156 Shares 3625 views

Co przyciąga zagranicznych ekspertów do Szanghaju?

Chińskich metropolii Szanghaj zawsze kosmopolityczne miejsce, ma pół wieku zebrane wyrzutków i poszukiwaczy przygód z całego świata zarobków. Miasto jest wątpliwa reputacja karnego i słynie slumsów, która dała nazwę wszyscy pracownicy lyudom zaludnionych dzielnic nędzy w wielu zakątkach Ziemi. Teraz ten stereotypowy obraz może być uważane za przestarzałe. Chodź tu, pracownicy migrujący, i, co do zasady, wysoko wykwalifikowanych z krajów, które są uważane za bardzo bezpieczne. Co tu szuka pracowników ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, lub, jak nazywają akceptacja granicą?


Ogólna atmosfera

Kiedy ktoś patrzy na długi czas pracy i otrzymuje propozycję Area Szanghaj, to często powoduje jego krewni nie jest bardzo radosna reakcja. W umysłach wszystkich jest ten sam obraz ludzkich mrowisko, ciepło, hałas, zaburzenia i slumsów. Ludzie, zwłaszcza zachodnich, nieciekawy i żyć we własnym ugruntowanym świata, w którym wszystko jest jasne: Rosja – Syberia, która zawsze jest zimno, nawet w lipcu w Rio stale karnawał, Australia zalany kangurów i koali i Chiny … dobrze, to Chiny. Przybywając w Szanghaju, cudzoziemcy są zwykle prawie natychmiast zakochują się w tym mieście, co najmniej, trwa tydzień. Niektóre punkty odpowiadają stereotypom, tam naprawdę jest bardzo gorący i wilgotny klimat, a na chłodnej nocy, nie można marzyć, zegar zaduch. Ale to jest na ulicy, kryty klimatyzacja w całym budynku. Ludzie i faktycznie wielu, w tym pristavuchih handlowców zaciągnie wściekłości na widok człowieka europejskiego wyglądu. Ale wszystkie te paskudne małe rzeczy bledną w porównaniu ze szczególnym duchem kosmopolityzmu, wolności, przyjaźni i jakiegoś szczególnego Shanghai szyk.

Granicą w Szanghaju

Zeszłoroczny siedem procent spowolnienie gospodarcze wpłynęło na liczbę zaproszonych pracowników zagranicznych. Szanghaj zajęło im 2% mniej niż w 2014 roku (zostały one potem były 255000). Pracować w tym globalnym centrum biznesu i największym miastem w Chinach dużo, w tym na stanowiskach kierowniczych. Istnieje zapotrzebowanie na konsultantów, nauczycieli, ludzi innych zawodów, a nawet kucharzy. Atrakcyjność dla emigrantów jest nie tylko stosunkowo wysokie zarobki, ale także perspektywy zawodowe, które są w domu, często mogą tylko pomarzyć. Eksperci z większości krajów uważa, że ich pobyt w Szanghaju jest bardzo wygodne, a warunki stworzone przez nią jest całkiem do przyjęcia. Średnio zagraniczny specjalista zarabia 158 $ tys. Za rok, półtora razy dochód z tego samego specjalisty, według sondażu HSBC Bank (2015). W niektórych przypadkach, nawet pod warunkiem, że płatność za zanieczyszczenie powietrza, chociaż tutaj nie jest gorsza niż w największych stolicach świata. To prawda, że koszty utrzymania są również stosunkowo wysoki w Szanghaju.

żywność

Home Cooking tutaj nie zostanie przyjęty, to prawie nikt nie robi. W sprzedaży jest wiele produktów, gotowe do jedzenia, które jest wystarczająco rozgrzać, a sieć kawiarni jest bardzo rozwinięty. Dla cudzoziemca jest jakaś trudność, że menu jest głównie pisane hieroglifami, a personel nie zawsze jest w posiadaniu nawet wstępnej znajomości języka angielskiego, ale jest w pełni kompensowane przez obecność obrazów, a numery są jasne dla wszystkich (ceny podane są w RMB). Ponadto znajdują się restauracje, przeznaczone dla cudzoziemców, w tym znanego „nieskręcona” marki europejskie i amerykańskie służby żywnościowej. Tutaj jedzenie jest droższe, ale goście brakuje, w tym chiński, dla kogo to wszystko jest egzotyczne. Lunch w lokalnej instytucji będzie kosztować trzy lub cztery dolary, aw szczególnych miejscach uprzywilejowanych elita i „blady przyjaciół”, dziesięć razy droższe. Ale oba mogą stać wysoko płatnych specjalistów.

