450 Shares 3948 views

Jakie są korzyści dla dzieci niepełnosprawne mogą uzyskać

Jeśli spojrzeć na sprawozdaniach statystycznych dotyczących dzieci niepełnosprawnych, będzie nie żarty. Ich liczba rośnie każdego roku, choć nie jest często rozmawiać z prasą. Przyczyną niepełnosprawności u dzieci nie jest pewne, wśród ewentualnego uwolnienia złe ekologia, dziedziczność, zły stan zdrowia rodziców, poważna choroba matki w czasie ciąży (zwłaszcza chorób zakaźnych), szczepienia i niskiej jakości opieki medycznej.

W rzeczywistości, kiedy smutek już się stało, nie ma sensu rozmawiać o tym, kto jest winien. Co ważniejsze, jak walczyć, jak leczyć, jakie korzyści dla dzieci niepełnosprawnych mogą kwalifikować się do i jak radzić sobie z problemami rodzice luzem. Prawdopodobnie też powie, że matka nie porzucić swoje dziecko, mimo swojej niepełnosprawności. I tu pojawia się wiele problemów. Nie wszystkie ogrody są skłonni zaakceptować dziecko, po 6 latach, większość z tych dzieci świecić badania w szkołach naprawczych lub szkołach z internatem, a jeśli nie ma możliwości, aby zorganizować w takiej szkole z powodu jego nieobecności i nie ma pragnienie, aby dać dziecku do szkoły z internatem, trzeba wykonać homeschooling. Oznacza to, że praca będzie trudno chodzić. Mówiąc najprościej, matka dziecka występują problemy związane z finansowaniem rodziny. W związku z tym, że po prostu trzeba uzyskać wszystkie korzyści ze względu na dzieci niepełnosprawnych.

Oczywiście, jeśli jest odpowiedzialny ojciec, który zapewni dobrą rodzinę lub babcię, gotowy dzień opiekować dziecko, będzie żyć o wiele łatwiejsze. Ale wśród matek dzieci specjalnej wiele samotnych matek, a ponadto nie każdy człowiek może wytrzymać taką sytuację w rodzinie. I wolny, zbyt babcia nie jest w ogóle. Tak więc, nie jest grzechem, aby skorzystać z pomocy oferowanej przez państwo.

Więc, co można dostać dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny?

  1. Jadąc ochrony socjalnej, edukacji, zdrowia lub działu, można dostać bilety do ośrodków rehabilitacyjnych – to także korzyści dzieciom niepełnosprawnym dzieciństwa. Ponieważ wiele osób niepełnosprawnych, aby wziąć bilet nie jest takie proste. Ale nie pozwól, że matki zatrzymania. Dla dziecka będzie to odpoczynek i leczenie i adaptacji społecznej. Wszystkie trzy punkty są bardzo ważne.
  2. Narzędzia i telefon są płatne w 50% zniżką.
  3. Leki przepisane przez lekarza recepty, są wolne od opłat.
  4. Raz w roku, dziecko z niepełnosprawnością i jego opiekun ma prawo do bezpłatnych przejazdów na każdej transportu do miejsca leczenia. Należy zwrócić uwagę na to prawo: to oznacza, że można iść, na przykład, od Władywostoku do Moskwy iz powrotem bezpłatnie, jeśli podróż odbywa się na temat leczenia.
  5. Są takie korzyści dla dzieci niepełnosprawnych, jak prawo do otrzymania kuponów priorytetowych w dziedzinie zdrowia, medyczne, w wieku przedszkolnym.
  6. Preferencyjne bony spa.

Oprócz tego istnieją inne korzyści dla dzieci niepełnosprawnych. Ponadto, każdy region oferuje inne warunki własne charakterystyczne dla nich. Dlatego rodzice muszą szukać wszelkich możliwych sposobów, „potrząsnąć” lokalnej ochrony socjalnej do wyniku. Oczywiście, po raz pierwszy nie będzie łatwe. Wszyscy wiemy, jak czasami trzeba uruchomić z zapytaniami. Ale jeśli rodzice są trwałe, a następnie po chwili dostaniesz wynik pozytywny. Załóżmy, że to nie jest tak dużo, ale też nie będzie zbędne.

Na koniec chciałbym powiedzieć, że nie tylko korzyści dla matek dzieci niepełnosprawnych, aby pomóc im żyć. Wokół nich, jak wielu ludzi żyje zwykłym życiem, że są one po prostu stara się ignorować. Drodzy ludzie, jeśli te rodziny żyją obok siebie z tobą, trzymaj je! Nie z pieniędzmi, ale z dobrym słowem i czynem. To nie zajmie dużo czasu, ale pomoże matkom, a zwłaszcza ich dzieci nie czują się jak pustelnicy w tym świecie. Po tym wszystkim, na ich miejscu, może to być jeden.