313 Shares 6870 views

Jak wyciąć paznokcie noworodka: wytyczne i funkcje

Manicure – jest nie tylko jednym z najbardziej popularnych usług salonów kosmetycznych, ale również niezbędne procedury higieniczne. Jak dbać o paznokcie powinny zacząć niemal od urodzenia. W większości nowoczesnych szpitalach położniczych młode mamusie uzyskać zalecenia pediatrów oglądających. Jednak, gdy przychodzi czas, aby zastosować tę radę w praktyce nie wszyscy rodzice mogą pamiętać, jak wyciąć paznokcie noworodka.

Pierwszy cięcia paznokcie – to wydarzenie!

Wszystkie dzieci są różne, niektórzy rodzą się z bardzo długimi paznokciami, a inni są w przeciwieństwie do tego, ledwo widoczny na małe palce. Większość młodych matek, będąc w domu po wypisie ze szpitala, szukają jak najwięcej, aby dbać o dziecko. W tym momencie pojawia się pytanie istotne: kiedy cięte paznokcie noworodka po raz pierwszy w swoim życiu?

Co najważniejsze – nie spiesz się przyciąć końcówki płytki paznokcia może być po raz pierwszy nie wcześniej niż 10 dnia życia. Jeszcze lepiej poczekać, aż dziecko ukończy około dwóch tygodni. Chodzi o to, że dziecko rodzi się z bardzo cienkich paznokci. Próbując je wyciąć zanim staną się silniejsze, istnieje ryzyko szkody dla dziecka. Ale co, jeśli dziecko urodziło się z bardzo długimi paznokciami i porysowana? Zakupić specjalny „mitynka-trzaski”, są jak skarpetki, noszone na uchwycie. Ten prosty ciuch pomoże rozwiązać problem uszkodzenia skóry.

Zestaw do manicure dla dziecka

Jako noworodek wyciąć paznokcie, są one tak małe i delikatne? Poświęć trochę czasu, aby kupić specjalne narzędzia do manicure. Wielu producentów produktów dla dzieci oferują nawet całe zestawy akcesoriów do pielęgnacji niemowląt paznokci. Manicure nożyczki do trochę innego zaokrąglonych końcach łopatek. Dla dzieci starszych niż sześć miesięcy oferowane są również specjalne pincety i pilniki do paznokci.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze manicure zestaw dla dzieci? Narzędzia powinny być tak cienka jak blaty. Pożądane jest również, że to było łatwe do obsługi akcesoriów antyseptyczne. Jak wyciąć paznokcie nowonarodzonych dzieci bez specjalnych narzędzi? Jeśli nie masz czasu, aby dostać zestaw do manicure dla niemowląt, dopasować zwykłe nożyczki do manicure. Pożądane jest, aby ich końce były nudne. Przechowywać akcesoria dbać o paznokcie niemowlęcych w oddzielnych opakowaniach hermetycznych. Pamiętaj, aby obsłużyć te narzędzia roztworem antyseptycznym po każdym użyciu.

Preparat do procedury

Powodzenie zabiegu zależy od tego jak zostanie wybrany na czas jego realizacji. Kiedy można wyciąć paznokcie noworodków? Wielu pediatrów zaleca, aby spróbować zrobić manicure dzieci, podczas gdy on śpi. Najważniejszą rzeczą jest to, że dzieciak był spokojny i zrelaksowany. Niektóre dzieci dają się przycinać paznokcie natychmiast po karmieniu. Inne grudnichki najbardziej uspokajające po kąpieli. I jeszcze, cięte paznokcie natychmiast po uzdatniania wody nie jest konieczne. Odczekać co najmniej 20-40 minut. Chodzi o to, że po zetknięciu z wodą płytkę paznokcia, a skóra wokół nich jest zmiękczona. Przycinanie paznokci zaraz po kąpieli, można spokojnie uszkodzenie naskórka lub skóry pobliżu czubka nagietka. Zacznij z przygotowaniem do manicure.

Jak wyciąć paznokcie noworodka, które należy zrobić przed zabiegiem? Matka powinna dokładnie umyć ręce, albo jeszcze lepiej, aby wytrzeć je antyseptyczne chusteczki. Instrumenty powinny być dezynfekowane. Teraz można rozpocząć najbardziej wymagających część procedury.

Jak wyciąć paznokcie noworodka: zasady i wskazówki

Przed podjęciem nożyczki, powinny być solidnie przymocowane palce palec jednej ręki. Spróbuj delikatnie przenieść na skórę w pobliżu czubka paznokcia. Nożyczki, które posiadają w drugiej ręce, starannie wyciąć krawędź płytki paznokcia. Nie staraj się wyciąć paznokcie jak najkrótszy. Zaleca się pozostawić długość około 1-2 mm. W rękach pożądane jest, aby zaokrąglić narożniki paznokci i stóp – wręcz przeciwnie, prowadzi prosto. Ta forma zmniejszy ryzyko wrastania paznokci krawędziach płyt w skórze.

Kiedy można wyciąć paznokcie noworodka i jak często wykonywać tę procedurę? Matka zaleca się obserwować tempo wzrostu nagietka niemowlęcym. Niektóre dzieci trzeba wyciąć paznokcie raz w miesiącu, a druga co najmniej dwa razy w tygodniu.

Co zrobić, jeśli moja matka rannych palcem, gdy dziecko cięcia paznokcie?

Nawet jeśli nie wszystko ściśle według instrukcji, nadal jest ryzyko przypadkowego uszkodzenia skóry w pobliżu nagietka. Co zrobić, jeśli moja matka nastawił swoje dziecko podczas obcinania palców? Co najważniejsze, nie panikuj. Dziecko będzie uspokoić i zapomnieć o tym incydencie w ciągu kilku minut. Ważne jest, aby natychmiast leczyć rany, aby zapobiec jego infekcji. Można użyć dowolnego antyseptyczny roztwór jodu, zieleń brylantowa lub furatsilin. Leczyć uszkodzenia skóry i ustawić inny czas manicure.

Jak wyciąć paznokcie noworodka, jeśli kręci i kapryśna? Prawidłowa odpowiedź – nic. Nie starają się przycinać paznokcie, gdy dziecko nie jest przygotowany do przeprowadzenia procedury. Próbując poradzić sobie z niemowląt „władzy” grozi go zranić, a do opracowania wrogie nastawienie do paznokci opieki.

Wrastanie paznokci: Czy leczenie w domu?

Większość dorosłych uwierzyć, że paznokcie rosną z powodu noszenia niewygodnych butów i niewłaściwej pielęgnacji płytki paznokcia. Te przekonania są częściowo prawdziwe. Nie należy tylko zapominać, że paznokcie mogą rosnąć nawet w bardzo malutkich dzieci. Co zrobić, jeśli zauważyłeś tej patologii w ich własnym dzieckiem? Najlepszym rozwiązaniem – tak szybko, jak to możliwe, aby zobaczyć pediatra dziecka. Nie próbuj leczyć lub odciąć gwóźdź samodzielnie. Zbyt wielkie ryzyko bólu dziecka, a nawet skutecznie usuwa paznokci, prawdopodobnie odrasta ponownie prawidłowo. Tylko lekarz może określić przyczynę nieprawidłowego wzrostu płytki paznokciowej i przepisać skuteczne leczenie.

Aby zapobiec deformacji i zużycia uprawy nagietki wystarczającej do dziecka tylko rzeczy z tkanin naturalnych i uniknąć ściskając nogi. Staraj się zapamiętać jak wyciąć paznokcie noworodka prawidłowo, zgodnie z następującymi zasadami.