256 Shares 8805 views

Jak zrobić ekskluzywny notebook z własnymi rękami

Wielu ludzi, zwłaszcza, którzy cenią sobie pracę fizyczną, jak różnych oryginalnych rzeczy – biżuteria, torebki, zabawki, artykuły papiernicze. Hendmeyd w modzie dzisiaj, chociaż mało kto może zrozumieć i zaakceptować. Ale wciąż jest popularne, i są zaangażowane w kreatorach.

Tworzenie pięknych notebooki – jest dać część duszy, jest sztuką, to jest praca. Oni, a także albumy, kartki, pudełka i inne papierowe rzeczy zachowujące ważne momenty życia, należą do tego rodzaju rękodzieła, jak scrapbooking.

Następnie przyjrzymy się, jak można robić notatki ręcznie. Istnieje kilka sposobów. Pierwszym i najprostszym z nich – jest do dekoracji gotowego pad. Jeśli ci się nie podoba to, co jest na półkach sklepowych można przekształcić go w coś, co ogrzeje swoją duszę.

Tak więc, kupując zwykły dziennik, można przystąpić do jego transformacji. Wymaga to trochę dekoracji – różne kwiaty, liście, wstążki i koraliki straziki. I wszystko, co jest przyjemne dla ciebie. Najpierw trzeba postawić wszystko na okładce, w tej kolejności (lub chaosu), jak chcesz. Wtedy wszystko powinno być trzymanie się niezawodne kleju i podziwiać efekt. Jest to najprostsza opcja, która może obsłużyć nawet uczeń.

Druga opcja – trochę bardziej skomplikowane. Notatki ze swoimi rękami, można zrobić rozdzierania gotowego urządzenia z arkuszy dziennik i tworzenia nowej pokrywy dla niego. W tym celu konieczne jest pomiar dwóch gęstych kartonu (tektury litej, karton lub inne wiążące są dostępne), jak rozmiar bloku sam polsantimetra + z każdej strony. Należy również wyciąć karton w długości i szerokości, w bloku z arkuszy, plus pół centymetra wysokości (szerokość nie jest to konieczne). Następnie trzeba wziąć kawałek papieru, ładne tkaniny lub skóry 5-7 cm z każdej strony dłuższym niż byłego notebooka tytułowej. Rozłożone równomiernie (w przypadku materiału, korzystnie przed to, że prasowane), należy umieścić na wierzchu opakowań kartonowych w następującej kolejności – przednie, boczne, pozostawiając pół centymetra między nimi.

Następnie przyklej rogi czterech stron do kartonu. Potem – pełne górne i dolne boki, a następnie podobnie do boku. Wykrój pokrywa gotowa. Pozostaje tylko wyklejki kleju. Aby to zrobić, weź kartkę papieru 2, która odpowiada wielkości 2nd bloku arkuszy. Każdy arkusz złożony dwa razy. Następnie przykleja się po obu stronach przedmiotu obrabianego o połowę tego arkusza (druga połowa po prostu otwarty). Następnie podejmuje blok, rozłożyć taśmę klejącą od początku kręgosłupa od góry do dołu i kleju na górze pozostałej części przedtytułowej. Tak zrobić dwie strony. Prawidłowo zamknąć gotową książkę i czekać, aż wyschnie. To wszystko – oryginalny notatnik z rąk gotowy!

I po trzecie, opcja najtrudniejsze. Można dokonać notesy z ich rąk „od zera”. Rozważmy rozmiar A5. Aby to zrobić, należy podjąć zwykłe biuro arkusze wielkości formatu A4. Każdy arkusz składany na pół. Spośród złożonych arkuszy, aby książeczkę 5 podwójnych liści.

W celu tarczy wynosiła 100 arkuszy, trzeba 10 tych broszur. Ponadto, te książki mają uszyć. Można to zrobić ręcznie, zrobić dziurę w odpowiednich miejscach otwory szydłem lub dużej igły i nici łączące arkusze. I można to zrobić na maszynie do szycia – szyć każdą złożoną jednostkę. Następnie, 10 broszury powinien być starannie i dokładnie składany od góry i od dołu zasilającego karton z A5, aby ustalić krokodyle (clothespins papierniczych).

Na koniec (strona powstała dużą książkę) włożyli dużo kleju i klej na szczycie całej długości cienki kawałek gazy lub bandaża (go do notebooka nie rozpadł się w przyszłości). Wskazane jest, aby opuścić to stworzenie noc do wyschnięcia.

W godzinach porannych można uruchomić w celu pokrycia. Jest on podobny do drugiego przykładu wykonania. Chcę dodać tylko kilka wskazówek.

Jeśli popełnisz pokrywy tkaniny, które można umieścić pod jej Sintepon. Tak będzie miękkie i przytulne.

A jeśli masz zamiar uszyć dowolną dekorację, to lepiej to zrobić przed tkaniny klej do kartonu.

Tak więc, robić notatki z rąk nie jest łatwe. Ale nie bardzo trudne, jeśli w ogóle zrozumieć i zmierzyć się siedem razy, a dopiero potem wyciąć.

Po rady i zalecenia, można utworzyć ekskluzywne pamiętniki własnymi rękami.