171 Shares 6717 views

Przychody i koszty z rodziny – zwłaszcza obliczanie i zalecenia

Ogromną rolę odgrywa we współczesnym życiu taki czas jak pieniądze, w szczególności budżetu. Nietrudno się domyślić, że składa się z dochodów i wydatków. Są to obowiązkowe elementy, bez których niemożliwe jest, aby nauczyć się kontrolować swój budżet.


Szczególną rolę odgrywa dochodów i wydatków rodzinnych. Jak zaoszczędzić? Jak należy prowadzić ewidencję przychodów i „odstępstwo” pieniądze? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu. Mimo wszystko, jeśli można obsługiwać zadania, a następnie można łatwo nauczyć się nie tylko zaoszczędzić, ale również odłożyć pieniądze „ekstra” dla niektórych potrzeb „czarną godzinę”, a tylko w celu oszczędności. Wszystkie tajemnice i zalecenia przedstawione do naszej uwagi. Może oni naprawdę pomóc.

dlaczego

Pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, dlaczego trzeba monitorować przychody i koszty związane z rodziną. Może z przypadku i samej głowicy nie jest konieczne, aby zdobyć? Zwłaszcza jeśli finansów w zasadzie więcej niż dobry.

W rzeczywistości, kontrolując gotówkę – jest to obowiązkowe chwila w życiu współczesnego człowieka. To nie ma znaczenia, czy masz niedobór ADD, czy nie. Jak mówią, jest jak pieniądze kosztem. Tak że kontrola finansów – to świetny sposób, aby mieć pewność, w przyszłości. I jak tylko kwestia odnosi się bezpośrednio do rodziny, a następnie istnieją pewne potrzeby pojawiają. I są one wymagane na pokrycie potrzeb. Tylko dokładne obliczenia funduszy nie dostanie do dołka finansowego, a także prawo do dystrybucji dostępnych pieniędzy. Przychody i koszty z rodziny, które są prowadzone pod ścisłą kontrolą, co do zasady, nawet w obecności niewielkiej ilości środków może dać ogromne zyski i efektywność. Ale musimy być w stanie przeprowadzić obliczenia i szacunki. Że to pomoże? Co jest tajemnicą?

nagranie

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest zalecany do zbierania czeków, a następnie zapisać je do końca miesiąca. Jest to normalne zjawisko, które naprawdę mogą pomóc w alokacji budżetu rodzinnego. Ale to nie wszystko i nie zawsze działa w celu zebrania otrzymanie płatności. Chodzi o to, że osoba, która nie była wcześniej pracował z przypadku, jest mało prawdopodobne, aby rozpocząć tutaj tak szybko przyzwyczaić się do „zbierania” kontroli. To nie jest takie proste, aby być uczciwym.

Dlatego istnieje jedna technika, która z pewnością pomoże wam zachować rodzinnego budżetu (dochody i wydatki rodziny). Stół! Oznacza to, że odpowiedni zapis, który odzwierciedla wszystkie wydatki na miesiąc. To może być elektroniczny i papierowy. Niekoniecznie jednocześnie zachować kontrolę, tak aby wiedzieć, w jaki sposób i co wydałeś lub otrzymane w danym miesiącu. Ten rodzaj podsumowania miesięczne doskonale pomaga zobaczyć swoje dochody i wydatki. Ponadto dyscyplina ta wymaga, aby znaleźć sposób, aby pomóc gospodarce.

prymitywny

Dobrze, używamy tylko tę opcję. Chodzi o to, że dochody i wydatki rodziny – tabela jest bardzo niejednoznaczny. Może on zawierać wiele elementów, które będą przydatne w różnych sytuacjach. Jednakże, można użyć najbardziej prymitywny model. Jest idealny dla tych, którzy nie lubią betonu i dokumentów.

Co jest potrzebne? Do prowadzenia ewidencji przychodów i kosztów, należy dokonać odpowiedniej tabeli na miesiąc. Powinno być co najmniej cztery kolumny. Są to:

  • zarobki;
  • wydatków;
  • Zysk całkowity;
  • spożycie ostateczne.

