363 Shares 8291 views

Światowy Dzień kotów – Dzień kota!

Pierwszy dzień marca obchodzony jest Światowy Dzień kotów! Koty żyć u boku ludzi od tysięcy lat, ale dopiero od 2005 roku, zdecydowano się wprowadzić międzynarodowy festiwal, który obchodzi zasadność tych szlachetnych zwierząt przed ludzkością.

dzień kota jest potrzebne, aby zrozumieć rolę kotów w życiu człowieka. U zarania ludzkiej cywilizacji czczony jako bogów, później przypisać złe wpływy i przyjaźni z siłami ciemności. W niektórych kulturach, przyznają dziewięć żyć, mityczne i uzdrawiające moce i zdolność do przewidywania pogody.

„Usługi” kocie wymagane ludzi od niepamiętnych czasów. Za nic nie zrobił kołysankę śpiewaną w języku rosyjskim: „Chodź, Kotja, sen, moje dziatki swing”. Najwyraźniej dla „dzbanek mleka”, ale do „bułka z masłem”, sumienna Kotja A „usypiający” praca jest dobrze, po prostu zadzwoń i śpiewać o tym przez kilka stuleci.

Uroczyste Świat koty Dzień byłoby dobrze, aby pamiętać, co pomaga mieć my, ludzie, tych wspaniałych zwierząt towarzyszących.

Choć wakacje i ogólny, ale w każdym kraju jest obchodzony w swój własny sposób. W Wielkiej Brytanii, na przykład, kot jest oficjalnie w służbie Jej Królewskiej Mości. Pracownicy fiszbin mające na celu polowanie myszy w Pałacu Buckingham, noszą specjalne mundury i żyją w małych przytulnych domów. 1 marca na Światowy Dzień puszyste koty traktuje kot traktuje do sądu.

W Austrii, kot w służbie państwa. Strzegą spichrzu kraju od małych gryzoni. Światowy Dzień kotów one, jak zawsze, dają mleko, rosół i mięso z pysznym jedzeniem one przewidziane do końca życia.

Wiele muzeów świata przytrzymaj „służby bezpieczeństwa” kota. Muzeum Brytyjskie nawet płacąc pensje agentów Wąsaty. Ermitaż ma taką usługę istnieje od 18 wieku. Na prośbę cesarzowej Elżbiety do sądu został wysłany z Kazania, największy „wygodne lovleniyu myszy” Koty ponieważ Petersburg został zalany szczurów. Od tego czasu, w Pałacu Zimowym są ciągle żyją i są teraz usługowa muzeum kilkadziesiąt kotów.

Światowy dzień kota rosyjskiego muzeum Vasek i irbis, a także brytyjskiego Maxim i Oscarów – prosty czas. Ale jeśli myślisz o tym, że nie tylko łapać szczury i myszy, są one strzeżone przez nie mniej jak unikalnym dziedzictwem kulturalnym całej ludzkości!

Rosyjska „ermikam”, tzw Hermitage pracownicy muzeum fiszbin paski wynagrodzenia nie są wypłacane, ale odnoszą się do nich jak najwięcej w dobrej wierze. Weterynarze im służyć, bez czekania w kolejce, a po wydaniu „emeryturze” dla nich niekoniecznie szukając odpowiednich „dobrych rękach” i dać się w zaciszu swojego domu. I kandydatów w przyszłości kotovladeltsy dokładnie sprawdzone.

Kiedy Ermitaż jest „Klub miłośników kotów”, aw marcu, członkowie klubu świętować „ermika”. A Petersburg artystów Mitki stworzony obok jego warsztat pomnik kota, nazywając go Tisha Sailor ubrana i, oczywiście, w kamizelce.

Mówiąc o kota, należy zauważyć, że dzisiejszy świat jest duży kot i zróżnicowane. Istnieje wiele różnych ras szlachetnych, ich przedstawiciele są dużo pieniędzy. Rasowy przystojni zwycięstw w prestiżowych wystawach, zdobywają medale, łatwo jest kochać i być dumnym.

Ale w tym samym czasie, istnieje kundel Vaska i Murka, który jest również kot, choć wyglądają zupełnie inaczej. Właściciele są ich zapisywanie, zbierając za darmo na ulicach, dumny i kochać jak rasowy i tak po prostu!

Konieczne jest, aby wspomnieć o jeszcze jednej wakacje dotycząca naszych „braci mniejszych”. 4 października, dzień urodzin św Franciszka, patrona „wszystkich stworzeń na ziemi”, mówi na świecie od 1931 roku Dzień Zwierząt. powstała święto, aby upewnić się, że każdego roku są wydarzenia, które zwiększają świadomość ludzi na świecie prostą prawdę: zwierzęta i środowisko jako całość, muszą być chronione.