174 Shares 3232 views

Dunlop Grandtrek SJ6: opinie i recenzje użytkowników

Wybierając nową gumę, każdy kierowca kieruje się niektórymi jego zasadami, polegając na pewnych parametrach. Dla niektórych najważniejszą rolę odgrywają trwałość, a druga nie ma przyjemności z jazdy, jeśli kauczuk jest zbyt głośny. Są jednak pewne parametry, których nie da się ustalić bez długiego testu. A wyniki oficjalnych recenzji nie zawsze mogą pomóc. Do pomocy może przyjść opinia innych kierowców o tym lub tym kauczuku, cofnął się na chwilę. Dzisiejszy przegląd poświęcony jest Dunlop GrandTrek SJ6, którego opinie będą służyć jako główny wskaźnik jakości. Najpierw należy wziąć pod uwagę główne cechy charakterystyczne producenta, a także przeanalizować wyniki niektórych oficjalnych testów.

Historyczne fakty dotyczące Dunlop

Producent ma bardzo interesującą historię. Warto zauważyć, że były to opony typu Dunlop, które jako pierwsze na świecie stosowały metodę pompowania powietrza. Pochodzenie, dość dziwne, odbywa się w odległym 1888 roku, kiedy weterynarz (!) Postanowił zmodernizować rower swojego młodego syna. W tym celu owinął odlewane kółka gumowe kilkoma warstwami gumy, a następnie pompował powietrze między nimi. W rezultacie możliwe było złagodzenie ruchu na nierównym terenie. Później kontynuował prace nad tą technologią, która dała początek nowej branży. Nazwa tego lekarza weterynarii to John Boyd Dunlop.

Od ponad wieku firma produkuje opony samochodowe i samolotowe co roku poprawia technologie produkcji. Udało się wyekstrahować i produkować kauczuk za słynną na całym świecie "Formułę 1", znacznie modernizując w odpowiednim czasie technologię opracowywania i napełniania opon przeznaczonych do bardzo dużych prędkości.

Obecnie firma jest jedną z dzielnic Goodyear Holding, dzięki której nieustannie wymiana doświadczeń, a rozwój nowych produktów osiąga wyższy poziom. Jeśli chodzi o jakość, tylko czas może się okazać. Pomoże to po prostu docenić opony rozważane w tym artykule Dunlop GrandTrek SJ6 99Q, ponieważ jest już możliwość zobaczenia opinii tych, którzy byli na nich przez więcej niż jeden sezon.

Krótko o modelu

Guma jest przeznaczona do ruchu w sezonie zimowym. Producent uważa, że jest uniwersalny, zdolny do radzenia sobie z każdą pogodą. Jak można zauważyć od poprzednika, może to być bardzo udany ruch, ponieważ SJ5 otrzymał bardzo pozytywne opinie ze strony kierowców. Nowością jest wezwanie do jej zastąpienia, zapewniając jeszcze wyższą jakość.

Uwzględniane opony zimowe Dunlop GrandTrek SJ6, opinie na temat, które będziemy analizować na końcu artykułu, mają symetryczny wzór bieżnika z bardzo dużymi blokami. Jak zapewnia producent, jest to opcja, która jest idealna zarówno do jazdy na owijaniu śniegu i ziemi, jak i do jazdy na mrozie. Należy natychmiast zauważyć, że model ten jest dostarczany tylko w wersji nieopatrzonej, dlatego stabilność toru powinna być zapewniona przez związek gumowy i prawidłowo ustawione bloczki bieżnika.

Cechy struktury bieżnika

Projektanci starali się stworzyć niezapomniany i praktyczny rysunek, który z jednej strony byłby znajomy, ale z drugiej strony – przystosowany do specjalnych warunków z ciężkiej zimy. W rezultacie opracowaliśmy własną technologię umieszczania bloków protektora o nazwie Digityre-II. Wiąże się to z użyciem oprogramowania komputerowego, które pozwala na odtworzenie różnych sytuacji życiowych iw czasie rzeczywistym symulować ochronę, która miałaby właściwości, które pozwolą im poradzić sobie z wszystkimi bez żadnych problemów.

