329 Shares 9221 views

Recenzja Sony Xperia Z

Nie tak dawno temu, czyli w styczniu 2013 roku w amerykańskim mieście Las Vegas gospodarzem jednego z największych wystawa IT technologii w nadchodzącym roku CES 2013. Wystawa ta została pokazanej tak wiele różnych urządzeń, patrząc na to można zrozumieć, co będzie trend w 2013. Szczególną uwagę należy zwrócić do firmy Sony, która doprowadziła do dwóch najwyższych smartphone przez rynek – jest Sony Xperia Z. i Sony Xperia ZL. W tym artykule bliżej przyjrzeć flagowego Xperia Z.


Więc, co można powiedzieć, gdy nasze dłonie wchodzi to urządzenie? Kiedy smartfon wpada w nasze ręce bardzo zaskoczony przez swoją konstrukcję, jest ona wytwarzana przez specjalną technologię o nazwie Omni równowagi, to znaczy, że mówi nam, że smartfon wygląda tak samo po obu stronach, w tym samym czasie przestrzegana idealną symetrię, która jest bardzo miłe dla oka.

Warto również zauważyć, że Sony Xperia Z jest całkowicie wodoodporny i nie pozwala kurz, dzięki czemu może on znajdować się pod wodą i nagrywanie filmów, ale w tej sytuacji, wadą nie działa czujnik, ale fakt, że smartfon jest w stanie nurkować pod wodą może być już uznawany za przełom.

Wszystkie poszczególne elementy ciała w bliskim kontakcie ze sobą tak, że nie ma luzów i pisk. Urządzenie ma następujące wymiary: jej długość wynosi 139 mm, szerokość 71 mm i grubość tylko 7,9 mm i masie 149 gramów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że z tej kwoty telefon będzie niewygodne leżeć w dłoni, jednak ze względu na fakt, że jest on bardzo cienki, łatwo mieści się w dłoni i obsługiwać go jedną ręką, bez żadnych problemów.

Rozmiar ekranu jest nie mniej niż – 5 cali, rozdzielczość takiego ekranu to 1920 pikseli długości i szerokości 1080 pikseli lub innymi słowy Pełna rozdzielczość HD. Gęstość punktów na cal jest bardzo wysoka i wynosi 443 ppi, staje się od razu jasne, że o każdej pikselizacja nie mogą być brane pod uwagę.

Spójrzmy teraz na smartfonie ze wszystkich stron i przejść przez wszystkie złącza.
Na przedniej stronie nie ma fizyczne przyciski, Sony postanowiło nie z nich korzystać, aw zamian zrobił trzy dotykowy, który możemy zobaczyć tylko wtedy, gdy urządzenie jest włączone. Trzy przyciski dotykowe są standardem w dolnej części ekranu, przycisk „Wstecz”, „dom” i „menu” od lewej do prawej, odpowiednio.

Na dole, jak to jest na granicy słuchawce mieszkaniowego, który jest bardzo małe i nie psuje wyglądu urządzenia. W górnej części panelu przednim mamy jest logo Sony, który znajduje się w samym centrum i na lewo od niego można znaleźć przednią kamerę. Aparat ma rozdzielczość 2,2 megapikseli i umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p, jest to zwykły HD Video.

Głośnik, dzięki któremu możemy usłyszeć rozmówcę podczas rozmowy telefonicznej, jest również niższa głośnik jest na granicy ciała, tylko na górze, a oni są symetryczne do siebie po raz kolejny udowadnia nam obecność technologia Omni Balance.Vsya przedniej części urządzenia są chronione przez odporną na uderzenia szkła do który oprócz naklejoną folią ochronną.

Spójrz na tylnej ściance urządzenia i warto zauważyć, że jest to 90 procent podobny do przodu, a gdy urządzenie jest wyłączone, można łatwo zmieszać go z ekranu głównego. Tutaj, jedyne co należy zwrócić uwagę – jest to aparat, który znajduje się nieco na lewo od środka.