W rzeczywistości, każdy dzień będzie musiał być w odpowiednich polach wprowadź żądane zmiany. W ciągu miesiąca, jesteśmy aktywnie wykorzystywane tylko „przychody” i „wydatki”. Ale w końcu będzie musiał obliczyć zarówno głośników oraz ich różnicę. Jest to najprostsza opcja, która jedynie może spotkać. Przychody i koszty z rodziny – tabela, która ma niepowtarzalność. Ale pożądane jest, aby go przedłużyć. Jak dokładnie?

specyfika

Chodzi o to, że wszystko zależy od dyscypliny i organizacji. Ale pamiętaj: im więcej się podjąć wysiłek dla ustanowienia i utrzymania takich rzeczach jak budżetu rodzinnego ( „Family dochodów i wydatków” – tabela), tym większa skuteczność Twoich działań będzie na koniec miesiąca. Najbardziej prymitywna wersja, zbadaliśmy. Ale zwykle nie jest to koniec obliczeń.

Najczęściej korzystna do przeprowadzenia pełnego i dokładnego rozważenia budżetu. Oznacza to, utworzyć tabelę, która będzie zawierać co najmniej następujące kolumny:

  • dochód;
  • zużycie;
  • komentarz;
  • wynikiem dochodu;
  • ostateczny koszt.

W tym samym czasie, dodać do powyższych pozycji nawet małe przedmioty, które pomogą w celu ustalenia szczegółów. Wskazane jest, aby zapisać je oddzielnie, ale koszty obejmują obowiązkowe. Mówimy o takich rzeczach jak podstawowych wydatków, tych, bez których nie można żyć w ogóle. Byłoby to także dobry pomysł, aby przeprowadzić oddzielną kolumnę oszczędności. Wszystko to jest bardzo łatwe do zrobienia na komputerze. Tak, aby poradzić sobie z pełnym stole może być trudne. Zwłaszcza jeśli chodzi o komentarze. Mają malować, dlaczego i co kupiłeś. Ale ostatecznie daje maksymalny efekt. Będzie to możliwe bez żadnych problemów, aby spojrzeć na wszystkich dochodów i wydatków rodziny, a następnie zobaczyć z zewnątrz, na co dokładnie są wydatki. A zatem, aby wyeliminować niepotrzebne wydatki.

nagromadzenie

Co jeszcze warto zobaczyć? Aby być uczciwym, ważnym punktem będzie linia oszczędności. Pożądane jest, aby umieścić go w wielu widokach. Po pierwsze – jest to aktualny stan swojego budżetu (a dokładniej „ekstra” pieniądze). Niech ten wykres pokazuje, ile pieniędzy zostanie przełożony na chwilę. Można nawet zachować zapisy komentarze. Na przykład, jeśli ociągać się na czymś konkretnym.

Drugi pogląd – to ilość pieniędzy, które zostaną złożone w ciągu miesiąca. Jest z tym podejściem utworzonej budżet rodzinny. Przychody, koszty, wydatki i otrzymania środków pieniężnych – ważne jest. Ale jeśli istnieje problem z oszczędności i oszczędności, spróbuj podać odpowiednie pozycje w tabeli przed wami. Niech w zależności od oszczędności ty od razu, na początku miesiąca, uchylenie 10% dochodów (płac, na przykład), a następnie pozostałe środki są rozdzielane co miesiąc. W związku z tym ustęp drugi pod „odroczonego pieniędzy” – stałą kwotę, która odzwierciedla, co do zasady, 1/10 całkowitego zysku. Dobrym sposobem, aby zaoszczędzić pieniądze.

zarobek

Cóż, teraz jest bardzo wygodny w użyciu czegoś takiego jak komputer. On szybko i monitorowania dochodów i wydatków rodziny bez żadnych problemów. Stół do Excela – to jest to, czego potrzebujemy. Na ogół, wspomniane już elementy i kolumny. Ale jeśli chcesz szczegółowe specyfikę, szczególną uwagę należy zwrócić na punkcie dochodach.

Co może być zawarte tutaj? Na początek – jest to zaliczka. On jest w pracy podana jest bardzo często. Raz pewien spisać płac i premii. Pomogą one generować dokładniejsze dane. I, oczywiście, można w każdej chwili może wyłączyć jeden lub innego źródła funduszy.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na dochody z darów (niech to będzie oddzielnej kolumnie tej funkcji), odsetki od lokat, inne źródła przychodów (takie jak dotacje, dochodów z własności, i tak dalej). Wszystkie te objawy są bardzo szczegółowo, tak aby nie przegapić czegoś ważnego. W zasadzie taka tabela jest już zazwyczaj więcej niż wystarczająco.

wydatki

Teraz zwrócić uwagę na koszty. Grają również bardzo ważną rolę. Komentarze – to jest dobre. Ale lepiej dokładnego zapisu gdzie jest i co wydawać pieniądze. Tabela „rodzinny budżet: dochody i wydatki”, który szczegółowo opisuje swoje wydatki – to magazyn oszczędności i kontroli.

