709 Shares 7441 views

Krem do ciasta białkowego. Składniki i technologia wytwarzania

Ciasto musi zawierać pyszne śmietany. Ocenia, czy ciastka nie są bardzo udane, nawilża je i zazwyczaj gra pierwsze skrzypce w takich wypiekach. Stosując kremy, śmietanę, śmietanę, całe jaja lub tylko białka, cukier, syropy, masło, żelatynę, twaróg, agar-agar. A to jeszcze nie jest kompletna lista. Bardzo ważny krem, jeśli nie wiesz, co można ubrać ciasto. Dobra konsystencja może nawet zastąpić zewnętrzne wykończenie. I biorąc kulinarną strzykawkę z różnymi dyszami, można ogólnie wykonywać cuda. Jeśli nie masz tego, nie martw się, że nie będziesz miał niczego do ozdabiania tortu – weź najprostszy pakiet mleka i wyciąć rogat – to urządzenie pomoże Ci wyodrębnić różne figury ze śmietany. Jeśli kremowa lub kwaśna mieszanina jest bardzo gęsta, można ją z powodzeniem rozłożyć na ciasta i powierzchnię produktu nożem lub widelcem. Trzeba pamiętać, że ciasto śmietankowe białko lub kwaśna śmietanka bardzo szybko psuje się. Może być przechowywany w chłodnym miejscu przez maksymalnie dwa dni. Ponadto należy wziąć pod uwagę czas impregnacji.


Krem do ciasta białkowego

Skoncentrujemy się na klasycznym herbatniku. Krem i kwaśna śmietanka nie jest na tyle powietrze, a często są zbyt tłuste i ciężkie. Białko – optymalne, ponieważ jest bardzo lekkie i doskonale zachowuje swój kształt. Jednym z pożądanych składników powinno być krem z kamienia nazębnego – często nie można go znaleźć, czasami może być sprzedawany w aptece. Czasami może być zastąpiony kwasem cytrynowym, ale wynik nie zawsze jest przewidywalny. Dodanie tartara do śmietanki, białka lub kremu masła, czyni go znacznie wspaniałym i zapobiega rozwarstwianiu (co jest bardzo ważne przy przygotowywaniu beza). Ponadto jej objętość jest znacznie zwiększona.

W przypadku pierwszego wariantu kremu trzech białek potrzebne będzie półtora filiżanki cukru, wanilii, trochę wina (na końcówce noża) i szczypta soli. Można wymieszać mieszarką lub mieszalnikiem. Białka najpierw miesza się z kwasem, wanilią i solą. Następnie wymieszaj przez minutę z małą prędkością, minutę średnio i dwie minuty na twarde szczyty. W międzyczasie cukier przegotowuje się trzecią szklanką wody i stopniowo wlewa się do białek. Kontynuuj trzepotanie, zanim śmietanka się ochłodzi. Może to potrwać do dziesięciu minut.

Krem na białko z kęsa

To lepiej trzymać i nawet na chwilę bez lodówki. Jeśli masz suche białko jaja, to ta opcja jest dla Ciebie. Poczekaj 4 łyżeczki, z tym, weź pół szklanki cukru, pół łyżki syropu glukozowego i tartar. Białko proszek rozpuszcza się w zimnej wodzie. Wszystkie składniki, do których chcesz dodać połowę szklankę wody, wlać do łaźni parowej i mieszać z mieszarką przez około siedem minut – szkliwo staje się zwarte i lśniące. Po wyjęciu z ognia, zamieszać na chwilę. Plus ta opcja dla tych, którzy boją się jeść surowych białek, jest oczywista. Możesz wziąć syrop klonowy zamiast syropu cukru – doda to smak miodu do gotowego produktu.