Aparat w Sony Xperia Z jest fantastyczny, nie tylko, że Sony zawsze była jakość swoich aparatów, więc teraz, że coś takiego pojawi się na urządzeniu mobilnym. Rozdzielczość aparatu jest 13 megapikseli i łatwo bierze pełną Full HD o maksymalnej rozdzielczości 1980 przez 1080 pikseli.

Mówiąc o funkcji aparatu fotograficznego jest jego szybkość, gdy zdjęcia są robione, może usunąć ponad 1000 strzałów tylko przez piętnaście minut, uzyskane obrazy są bardzo dobrej jakości o rozdzielczości 9 megapikseli dla każdego obrazu. koncentrując się również na aparacie, to warto zauważyć, że jest to jedyna kamera z urządzenia mobilnego, który przechwytuje wideo HDR, zanim to było tylko aparat, aby wyeliminować zdjęcie HDR.

W ustawieniach aparatu jest również obecny tryb Super Auto przy czym, aby uzyskać jasny obraz nie potrzeba wiele. Tryb Super Auto łączy warunków wykrywania dla fotografowania, wysokiej jakości przetwarzanie obrazu (HDR), a następnie podnosi warunki automatycznej migawki. Tuż pod światłem lampy błyskowej LED.

Jest to czas, aby spojrzeć na końcu telefon. Jeśli pójdziesz z góry na dół prawy koniec jest reprezentowany przez: gniazdo na kartę SIM, kliknij przycisk włączania i wyłączania urządzenia, głośność i huśtawka na dole mały głośnik do odtwarzania dźwięku.

Złącze dla karty SIM jest prawidłowo zamknięta specjalną wtyczkę, która prepyadtsvuet wnikaniem wilgoci lub pyłu, oraz w odniesieniu do karty sim najbardziej istnieje klasa micro sim, pozostałe przyciski na tym nic nie jest ukryte.

Spójrzmy teraz na lewym końcu i opadania w dół znajdziemy: złącze micro USB, do podłączenia do ładowarki lub zsynchronizować telefon z komputerem, czytnik kart pamięci oraz dwa styki do podłączenia urządzenia do stacji dokującej. Złącze micro USB i na kartę pamięci jest również zabezpieczony korkiem, i nie przegap na wilgoć i kurz.

Górny koniec ma tylko jedno złącze, które, podobnie jak wszystkich poprzednich dobrze chronione – 3,5 mm jack dla słuchawek lub słuchawek. Dolny koniec terminala nie zawiera jeszcze słuchawki.

Akumulator znajduje się pod pokrywą pędu, który jest najlepszy pod względem centrum serwisowego, pojemność baterii wynosi 2330 mAh.

Ostatnią rzeczą, którą warto przeanalizować tę część techniczną i polityki. Początkowo smartfon jest po wyjęciu z pudełka pod systemem operacyjnym Android 4.1 Jelly Bean, ale w przyszłości to jest jasne, że dostanie dużo najnowszych aktualizacji.

Procesor tu Qualcomm cztery rdzeń o częstotliwości 1500 MHz w każdym rdzeniu, ilość pamięci wewnętrznej 16 GB pamięci RAM i 2 gigabajtów. Przedstawiono również wszystkie najnowsze interfejsy, mianowicie, Bluetooth, WiFi, GPS, MHL, NFC, a także wsparcie dla sieci LTE.

Przez jedyną wadą jest brak takiego urządzenia HDMI.

Zapoznanie się z smartfon Sony Xperia Z, możemy stwierdzić, że Sony udało się dokonać rewolucji w świecie urządzeń przenośnych, a także ustawić trend na rok bieżący. Dla każdego, każdy jest tajemnicą, że w tym roku będzie zobaczyć wiele z tych smartfonów, ale żyjemy w dzisiaj i dzisiaj Sony Xperia Z to flagowy liczby urządzeń mobilnych na świecie wśród wszystkich cech.