465 Shares 2448 views

Obraz „Paryż” i inne prace Konstantin Korovin

Urodzony w Moskwie (1861) i pierwszej wizyty w stolicy Francji w 1887 roku, K. A. Korovin zawsze kochał to miasto wakacje i sztuki impresjonistycznej. Czasami można odnieść wrażenie, że widok Konstantin był zawsze hałaśliwe i zabawy obraz – Paryż. Przyszedł do niego w 1892, 1893, a następnie wielokrotnie w pierwszej dekadzie XX wieku, a od 1923 roku mieszkał w nim. Miasto wzięło swą fantazję o każdej porze dnia.


Przebudzenie Paryżanie

Artysta patrzy na miasto z góry. Ten obraz „Paryż. Rano „(1907). Bez światła miasta oświetlone tylko pomarańczową plamkę na słońcu. Wszystko pokryte szarą mgłą, przez którą trudno patrzeć przez ściany, okna, gzymsy z wąskiej ulicy z nielicznych przechodniów. Wzrośnie z dymem kominów. Wszystkie domy straciły wyrazistość. Malowanie „Paryż. Rano „daje wrażenie chłodu i niewygodne życia zawodowego. Zupełnie inny nastrój przyczyną widoki wieczorne i nocne Paryża.

Wspomnienia współczesnych około Korovin

To był wesoły i uroczy rozmówcą, że ich historie mogą inspirować i romantyczne panie Turgieniew i ich ciotek i babć. Był duszą i ulubieńcem każdej firmy. Ten pajac z pogodnym charakterem przez przypadek znalazł swój własny styl artystyczny. Wszelkie obraz „Paryż” (1907, 1933) mówi o malarzu więcej niż wszystkie wspomnienia. Późnym wieczorem i nocą jasne światło wypełnia plac i bulwary, gdzie spacer lub powrocie z teatrów i restauracji paryżan. I to, co jest dobre „Moulin Rouge” – źródło radości i przyjemności burzliwym życiu. Co kontrastujące kolory wypełnione to mocno! Jasne jak słońce świeci, światła wieczorne czerwone zielone drzewa otacza młyn, których ostrza są światła przerywane. Ultramaryna przedniej lewej części budynku harmonijnie komponuje się z opalizującym kolorze zielonym koron drzew i kontrastuje z boku, pomalowane na wesoły czerwony. Pod płaskim dachem „Moulin Rouge” nieznośnie światła na ogromnej ilości światła. To lekkie powodzie, osłabiając nieco, cały teren przed sobą. Ona ledwo widoczne zarysy ludzi i samochodów. Wspaniały, stworzony dla zabawy „Moulin Rouge” przyciąga widza.

wieczór miasta

Pełne smutku i zniechęcenia obrazie „Paryża po deszczu.” Mimowolnie przypomniał linii Paul Verlaine: „Niebo nad miastem płacz, płacz i moje serce.” Miasto jest ciemny, słabe, ledwo widoczne kontury trzpienia z liści i zarysy domów. A obok, w przeciwieństwie do tego, można umieścić na noc „Paris Boulevard”, który idzie w dal, gdzie odkryć niewymownie niebieskie niebo. Jego refleksje golubeyut na chodniku i pokryte niebiesko-czarny domy dalej krawędzi. czerwone ceglane elewacje z świecących okien, jasne samochody na chodniku z latarni oświetleniowych i sygnalizacji reklamowych w małej kawiarni wyraźnie widoczne. Grała pod ich światła czerwonawo-złote barwy. Otwiera przed nami jeszcze raz miasto, wakacje, sen miasto, gdzie będzie szczęśliwy na spacer każdego człowieka, zwłaszcza jeśli w dłoniach notebooka do szkicowania lub sztalugi.

Paryż Romans

Pełne emocji i wzniosłe uczucia entuzjastycznym nastroju tworzy obrazy Konstantin Korovin Paryżu wieczorem iw nocy blask i odbicia światła, jego próżność lub niespieszne ruchu ubranych przechodniów, samochody migać. Patrzymy na obraz i zobaczyć widowisko na scenie, chociaż efekty sceniczne artysta przed nim nie ustawiony. Paryż daje prawdziwy obraz i wspaniałą rozrywkę. Widok z okna lub balkonu z teatralnego na ulicy. Istnieje zawsze coś się dzieje. Tylko artysta zatrzymuje się przed nami chwila piękna. Romantyczny malarz dyspozycja przeniesiona widzowi moc kontrastów kolorystycznych. Jesień „Paris” (1933) jest wypełniona złotym światłem. Świeci złoty czerwony liści na drzewach. Na srebrnej wieczornym niebie pojawiają purpurowej barwy. Ukryć i rozpuścić zarysy domów, ale jasno oświetlone kawiarnie i restauracje pod markizami, drogi krzyżowej licznych pieszych, elegancko jeździć samochody, życie jest pełne przygód i nieznanych nam nagłe lub zaplanowanych spotkań.

Po kolejnym deszczem

Znowu deszcz deszcz, ale radość przyniósł! Paryż ma wiele twarzy. Przed obraz „Paryż po deszczu.” Zdjęcie jest mało prawdopodobne, aby przekazać wszystkie uroczysty odcienie eleganckich ulic, brak rutyny w ogóle. Niebiesko-purpurowe niebo, wszystkie w odcieniach kompleksu, kładzie odbić na bruku. Są one mieszane z światło pochodzące z wielu kawiarni, odzwierciedlają one na czerwono-pomarańczowe ceglanych ścian domów. Okna, otoczony niebieskimi okiennicami, ciepłym blasku złota. W trzech klasycznych kolorach: czerwone, żółte i niebieskie kolory na obrazie jest zbudowany. Są przypomina ulubiony kolor hotelu Renaissance, przeniesionego do XX wieku. Obraz „Paryż po deszczu” (K. Korovin) odzwierciedla muzykę duszy artysty. Niektóre nieuchwytny urok życia w tym płótnie, nowego rozumienia piękna, uroku i drżeniem.

„Absolute Pitch” w życiu znaków dozwolony panem zobaczyć rzeczy, których inni nie dostrzegają. To nie może się nauczyć. Jeśli dano malarza przez naturę, a następnie wraz z ciężkiej pracy i umiejętności rodzą się arcydzieła, co dużo K. Korovin.