obudowa

Ceny za wynajem nieruchomości jest poważnie uzależniona od dyslokacji obiektu. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 29 dolarów, ale cudzoziemcy często przepłacać za bliskość do miejsca pracy. Migranty- „stulatków” obserwujemy wzrost kosztów wynajmu w ciągu ostatnich kilku lat, stosunkowo niedawno apartament z jedną sypialnią (salon i sypialnia) w centrum miasta może być usunięty przez trzy tysiące juanów (około 450 dolarów) miesięcznie, teraz jest dwa razy droższe. Na przykład, w dawnej koncesji francuskiej (centralnej i bardzo ładnej części miasta, gdzie znajduje się stary Szanghaj atmosfera, pozbawiony jednak niedogodności życia) dla „studio” będzie musiał zapłacić co najmniej 1200 $ to jest drogie, dwie trzecie wynagrodzenia młodego specjalistę. Dom dla całej rodziny może zrobić i na 3500 $ miesięcznie zamieszkania.

transport

W Szanghaju, to zbudowali nowoczesną ziemią, jeden wyjazd, który jest wart kilka juanów, w zależności od odległości. Użyj tej transportu publicznego cudzoziemca początkowo trudne, bilety są na terminalach sprzedaży, na ekranach wszystkich tekstów, które są napisane w hieroglifów, ale potem zaczyna działać, pamięć wzrokową, wszystko wraca do normy, zwłaszcza, że personel stacji jest bardzo przyjazny i gotowy do pomocy. Poza tym dobrze zorganizowana obsługa stawki taksówek są dość przystępne, kierowcy siedzi za przezroczystymi ogrodzeń, nie należy przyjmować cynk i wystawić czek. Metro Airport Express łączy wysokiej prędkości „mały”, a z najbliższego miasta – pozostałe pociągi również mile zaskoczeni komfortem i szybkością.

Jak radzić sobie z dziećmi

Pracownik, który postanowił udać się do Szanghaju, często zabiera rodzinę. Miasto posiada system szkolny w różnych językach, jest on płatny, lecz jakość. Koszt wychowania dziecka zaczyna się od 1500 $ miesięcznie, to zależy od wieku i poziomu nauczania. To może wydawać się dużą sumę, ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że Niemcy, Brytyjczycy, Australijczycy, Singapuru i rosyjski przyjść do Szanghaju, aby zarabiać pieniądze, a często więcej niż im się to uda. Nawiasem mówiąc, w niektórych przypadkach, płatność dla nauczania dzieci wziąć na pracodawców w zapraszając specjalistów. To samo dotyczy wynajmu mieszkań. Jedna czwarta pracowników migrujących stanowią najbardziej wysoko płatnych i wykwalifikowanej udział, uzyskuje dochody z działalności przekraczającej 300 $ tys. Rocznie

Najważniejsze – praca

Kto jest wymagane w Szanghaju? Pierwszym z nich jest najwyższego poziomu wykwalifikowanych menedżerów, specjalistów w bankowości, inżynierowie, programiści, architekci i projektanci. Specjaliści ci zawsze znajdą tu dobrze płatną pracę. Korzystne jest, aby ci, którzy już właścicielem języka chińskiego lub gotowi podjąć wysiłek, aby go uczyć. Wiedza ta, nawiasem mówiąc, będzie przydatne w późniejszym życiu, lub jeśli praca jest czymś, co nie jest zadowolony i trzeba szukać innego. Wymagane jest również w dziedzinie marketingu, menazhery kapitału własnego sprzedaży w branży PR, reklamy i brandingu.

Wykonanie dokumentacji

Nawet za zgodą pracodawcy, a idących umów dotyczących warunków zatrudnienia, spakować walizki nie spieszą. Czekały wystarczająco długo «Z» procedury wizowej, która umożliwia pracę w Szanghaju jako przyciąga z zagranicy specjalisty. Zapraszamy do współpracy firmy, jednak to będzie możliwe, aby promować rejestracji dokumentów, jednak i będzie wymagać dużo własnych siłach. W szczególności konieczne jest, aby przejść pełne badania lekarskie, a także aby zapewnić szereg dokumentów i zaświadczeń. Rejestr papierów wymaganych zmian okresowo, a także zasad, oraz w celu uniknięcia nieporozumień, to jest po drodze, ponieważ cały proces aplikacji może potrwać kilka miesięcy.