655 Shares 3684 views

Objawy, przyczyny i leczenie przepukliny lędźwiowej

W dzisiejszym świecie jest bardzo częstą chorobą z tyłu jest przepuklina lędźwiowego. Leczenie tego problemu jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia i ogólnej liczbie niepełnosprawności. Należy zauważyć, że pojawienie się przepukliny nie zawsze sprzyja ciężkiej pracy, choć jest jedną z głównych przyczyn problemów.


Przepuklina kręgosłupa lędźwiowego, leczenie jest konieczne przeprowadzenie kompleks, ma następujące objawy:

– silne bóle pleców nad kością ogonową;

– niezdolność do normalnego poruszania się: trudność przygarbiony, drętwienie kończyn.

Należy zauważyć, że większość pacjentów nawet nie podejrzewają istnienia przepukliny i próbuje usunąć ból i skurcze siebie. Jednak takie podejście do problemu nie jest poprawna.

Leczenie lędźwiowej przepukliny , pożądane jest, aby przeprowadzić z pomocą konserwatywnych, tradycyjnych i technik chirurgicznych. Pierwszy typ jest przyjmowanie różnych leków, które łagodzą ból, skurcz mięśni. Ponadto, należy stosować zabiegi fizjoterapeutyczne: ćwiczenia terapeutyczne, leczenie ciepła i energii elektrycznej, masaż. Od pewnego czasu, może pomóc nadtwardówkowych zastrzyki.

Leczenie przepukliny lędźwiowej warto poświęcić nawet terapii spot, jogi, refleksologii. Podczas zaostrzenia choroby należy przestrzegać ściśle pozycję poziomą. Niektórzy lekarze sugerują pacjentom nosić specjalne szelki, które pozwalają złagodzić obciążenie kręgosłupa lędźwiowego i złagodzić ból. Ćwiczenia terapeutyczne wzmacnia mięśnie pleców.

Należy zauważyć, że w leczeniu przepukliny kręgosłupa lędźwiowego przez którąkolwiek z metod przedstawionych powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Do tej pory eksperci radzą, aby korzystać z operacji w skrajnych przypadkach, jak procedura nie może zagwarantować 100% pozytywny wynik, zwłaszcza dlatego, że pacjent musi wtedy bardzo dużo czasu, aby odzyskać. Dostępne są również inne powikłania. Jednakże, jeśli nie może obyć się bez operacji, nie należy odłożyć go na czas nieokreślony.

Leczenie przepukliny lędźwiowej chirurgicznie można podzielić na kilka typów. Najczęstszym procedura disketomiya który stanowi eliminacja przepukliny ściskanie kanału kręgowego. Na ogół jest ona wykonywana tych pacjentów, którzy nie korzystali leczenia zachowawczego. Najkorzystniejszym procedura jest uważany mikrodiskotemiya, ponieważ nie przynosi wiele szkody dla kręgosłupa, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Operację przeprowadzono przy użyciu mikroskopu. Dość drogie, ale skuteczne procedura jest laser nukleotomia.

Często pacjenci są zachęcani do rdzenia trakcję. W każdym przypadku, przy wyborze metody, aby wyeliminować objawy choroby i jej konsekwencje muszą być brane pod uwagę stopień przepukliny. Korzystne są oczywiście podane do metod zachowawczych.