614 Shares 1410 views

Ziemniaki po francusku

Dziś nikt nie odpowie, dlaczego to danie zwane ziemniakiem w języku francuskim, który odbywa się w stylu francuskim. Prawdą jest, że czasami chce spróbować czegoś takich rzeczy nietypowe, ale bardzo smaczne, a zwłaszcza zagranicznych. Chociaż, jakie są Francuzi, nawet jeśli w całej Francji takich potraw tam. W taki sam sposób, jak oni nie mają sałatkę o nazwie „Olivier”, ale w menu wielu francuskich restauracji można znaleźć sałatkę zwany rosyjskim.


Jednak musimy płacić daninę, frytki – to świetna alternatywa dla dobrej rodzinny obiad, a może i na uroczystych. W tym przypadku preparat nie wymaga żadnych specjalnych sztuczek, to proste i stosunkowo szybko. A jeśli dodać trochę wyobraźni, można zrobić to danie jest bardzo piękny. Może za sto lat, we Francji, siedzi w restauracji można zamówić ziemniaka w języku rosyjskim.

Nie bój się eksperymentować, bo ziemniaki w francuskiej urobku jest niemożliwe. Nawet niedoświadczony gospodyni i mężczyźni mogą bez problemów uczyć się tej prostej metody gotowania.

Trzeba będzie zrobić: cielęcina – 700 gr;. kartofel- 1 kg; żarówki – 4-5; syra- 300 gr.; majonez jeden pakiet soli, pieprz i przypraw do smaku.

A jednak, jak gotować ziemniaki po francusku? W mojej rodzinie, to danie bardzo lubi. Tak więc przepis, że dam wam już iść sprawdzić na moim domu. Więc biorę świeży kawałek wołowiny, pokroić w poprzek włókien na plastry grubości palca. Następnie każdy kawałek mięsa wciera z przyprawami i włożyć do lodówki na jeden dzień.

W następnym etapie w naczyniu do pieczenia (o wysokości obrzeża 5-6 cm), której dno stanowi olej roślinny tłuszcz, rozproszenie pierścienie krojone na 1 cm, cebuli, a następnie warstwy mięsa. Top wytrącaniu i poziomowanie do pojedynczych warstw ziemniaków, pocięte na cienkie plasterki (może być rozdrobniony), nieco że solą i pieprzem. Warstwę ziemniaczanej nie powinna być większa niż 1 cm po bardzo cienkiej warstwy. – łuk ponownie. Następnie znowu powtórzyć warstwę ziemniaczaną o tej samej grubości oraz warstwę cebuli. Spłaszczenie ostatnią warstwę.

Wtedy jeden strzęp cebulę, a następnie wcierać w grubej tarce serem i wymieszać je. Polecam biorąc ser twardy, ale lepiej jest, jeśli jest słony w smaku niż słodka. Ser równomiernie posypać całą powierzchnię naszych potraw. Na szczycie innej warstwy tylko sera. Następnie majonez razvozhu nieco wody i szybko bicz mikser smar mieszaninę warstwę zewnętrzną. Piec ogrzewa się wstępnie do 200 stopni, a piec przez około godzinę.

To danie może mieć różne odmiany, na przykład, ziemniaków z mięsa po francusku. Gotować to zbyt łatwe. Główne produkty – 500 gramów mielonej wołowiny, sól, mielony pieprz, 5 łyżek majonezu, 2, 4 pomidory, cebula wiązki zielona cebuli, 500 g ziemniaków, 150 g 50% ser, bułki tartej i olej roślinny. Niektórzy kucharze lubią dodać warstwy do nich marchew, papryka, pomidory. Warstwy mogą być powtarzane kilka razy.

Smarować patelnię na powierzchni oleju roślinnego, należy wlać 3-4 łyżki okruchów chleba. Wołowina rozruchu przez maszynkę do mięsa z jednej cebuli, dodać sól, pieprz do smaku. Potem ostrożnie położył farsz na patelni. Cała warstwa powierzchniowa mielonego tynkowali majonezu. Następnie wziąć świeże pomidory, parzyć je wrzątkiem, zdjąć je ze skórki, pokroić w krążki i umieszczonego na farsz. Muszą one obejmować całą powierzchnię mięsa. Cebule pokroić w pół pierścienie i smażyć na oleju roślinnym dobrze, dać go do ostygnięcia, a następnie równie rozkładają następną warstwę.

Następnym etapie obrane ziemniaki, rozdrobnione, wlać w następnej warstwy dodaje się do smaku soli, pieprz.

Zielona ziemia cebula pióro i mieszany z sera, startego na grubej tarce. Mieszanina ta warstwa wierzchnia z cebuli. Wszystko jest gotowe. Jest możliwe, aby wysłać w piecu do pieczenia, wstępnie ogrzewane do 200 stopni, z zastrzeżeniem piec przez 45 minut.

Korzystnie w naczyniu do pieczenia z innym poślizgu, czyli woda, aby zapewnić wilgotność w trybie piekarnika. Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś fanem zdrowej żywności, frytki można gotować pod pokrywką.