898 Shares 1379 views

Nadieżda Karataeva: Biografia i kariera

Nadieżda Karataeva – żona słynnego Anatolija Papanova. Ona sama jest znaną aktorką teatru i kina od czasów radzieckich. Powrót w 1981 roku, Nadzieja została wyróżniona tytułem Czczony Artysta RFSRR.


rodzina

Nadieżda Karataeva – aktorka, która stała się znana w dwóch epok: w Związku Radzieckim iw nowej Rosji. Urodziła się w Moskwie, dwudziestego piątego stycznia 1924 roku. praca aktora w jej przypadku nie jest rozszerzeniem generycznego umiejętności – jej rodzina do świata sztuki nie miał nic wspólnego. Nadzieja ojciec był w wojsku, a matka pracowała w Instytucie Badawczym. Ale Karataeva dzieciństwa ciągnęło do teatru i podczas swoich lat szkolnych poszedł do klubu dramatu.

Nadieżda ma córkę Elena, urodzonego w 1954 roku. Szła w ślady rodziców i stała się znana aktorka z moskiewskiego Teatru Dramatycznego. Yermolova.

nauka

Nadzieja, jak wielu, ukończyła normalnego liceum. Ale potem zrobiła zrealizować swoją pasję do teatru i wszedł GITIS na wydział aktorski. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zmieniła życie wielu ludzi i plany na niesamowitą liczbę osób. Nadieżda Karataeva, którego biografia obejmuje lata pierwszej linii, przyszedł też pod jego wpływem. Na dalszych badań konieczne było zapomnieć. Nadzieja poszła do przodu jak pielęgniarki, jakiś czas pracował w szpitalach.

Jak wspomniano powyżej, badał sporo. Dopiero w 1946 roku, Nadzieja była w stanie ukończyć studia. Następnie rozpoczęła swoją karierę teatralną.

Frontline roku

Po wybuchu wojny, Nadieżda Karataeva lewo z matką w Nowosybirsku, a ojciec poszedł do przodu. W Nowosybirsku Nadziei zapisałam się na kursy i pielęgniarek po poprosili do przedniego końca. Pracowała w szpitalu wojskowym, a następnie do szpitala pociągu podróżuje między Moskwą a Chita. W tych kompozycjach rannych wzięto do tyłu. Nadzieja prowadzi nie tylko do jedzenia, ale również zadbał o żołnierzy. Robiła zastrzyki i bandażowanie rannych czytać wiersze i ulotki, pomógł wzmocnić morale.

kluczowym spotkanie

Pod koniec wojny w GITIS wreszcie wznowione zajęcia, a nadzieja wróciła na studia, aby zakończyć swoją edukację. Komissovali ją, a ona po raz kolejny w świecie, który szukał od dzieciństwa. To było w instytucie poznała z Anatoliem Papanovym, który później został jej mężem. On przyszedł na uniwersytet do przodu, gdzie był rezerwowy ze względów zdrowotnych.

Papanova zaproponował, aby rozpocząć studia od razu od drugiego roku. Mężczyźni nie są wystarczające, a dziewczęta musiały grać szkice z partnerami. W ten sposób znalazł się w tej samej grupie z nadzieją. Pobrali się z Papanova dwudziestego maja 1945 r.

Po raz pierwszy Papanov chodził z laską, a on miał spękane pięty i niemiecki granat na nodze zboczyła dwa palce. Ale dla głównego Nadziei była dusza zamiast wygląd. Ich romans obrócił, kiedy udał się do tego samego przystanku, rozmowy, a poznali się lepiej. Co ich łączy to nie tylko sztuka, ale także fakt, że Nadieżda Karataeva, podobnie jak jej mąż, był z przodu. Wiele z jej koleżanek to doświadczenie życiowe nie miałem.

Nadieżda Karataeva których zdjęcia są w tym artykule, był w młodości bardzo piękną dziewczyną. Dbamy o nim wielu facetów. Jednym z pretendentów do jej ręki sam był siostrzeńcem Woroszyłow za. Ale cała nadzieja jest korzystne Papanova. Przedstawiła swojego przyszłego męża z matką, która nie zatwierdziła jego kandydaturę, i skarżył się, że był brzydki. Nadzieję, że z zapałem wstał dla bliskiej osoby, mówiąc, że był to wspaniały aktor i piękną duszą. W tym sporze, a została zakończona.

Żyli razem przez 43 lat. Były głodne czasy powojenne. Młodzi rodzice pomogli nadziei. Mam nadzieję, że natychmiast postanowiliśmy dać przywództwo w rodzinie Papanova i dużo czasu poświęca się rodzinie, zawsze umieścić go w pierwszej kolejności. Jednak kobieta zawsze znajdował czas dla swojej kariery. Wszystkie czterdzieści trzy lata życia razem byli zainteresowani sobą. Nadzieja i Miłość Anatolia była tak silna, że udało im się przejść przez wszystkie trudy życia i utrzymania szczęśliwe małżeństwo od wielu lat.

praca

Po GITIS Nadzieja zaczęła współpracę z innymi podmiotami rosyjskiego Teatru Dramatycznego, położonej na Litwie, w mieście Klaipeda. Po raz pierwszy pracowała tam z mężem. Ale Papanov wrócił do Moskwy w 1948 roku, na zaproszenie dyrektora Goncharova. Nadieżda Karataeva przyszedł do męża później.

Od 1950 Nadzieja jest zasłużona aktorka moskiewskiego akademteatra satyry. Działało również do śmierci i jej męża.

Twórczy Path of Hope Karataeva składa się nie tylko z pary naśladowania. Nawet na scenie grała w różnych występów:

  • „Nie twój interes”;
  • "Girlfriends";
  • „Stara panna”;
  • "Rodnenky moje";
  • "Głuszec Nest", etc.

Ale wiele nadziei odegrały rolę w filmie – ponad dwadzieścia filmów na swoim koncie! Niektóre z nich poszedł w filmach, gra. Na przykład, „oficerów marynarki”, gdzie nadzieja odegrał dozorca lub „gniazdo głuszców” (rola żony Sudakova) i wiele innych. Byliśmy w filmografii Nadziei i innych interesujących zdjęć. Na przykład, „Pod niebem Werony”, „kamienie szlachetne” i wiele innych.