W wyniku badań można było wygenerować optymalny wzór z ochraniaczem w kształcie litery "V" w wersji symetrycznej. Wyniki nie były dalekie. Już w pierwszych testach okazało się, że niezależnie od trybu jazdy powierzchnia plastra kontaktowego pozostaje niezmienna, co prowadzi do lepszego sprzężenia, nawet na śliskiej drodze. Opinie o gumie Dunlop GrandTrek SJ6 potwierdziły to potwierdzenie.

Nie było to jednak ostatnie ramy czasowe. Stabilność pomogła również fakt, że sam punkt kontaktowy został również pomyślony. Niezależnie od pozycji, profil w nim pozostaje dziesięciokrotnie, a sama powierzchnia – gładka, ale nie przesuwna.

Korzyść z wyboru tego projektu

Jak twierdzą specjaliści firmy, to podejście pozwoliło na uzyskanie kilku pozytywnych momentów na raz. Tak więc jakość uchwytu na śliskiej nawierzchni zwiększyła się, ponieważ w większości przypadków zależy ona od obszaru, na którym koło styka się z nawierzchnią drogi.

Jeszcze jednym efektem, który można nazywać pozytywnie, jest obniżenie poziomu oporu toczenia. Pozwala to rozwiązać dwa problemy naraz. Po pierwsze, rolka w pojeździe poprawia się, ułatwiając kontrolę i czuć jego prędkość. I drugi aspekt – ze względu na opór oporu, nie jest konieczne prasowanie gazu, co prowadzi do stosunkowo znacznej oszczędności paliwa. Kierowcy, kiedy piszą o oponach zimowych Dunlop GrandTrek SJ6 recenzje, zwróć uwagę na to jako jeden z kluczowych pozytywnych punktów.

Właściwości linii środkowej bieżnika

Jeśli uważnie rozważysz powstały wzór bieżnika, można zauważyć, że w centralnej części poszczególnych bloków powstaje wyraźnie zauważalny pierścień, który otacza całą oponą. Bloki są wykonane w kształcie czworokątnym, a także mają dość duże wymiary. Ich zadaniem jest zapewnienie stabilności kursów podczas jazdy w linii prostej, a także podczas manewrów gładkich. Jednak nie są to wszystkie misje, które są im przypisane. Dzięki specjalnej strukturze pomagają równomiernie rozłożyć obciążenie w miejscu kontaktu gumy z torem. Ma to pozytywny wpływ na całkowite zużycie opony Dunlop GrandTrek SJ6 R18, ponieważ staje się taka sama na całej szerokości gumy, co oznacza, że może trwać dłużej. Ponadto nierównomierne zużycie może doprowadzić do sytuacji awaryjnej, nawet zanim protektor zużył się do poziomu krytycznego.

Cechy przy użyciu dużych bloków

Łatwo jest prześledzić cały wzór bieżnika na tych oponach. Bloki bieżnika są duże, ale jeśli spojrzysz uważnie, widać, że na krawędziach mają nacięcia, które wydają się dzielić je na mniejsze klocki.

Ma to na celu utworzenie jak największej liczby krawędzi bocznych, odpowiedzialnych za wysokiej jakości właściwości chwytania i wioślarstwa. Są więc te krawędzie, które mogą skutecznie poruszać się i zatrzymywać się na luźnym śniegu lub na mokrej nawierzchni.

Oni także manifestują się podczas hamowania, zapobiegając przesuwaniu się kół i jakby próbując zgarnąć powierzchnię w przeciwnym kierunku z kierunku ruchu. W rezultacie znacznie zmniejsza się odległość hamowania, a samochód z hamulcem awaryjnym jest znacznie mniej podatny na dryf. Wszystko to gwarantuje zmniejszenie liczby sytuacji awaryjnych na drodze, co wielokrotnie podkreślano w przeglądach. Dunlop GrandTrek SJ6 225 * 65R17 101Q otrzymuje wysokie oceny, ponieważ bez kolców jest prawie gorszy od długości dystansu hamowania.

Przemyślany system lameli

Wiele zależy od właściwego rozmieszczenia płyt. W końcu są odpowiedzialne za usuwanie jakości cieczy lub luźnego śniegu z łaty stykowej do boków w celu zapewnienia jak największej przyczepności do toru, w miarę możliwości w obecnych warunkach pogodowych.

W tym przypadku korzystano z kształtu litery "V" elementów bieżnika. Powstały między nimi duże lamele, zdolne do radzenia sobie z dużymi objętościami cieczy lub gleby i usunięcia ich z boku. Mniejsze lamele są przeznaczone przede wszystkim do tworzenia dodatkowych krawędzi, ale także jako "kapilar", przenosząc małe części wody w kierunku większych szczelin na powierzchni koła.

