązać ten uszkodzeń, na tyle, aby całkowicie oczyścić wewnątrz klapę. Należy zauważyć, że problem może utrzymywać się po dokładnym oczyszczeniu, to nadal silnik zgaśnie po naciśnięciu na pedał gazu. W takim przypadku należy upewnić się, że czujnik położenia jest w dobrym stanie. Czujnik ten jest rezystor zmienny. Jest on zamontowany na wale zaworu. Ponadto występuje maksymalne zużycie w pozycji końcowej (odpowiednio do biegu jałowego). Jeśli to się nie powiedzie, konieczne jest, aby całkowicie go zastąpić. Szczegóły koszt jest dość niska, a wymiana odbywa się w ciągu zaledwie kilku minut. Ale możliwe jest, że silnik zaczyna grać na zwłokę, pomimo faktu, że wszystkie czujniki są w idealnym stanie.

jakość paliwa

Zawsze upewnij się, że masz co benzyna tankowanie samochodu. W większości przypadków, wszystkie z powyższych objawów, następnie jak najszybciej zatankować zbiornik z paliwem. Oczywiście, silnik może się zatrzymać i po pewnym czasie. Dlatego trudno byłoby natychmiastowe ustalenie szkody. Warto również zwrócić uwagę na: dlatego, że silnik zaczyna troit, głuchy, warto spojrzeć zawsze na benzynie. Aby wyleczyć ten „choroba”, trzeba będzie całkowicie spuścić benzynę ze zbiornika i wymienić filtr paliwa. Niestety, na stacjach benzynowych nie zawsze można kupić paliwo wysokiej jakości. Dlatego konieczne jest, aby wybrać jedną markę producenta, który sprzedaje najwyższej jakości benzyny. Oczywiście, są chwile, kiedy stragany samochodów w ruchu (powodem tego nie leży w benzynie). Należy pamiętać, że niezwykle niski koszt – jest to pierwszy znak, że benzyna ma wątpliwe pochodzenie. I wlać do zbiornika – jest to równoważne wysłać samochód z pełną prędkością w słup.

świece zapłonowe

Aby upewnić się co do serwisowania świec zapłonowych, trzeba będzie je wszystkie odkręcić, sprawdzić rozmiar rozliczania, a także obecność sadzy. I masz stragany samochód na drodze. Powodem tego może być ukrywanie w świecy. W przypadku, gdy istnieje duże złoża węgla, ale różnica jest w dopuszczalnych wartości, konieczne jest, aby produkować elektrody zapłonowe czyste. Jednak najlepszym sposobem na zewnątrz – jest zainstalowanie nowych świec zapłonowych. W tej samej sprawie, jeśli różnica jest bardzo duża, nadmierne zużycie elektrody, czyszczenie nie pomaga, konieczne jest, aby całkowicie zastąpić zestaw świec.

Filtr paliwa

A oto kolejny bardzo częstą przyczyną, ze straganami maszynowych w podróży. WHA lub zagraniczny samochód – to nie ma znaczenia. Ale to jest szczególnie prawdziwe w przypadku starszych pojazdów. Niektórzy kierowcy po prostu zapomnieć, że w samochodzie jest filtr do oczyszczania benzyny. Znajduje się on w dolnej części pompy paliwa. Oczywiście obecność zanieczyszczeń w filtrze przepływu benzyny w szynie paliwowej i komora spalania po prostu nie. Bądź pewien, że będzie przerwy w dostawach paliwa. W tym samym czasie naciskania na pedał gazu, wyłączyć silnik. Aby pozbyć się tego błędu, należy wyjąć pompę benzyny sprawiają, że wymiana filtra. Warto również biorąc pod uwagę, że sam zbiornik może spowodować szybki zapchania filtra. Dlatego też w stanie pomóc lub wymiany pojemnika lub jako gruntownego czyszczenia.

Filtr powietrza

Podobna sytuacja jak w przypadku elementu filtra paliwa. Należy pamiętać, że praca i samochodów naprawy muszą być przeprowadzane zgodnie z wymaganiami producenta. Wiesz, że komora spalania jest doprowadzane mieszankę benzyny i powietrza. W związku z tym, jeśli składnik mieszaniny nie będzie płynąć w szynie paliwowej, wówczas silnik przeciągnięcia. Rozważmy przykład, jak silnik pracuje z braku powietrza. W komorze spalania spadnie zbyt bogatej mieszanki, po czym otrzymano wylewana świec. Tak więc jest to uczucie, że silnik nie jest na tyle powietrza, że dusi. Ponadto, niektórzy kierowcy, którzy nie wiedzą o zasadzie działania silnika spalinowego może obejmować wlot szmatki nie jest narażony na działanie wody. To śmieszne, ale zdarza się czasami.

pompa paliwa

Jeśli pompa paliwa nie działa, wtedy, oczywiście, stragany samochodowych. Gaźnik w tym przypadku będzie działać doskonale, tylko benzyna nikt nie daje mu. W samochodach wtrysku pompy paliwa znajduje się pod tylnym siedzeniem. Na gaźniku – koło wałka rozrządu (ponieważ jest ona kierowana przez niego). Jeśli to nie działa, na biegu jałowym silnik może normalnie funkcjonować, ale wymagane jest stoisko wraz ze wzrostem prędkości. Jednak całkowite pogorszenie silnika pompy paliwa nie ruszy w ogóle. Aby pozbyć się tego kłopotu, konieczne jest albo naprawić lub wymienić pompę go całkowicie, co jest najbardziej skuteczne. Jeśli chodzi o silniki benzynowe, a następnie mogą poważnie pogorszyć membrany pręt napęd pompy.

elektryka

Silnik w stanie zatrzymać problem polega na awarii sprzętu elektrycznego. W szczególności, wygląd utlenianie może wystąpić na zaciskach akumulatora akumulatora. Choć starych samochodów, a nawet nowe – wszystko w potrzebie usług i starannej konserwacji. W związku z tym kontakt pogarsza się wraz ze wzrostem oporności i to prowadzi do tego, że silnik zgaśnie. Może także spowodować uszkodzenie samego akumulatora. W tej samej sprawie, gdy oscylator nie dostarcza niezbędnych prąd, cała sieć pojazd elektryczny przełącza się na zasilanie bateryjne. Jeśli nie widać natychmiast płonącą lampę, sygnalizując, że nie ma opłaty, samochód będzie nadal poruszać. Biorąc pod uwagę fakt, że światło jest włączone, a system działa zapłon, po pewnym czasie akumulator jest całkowicie rozładowany, a silnik zatrzymuje się. Trzeba naładować akumulator i generator całkowicie naprawione.