Co lepiej to tutaj? W osobnym ustępie wyciągnąć „Basic”. Niech to będzie narzędziowe. Sub-elementy będą mieć również do wykonania. Co to jest? Dla każdego konta, niech mieć oddzielne kolumny. Innymi słowy, liczba rekord w tabeli środki do oddzielnego narzędzia ogólnym (domów) od potrzeb, w ciepłą i zimną wodą, ogrzewanie, elektryczność i napraw.

Między innymi, przychody i koszty z rodziny zwykle obejmują podział budżetu na jedzenie, ubrania, prezenty i podróży środkami transportu publicznego. Niech przynajmniej punkty te znajdują odzwierciedlenie w tabeli. Kupił coś? Wychowany w liście z komentarzem w polu. Pojechaliśmy na transport? Rejestrowane. Tak, to będzie trudne na początku, ale potem można nauczyć się szybko wykonywać obliczenia, i nie zapomnij, aby robić notatki na wydatkach.

równowaga

Kolejny bardzo interesujący sposób – to jest wliczone w tabeli tak zwanego stanu na koniec miesiąca. Pożądane jest, aby trzymać się na ich potrzeby. Niech to będzie miłym dodatkiem do 10% swojego wynagrodzenia.

Stan na koniec miesiąca – jest to różnica między dochodami i wydatkami. Trzeba obliczyć dochody i wydatki rodziny, a następnie podjąć drugi na pierwszym miejscu. I masz to, ile pieniędzy masz w lewo. Bardzo dobrze z tą techniką, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak gromadzić fundusze. Doskonale widoczna różnica na koniec każdego miesiąca.

rozliczenia

Jak obliczyć dochody i wydatki rodziny? Szczerze mówiąc, nie jest doskonale zbudowany, aby pomóc w „Excel” formuły. Szybko i dokładnie przyniesie Ci wyniki i automatycznie. I od tej pory będzie musiał przeanalizować budżet niezależnie.

Aby obliczyć kwotę wydatków na koniec miesiąca i przychodów w odpowiedniej kolumnie podsumowania będzie musiał wstawić formułę „Suma”. Następnie wystarczy zaznaczyć wszystkie pola, które odnoszą się do otrzymania środków pieniężnych, jak również swoje wydatki odpowiednio, a następnie naciśnij Enter. Wyświetla wyniki. Nic trudnego. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że „Excel” i będzie służyć jako notatnik i kalkulator.

Odsetki od oszczędności jest obliczana nieco inaczej. Jest to konieczne w pasku formuły = Zapisz, a następnie wskaż na skutek dochodów (kwoty, o którą będziemy biorąc 10%), po druku „* 0,1”. Algorytm ten pomoże Ci szybko obliczyć, ile trzeba odłożyć początek miesiąca wynagrodzenia. W zasadzie, nie będą wymagane żadne dalsze wzory. To wystarczy, aby stale Podsumowując, odejmować i porównać.

tajniki

Teraz trochę o sekretach oszczędności. Oczywiście, biorąc pod uwagę przebieg dzisiejszej tabeli. Bez niego trudno jest się poruszać w wydatkach.

Podstawowe przychody i koszty z rodziny – to obowiązkowe pozycje. Obejmują one wydatki na wynagrodzenia powszechnie komunalnych i transportu. Wypełnienie kolumny danych w pierwszej kolejności. Wykluczyć z nich coś zazwyczaj niemożliwe.

Należy zwrócić szczególną uwagę na swoje zakupy. W szczególności podczas dokonywania dużych prezentów, lub po prostu kupić produkty. Często można uzyskać wiele dodatkowych. Wszystkie elementy kontroli wymienione w odpowiednich uwag. Pod koniec miesiąca, można podsumować i zobaczyć, bez których moglibyśmy zrobić. Dobry odbiór, ale wymaga dokładnej analizy.

Na pewno to, co zostało na koniec miesiąca gotówką odłożonych. Można nagrać pieniądze w osobnym akapicie. To bardzo dobry sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i dodatkowe źródło zysku „na czarną godzinę”. Z biegiem czasu będzie można nauczyć się korzystać z analizy, aby szybko zwiększyć tę liczbę. Oznacza to, że przychody i koszty z rodziny (tabela pomoże je kontrolować) będzie w dobrych rękach.

Nie chcesz, aby narysować swój stolik i sporządzać raporty w „Eksele”? Następnie pobrać i zainstalować gotowe szablony. Mają tendencję do pomocy, aby podsumować wyniki i miesięczne i roczne. Ten wariant jest duże zapotrzebowanie wśród użytkowników.