Rezultatem jest uniwersalne rozwiązanie, które z jednej strony ma dobre właściwości do wiosłowania i jest w stanie poradzić sobie z problemami z poruszaniem się po luźnej powierzchni, az drugiej strony pozwala na skuteczne ułożenie pojazdu podczas jazdy na wolnej od lodu powierzchni, zapobiegając jej przedostawaniu się do poślizgu. Jak mówią o opinie właścicieli Dunlop GrandTrek SJ6, dryf jest ogólnie bardzo rzadki w przypadku samochodów wyposażonych w te opony, jeśli kierowca stosuje się do bezpiecznej strategii jazdy.

Zmniejszony poziom hałasu

Jak już wspomniano powyżej, szczególne rozmieszczenie elementów bieżnika powodowało spadek oporu toczenia, co umożliwiło uzyskanie pozytywnych wyników. Jednak nie wszystkie zalety, które zostały osiągnięte dzięki temu, a można to również nauczyć się poprzez czytanie o opinii kierowcy Dunlop GrandTrek SJ6 101Q.

Faktem jest, że głównym źródłem hałasu na oponach zimowych są kolce lub krawędzie elementów ochronnych. Nie ma cierni na tej gumie, a krawędzie są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły wykonywać swoje zadania, ale równocześnie umożliwiają poruszanie się tak swobodnie jak to możliwe. W rezultacie tarcie jest zredukowane, a wraz z nim, obsesyjny hałas, który może powodować dyskomfort, znika, zwłaszcza podczas długich podróży.

Odporne na zużycie

Podczas opracowywania tego parametru również zwrócono szczególną uwagę. Jedna osiowa linia bieżnika zwiększająca odporność na zużycie byłaby mała. W związku z tym opracowano specjalną formę mieszanki kauczuku zawierającego kwas krzemowy. To z jednej strony może pozwolić, aby kauczuk pozostawał miękki nawet w niskich temperaturach za burtę, ale jednocześnie wzmacnia więzi między elementami, dzięki czemu kauczuk jest bardziej wytrzymały. W wyniku tego, oprócz zmniejszenia skasowania gumy z powierzchni, zwiększa się przekłuwanie i wytrzymałość cięcia, co nie może jednak cieszyć się z kierowców, którzy z powodu profesjonalnych obowiązków codziennie podróżują dużą liczbą kilometrów i chcą, aby maszyna była najbardziej niezawodnym asystentem. Kiedy czytasz o opiniach Dunlop GrandTrek SJ6 195 * 80 R15, często spotykaj się z tym, że kierowcy długo żyją tymi oponami.

Cel kauczuku

Ten model jest w dużej liczbie rozmiarów, więc prawie każdy kierowca będzie mógł podbić ten, który pasuje do jego samochodu. Warto zauważyć, że nie dotyczy to opcji budżetu i często jest instalowana na samochodach premium. Władca rozmiarów zaskakuje różnorodnością. Więc możesz kupić gumkę na dyskach o średnicy 15 i kończąc na 21 cali.

To działa dobrze zarówno na sedany, jak i na dużych SUVach. Być może, najpierw Dunlop GrandTrek SJ6, recenzje, które wkrótce rozważymy, będą musiały być używane, ale zachowuje się dość przewidywalnie, więc nie powinny być żadnych specjalnych problemów. W stosunkowo ciepłej pogody warto liczyć na to, że może stać się zbyt miękka. Szczególnie dotyczy to tych, którzy mają wysokie opony. W temperaturze plus nie lepiej wykonywać ostrych manewrów z bardzo dużą prędkością, ponieważ kauczuk ma trochę "pływania" i może po prostu wypaść z dysku, ale w tym nie jest przyjemne.

Opinia kierowców o pozytywnych aspektach opon

Po przeanalizowaniu opinii właścicieli o Dunlop GrandTrek SJ6, który już od dłuższego czasu miał okazję przetoczyć na kauczuku, możemy stwierdzić, czy warto kupić to dla siebie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ta przyjemność nie jest tania.

