442 Shares 6644 views

Jak zostać sędzią?

W naszych czasach, stanowisko sędziego jest bardzo atrakcyjny i popytu, jednak stać się sędzia może nie wszyscy. Teoretycznie mogą one stać się każdy praworządny obywatel danego kraju, ale w praktyce nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Tak, jak zostać sędzią?


Odpowiedzi na to pytanie może być wiele. Ktoś powie, że trzeba dostać się na studia prawnicze, inni – że sama edukacja nie wystarczy. Urząd sędziego nie jest łatwe do podjęcia, ale jest to możliwe.

W odniesieniu do edukacji prawnej, ważne jest, aby stopień był wyższy niż matury. Nie oczekuj jednak, że po ukończeniu doskonałe na uniwersytecie będzie zajmować tak wysokiego stanowiska. Najpierw musimy pracować na specjalności od ponad pięciu lat. Należy pamiętać, że sędziowie są różne dla każdej pozycji do przedstawienia swoich żądań. Na przykład, zanim stał się sędzia skali powiatu muszą pracować przez pięć lat, ale do pracy Sądu Okręgowego jest wymagana 7 lat.

Doświadczenie ma również swoje niuanse. Prawnik, który pracuje w kancelarii, nie może podjąć takiej pozycji. Ale asystent sędziego lub prokuratura ma większe szanse na szybsze podobną pozycję, gdyż taka praca jest najbardziej optymalna dla tego doświadczenia.

Kto chce zostać sędzia należy również pamiętać, że kandydat będzie musiał zdać trudny egzamin kwalifikacyjny. W celu użycia go do przekazania, nie tylko musi spełniać wszystkie wymagania, ale także zebrać wszystkie niezbędne dokumenty. Ich opakowanie zawiera certyfikat (oryginał), paszport, praca książkę, lekarza zaświadczenie o stanie zdrowia oraz inne dokumenty. W odniesieniu do zdrowia, istnieje cała lista chorób, z którymi dana osoba przestaje kwalifikować jako sędzia.

Gdy dokumenty są składane, na pytanie jak zostać sędzią, nie wydaje się tak trudne do rozwiązania. Najważniejsze – aby zebrać siły i zrobić wszystko, aby zdać egzamin. Co ważniejsze – aby dostać zaproszenie, które można czekać dość długo. To dlatego, że dzisiaj istnieje bardzo duża liczba kandydatów, a na wyznaczony dzień, aby wziąć tylko 5 lub 6 osób. Co do zasady, Komisja egzaminacyjna składa się z 12 osób. Wnioskodawca musi odpowiedzieć poprawnie i dokładnie na pytania. Jeżeli co najmniej jedna odpowiedź źle – badanie uznaje się za niewykonane. Interesujące jest to, że można korzystać z żadnych przepisów w trakcie badania. Twardsze rzeczy będzie tylko teoretyczne pytania, w którym „winy” może odnosić się do każdego szczegółu.

Normalnie, w egzaminach jest eliminowany większość kandydatów na stanowisko. Niemniej jednak, już ci ludzie wiedzą, jak zostać sędzią, a może ubiegać się ponownie. Jeżeli badanie jest przekazany pomyślnie, istnieje możliwość, że będzie się w żądanej pozycji. Jest to jednak raczej wyjątkiem niż regułą, bo przed tobą będą czekać na kolejny test – konkurs na stanowisko sędziego. W oświadczeniu do konkursu określić typy statków oraz w różnych pozycjach, których wybór następujące kroki do celu zależy.

Sędzia może być globalne lub federalny. Magistrat rozpatrywaniu spraw karnych z kary do trzech lat więzienia i sporów cywilnych. Federal, z kolei, ma do czynienia z tymi zagadnieniami, które są poza zakresem swoich globalnych rówieśników.

Wymagania stawiane przez Komisję Kwalifikacyjną, są bardzo wysokie. Kandydaci są testowane w FSB, MSW i Prokuratury, a także w służbie celnej. Kandydat nie może prowadzić dłużej sprawa, z wyjątkiem badań i nauczania. W wywiadzie, zadawali wiele pytań, a dopiero po zbadaniu każdego kandydata, decyzję w sprawie rekomendacji kandydatów na stanowisko. Federalny sędzia wyznaczony postanowieniem prezydenta.

Oczywiście, w ten zawód ma wiele zalet, wśród których integralność i ochronę państwa (łącznie z rodziną). Po dwudziestu latach sędzia otrzymuje od państwa dla treści życia.