335 Shares 8827 views

Berdyansk Diecezja UOC

Obecnie diecezja, które zostaną omówione w tym artykule jest jednym z wiodących kościelnych struktur administracyjnych należących do Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Obejmuje ona obszar takich dziedzinach jak Czernihów, Azowskie, Morze, Pologovskiy, Wasilewski, Akimov, Gulyai-Polaka, Tokmak, Bilmaksky i Berdyansk.


Stworzenie nowej diecezji

Berdiansk diecezja, która obejmowała również dzielnicę Primorsky regionu Zaporożu, powstała w wyniku decyzji podjętej wiosną 2007 roku na specjalnym posiedzeniu komisji PUO synodalnego. Według zatwierdzonego dokumentu na nim, z diecezji Zaporoże oddzielono stał się niezależną nowa struktura wyznaniowa administracyjnych. Stał się znany jako diecezji Berdyansk i Primorsku.

Nazwa nowo utworzonej struktury było ze względu na fakt, że miasto, które jest siedzibą kapituły diecezjalnej i jeden z dwóch katedr (Boże Narodzenie) jest Berdiansk. Druga katedra Nikolskij ─ ─ położony w miejscowości Primorsko.

Dekanat Berdyansk i Zaporoże diecezje

Po oddzieleniu od diecezji Berdyansk Zaporoża w kompozycji z ostatnich śladów dekanatu (County oraz blisko siebie parafiach) Vodnyanskoe, Orekhov, Veselovský Vassilyevskoe, Volnjansky, Novonikolayevsk, Dneprorudnensky i Melitopolu. Stanowisko sterowania diecezjalny został zatrzymany przez jej byłego lidera Eminencja Basil (Zlatolinskim).

W Berdyansk diecezja zawarte takiego decorum: Berdians'k, Chernigovskoye, Novovasilevskoe, Primorskoe, Kuibyshevskoe, Gulyai-biegunowego i Tokmak Pologovskiy. Potem były szef diecezji Makeyevka ─ bp Varnava (Filatov), który rok później został zastąpiony przez Preosvyaschenneyshiy Elisey (Smith) został wprowadzony za nowo utworzonej struktury. Berdyansk na krześle przybył z Doniecka diecezji, gdzie pełnił funkcję wikariusza. Z kolei biskup Varnava (Filatov) został mianowany szefem diecezji Makeyevka.

Ekspansja diecezji i mianowanie nowego lidera

W 2009 roku na terytorium diecezji Berdyansk kilka rozszerzony poprzez włączenie go w dzielnicy Basil regionu Zaporożu. Czy pierwsza część Zaporoże diecezja, został usunięty ze swojego składu, i udał się do być utworzony przez dwa lata wcześniej kościelnej struktury administracyjnej.

W maju 2012 roku Elisha Biskup został przeniesiony na krótko zanim został stworzony i Kupyansk Izyumsky diecezja, a jego obowiązki tymczasowo wykonywane przez arcybiskupa Zaporoża i Meliopolsky Luca (Kovalenko), w lipcu tego samego roku ustąpić archimandryty Efraima (Yarinoko). Wkrótce po jego nominacji na czele diecezji bp Berdyansk Efraim został wyniesiony do godności biskupa.

Na ścieżce duchowego rozwoju

Ich droga do służby Kościołowi przyszłego arcybiskupa rozpoczęła się w 1995 roku w murach szkoły teologicznej wsi Chust Wielki Komyaty Zakarpacia regionu, który wszedł po dziewięcioletniej szkole. Po studiach przez dwa lata i czuł w duszy powołanie do życia monastycznego, przeszedł obrzędu ślubów jako mnich, przyjmując imię Efraim, i szukać najbardziej rajskie patronat u św Efrem Syryjczyk, którego pamięć jest honorowana we wczesnym wieku.

Jako mieszkaniec klasztoru Świętej Trójcy w miejscowości Hust-Gorodilova młodego mnicha wkrótce przyjął kapłaństwo, stając się pierwszym eirodiakonom, a po krótkim hieromnich czasu, po czym w 2001 roku został mianowany gubernatorem męskiego miejscowości Klasztor Przemienienia Zakarpacia Tereblya. Jego pracowitość wielokrotnie zauważyć nagrody kościelnych, więc w listopadzie 1999 roku, ówczesny hieromnich Efraim został przekazany piersiowy krzyż, a następnie dodano do niej jeszcze jeden, ale tym razem z ornamentami.

Na czele diecezji

Bez przerywania jego działalność duszpasterską, Efraim mnich wszedł do działu korespondencji Akademii Teologicznej, która z powodzeniem ukończył w 2011 roku. Po odbyciu przez jakiś czas jako sekretarz Chust diecezji i będąc w tym czasie podniesiony do rangi archimandryty, biskup, jak wskazano powyżej, został mianowany szefem diecezji Berdyansk, następnie wyświęcony na biskupa.

Oprócz wyżej wymienionych pozycjach, Preosvyaschennyy Efrem, zgodnie z decyzją Synodu Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, to opat (svyaschennoarhimandritom) „Święty Ambroży z Optiny» ─ klasztoru, znajduje się w mieście regionu Zaporoże Tokmak.

pedagog religijny

Pod przewodnictwem biskupa Berdyansk i Primorsky Efraima pracować na polu Boga, wiele godnych pastorów, którzy popełnią posługę w licznych parafiach diecezji Berdyansk. Kapłan Sergei Miedwiediew jest jednym z ich najważniejszych przedstawicieli. Jego sława zasłużył tworzenie szerokiej sieci religozno edukacyjnej szkół niedzielnych otwarto jego inicjatywy w większości parafii w diecezji.

Dzięki szerokiej wizji i rozległej wiedzy w dziedzinie Prawosławia, że dokłada wszelkich starań, aby przenieść je jako młodszego pokolenia i starszych ludzi, którzy chcą w pełni przyłączyć się do duchowego dziedzictwa ojczyzny.