Kierowcy z doświadczeniem zauważają następujące główne zalety tego kauczuku:

  1. Dobra przyczepność do powierzchni. Wydaje się, że prace projektantów i chemików nie były na próżno, jak wielu kierowców twierdzi, że kauczuk zachowuje się dobrze w różnych wersjach chodnika i we wszystkich warunkach pogodowych. Niemniej jednak, podczas jazdy, nie liczą się tylko na gumę. Musimy trzeźwie ocenić sytuację, aby nie stwarzać sytuacji kryzysowych.
  2. Niewielki dystans. Biorąc pod uwagę dość dobre dynamiczne właściwości opisane przez użytkowników, krótka przerwa jest dodatkowym dodatkiem dla nich. Jak mówią kierowcy, kauczuk jest w stanie szybko zatrzymać samochód nawet wtedy, gdy lód i ślisko w wyniku zamazania ziemi zachowują się całkiem dobrze.
  3. Niski poziom hałasu. Być może jest to moment, który jest mniej popularny w gumie innych producentów, ponieważ trudno jest osiągnąć redukcję poziomu hałasu bez cięcia jakichkolwiek cech. W tym samym modelu możliwe było połączenie zarówno dynamiki, hamowania, przyczepności, jak i braku efektów hałasu, które drażnią ruch i powodują nadmierne drgania. Jak pokazuje praktyka, o oponach zimowych Dunlop GrandTrek SJ6 mówi o hałasie tylko przy dużych prędkościach, kiedy "grzechoty" są co do zasady dowolne opony.
  4. Dobra odporność na ścieranie. Ponieważ model nie jest już nowym, można go porównać z wariantami innych producentów. Jeden kierowca wspomina, że kupił sobie ten kauczuk, gdy tylko się pojawił, a po 9 latach nadal je ustawia na przejażdżkę w sezonie letnim. Oczywiście cechy są już dalekie od początkowych, ale nadal wykazują dobre wyniki. Nawet ci ludzie, którzy spędzają połowę swojego życia w samochodowych kierowcach taksówek – zwracają uwagę na wysoką odporność na zużycie, a co za tym idzie, praktyczność takiej inwestycji pieniężnej.
  5. Stabilna część boczna. Odporność na przebicia i przecięcia boku jest wyraźnie plusem tego kauczuku. Dobrze zaprojektowany związek kauczukowy pozwala na pewność poruszania się po zamarzniętych drogach, nie bojąc się, że niektóre szczególnie ostre kawałki lodu będą mogły przebijać wzmocnioną ścianę boczną gumy.
  6. Zdolność do używania opon przez cały rok. Dzięki zastosowaniu kwasu krzemowego kauczuk staje się bardzo stabilny. I pomimo faktu, że w gorącym świetle staje się bardzo miękka, można jednak z dużą ostrożnością wykorzystywać go. Nie zmniejsza to jednak faktu, że w razie potrzeby zawsze można jeździć miesiącem lub dwoma zimowymi oponami, nawet po lecie. Jak wspomniano o opiniach Dunlop GrandTrek SJ6, już zużyte opony zimowe, ale nadal użyteczne, mogą łatwo zastąpić lato przy starannej jeździe.

Są to główne zalety kauczuku, które z reguły pokrywają się z charakterystyką producenta i wynikami oficjalnych testów. Ma jednak również własne minuses, które należy również pamiętać.

Negatywne strony gumy w oparciu o opinie kierowców

Wśród wad można zidentyfikować tak wiele aspektów, ale warto zwrócić uwagę na. Tak więc, niektórzy kierowcy, podczas pisania o oponach opinie Dunlop GrandTrek SJ6, naprawdę nie zajmują chwili, że model ten nie ma cierni, ponieważ w porównaniu do nabijanych wariantów nadal ma nieco dłuższy dystans hamowania.

Ponadto, nowa guma wykazuje hałas na czystym asfalcie z dużą prędkością. Najprawdopodobniej jest to spowodowane specyficznym kształtem poszczególnych elementów bieżnika.

Co do reszty, możemy powiedzieć, że poważne braki w tej gumy tam. Dlatego jest całkiem możliwe, aby kupić do swojego samochodu, jeśli cenisz sobie niezawodność i jakość, a nie przeszkadza wysoki koszt w porównaniu do konkurencyjnych ofert. Może kiedyś będziesz mógł pisać o Dunlop Grandtrek SJ6 przeglądu, który będzie bardziej pozytywne niż negatywne punkty.