451 Shares 1409 views

źródła mineralne (Essentuki): zdjęcia i opinie

Kaukaz wody mineralne są popularne od czasów carskiej Rosji. Uzdrawiająca moc Minvod potrzebuje żadnego dowodu, że została potwierdzona przez wieki.

Essentuki – uzdrowisko miasto znaczeniu federalnym, geograficznie znajduje się w regionie Stawropol, w pobliżu Piatigorsk.

źródła mineralne w Yessentuki znaleźć nie tylko ogólnopolską, ale także popularność na całym świecie. Każdego roku miasto odwiedza tysiące cudzoziemców, którzy chcą poprawić swoje zdrowie, leczyć choroby nerek i wątroby, przewodu pokarmowego.

Opis ośrodka

Ośrodek posiada wiele hoteli, sanatoriów, w których centra odnowy i uzdrowienia. Tu źródła wód mineralnych Yessentuki pić, zabierając ze sobą kąpiel, zrobić wdech i nawadniania doustnego. W zastosowaniu terapeutycznym jako brudu. Woda z niektórych źródeł jest picie jadalnia, może być pijany na własną rękę, bez recepty. W niektórych źródeł wody mineralnej o Yessentuki Medical-tabeli, picia dozwolone jest wyłącznie po konsultacji ze specjalistą. Lekarz wyznacza dawkę, częstotliwość odbioru tej wody dziennie, a czas trwania leczenia.

Lecznicze właściwości źródeł mineralnych Yessentuki (zdjęcia mogą być widoczne w artykule) są związane z ich składu chemicznego, bogate kationów chloru, siarkowodór, dwutlenek węgla, wapnia, sodu, magnezu i innych. Źródła mają znaczną długość podziemnego i przed wyjściem do czasu na powierzchni silnie „przemieni „lub bogatych gazów wulkaniczne, jak również korzystne dla organizmu z solami mineralnymi.

Historia powstania

Na początku XIX wieku było bagna obok rzeki, gdzie Kozacy pokonany wioskę i nazwał ją Essentukskaya. Raz zaobserwowano, że konie wolą pić nieprzyjemne wyglądającą wodę z bagna zamiast czystego i świeżego rzeki. Kozacy, że to bardzo dziwne, nazwali naukowiec z kapitału, który przeszedł przez wszystkich źródeł (skręcili 23). nazwisko lekarza było Nelyubin i numeracja źródeł, biorąc pod uwagę ich z powrotem w 1823 roku, zachował się do dnia dzisiejszego. Niektóre źródła Essentuki były niezdatne do picia, inne były suche.

Essentuki długo pozostawał w cieniu chwały Piatigorsk i wody mineralne dokładnie skład wody prawie nie badano. W 1905 roku zaczęliśmy się odbyć wczesnym wierceń i poszukiwań studnie. Essentuki stał się popularny dopiero od 1925 roku, kiedy kontynuacja poprawa miasta, galerie źródła, budowa ośrodków zdrowia.

Charakterystyka źródeł mineralnych w Yessentuki

W uproszczeniu, wody mineralnej w obszarze należy do soli metalu alkalicznego. 20 Źródła Essentukov nadaje się do picia. Źródła № № 4 i 17 są powszechnie znane przez cały czas. Ze względu na skład, a nie tylko w bogatych wodorowęglany, siarczany, chlorki kationów wapnia i magnezu, sodu i potasu, ale również zawartość pierwiastków, takich jak siarka, cynk, miedź źródeł stosowanych w leczeniu wielu zaburzeń. Tak, większość z nich są następujące:

  • choroby wątroby, nerek;
  • choroby przewodu pokarmowego;
  • choroby związane z zaburzeniami przemiany materii w organizmie;
  • chorób trzustki i dróg oddechowych;
  • choroby IMP;
  • zaburzenia CCC.

Essentuki № 17

Galeria z tego źródła w Yessentuki najstarszych i piękne, został otwarty w połowie XIX wieku i znajduje się naprzeciwko głównego wejścia prowadzącego do Parku Medycznego. Wewnątrz budynku marmuru i rzeźby greckiej, basen z wodą podświetlona. Podawana slabotermalnye, vysokotermalnye termicznie i ogrzewano do 25-30, 35-40 i 40 ° C, odpowiednio do źródła wody 17 Yessentuki.

Woda wzbogacona węglowodorowy sodowa, ma wysoki stopień zasolenia i uzdatniania do picia. Wszelkie dobrze w zimnej wodzie około 10 stopni i Baile Yessentuki (około 36 stopni). Co temperatura i dawkowanie wymagane pacjent zdecyduje się tylko lekarz. Lekarze przepisują takiego leczenia wody przewlekłego nieżytu żołądka, zapalenie okrężnicy o niskiej kwasowości, z utratą perystaltyki jelit, choroby przemiany materii. Jednocześnie przepisanych ćwiczeń, fizjoterapia.

Zdrowi ludzie mogą również korzystać z „Essentuki 17”, ale z umiarem. W wodzie, nie ma żadnych kalorii, co jest szczególnie ważne, ponieważ zwykle podaje się w wystarczająco dużych dawkach (700-1200 ml na dzień, w trzech etapach). To również nie zawiera białka, węglowodany, tłuszcze.

Essentuki №4

Woda jest również część chlorków i wodorowęglan sodu, ale jego zasolenie nie jest tak duże jak w przypadku „Essentuki 17”. Często ciepła (termiczne) i zimny.

źródło wody mineralnej odnosi się do tabeli medycznym, może pić po zaleceń lekarza w przypadku chorób przewodu pokarmowego (żołądka, jelita grubego), wątrobie i trzustce (zapalenie trzustki), w leczeniu cukrzycy. Woda zwiększa ruchliwość jelit i stabilizację metabolizm w organizmie. W okresach zaostrzeń ze strony przewodu pokarmowego zaakceptować „Essentuki-4” nie jest zalecane. Głównymi wskazaniami do picia należą do przewlekłej postaci choroby.

Woda mineralna alkalify przewodzie pokarmowym, patologiczną śluz, który tworzy się w czasie zapalenia i mającą kwaśne środowisko, i stopniowo przechodzi w stan ciekły wydalone. Podobny efekt występuje w procesach zapalnych dróg oddechowych, układu oddechowego.

Ważne jest, aby pamiętać, że niekontrolowane przyjmowanie wody może niekorzystnie wpływać na zdrowie.

"Essentuki № 20"

Tabela ta woda ma mały stopień mineralizacji. Uprzednio przeprowadzono ekstrakcję ze źródła w tej samej ilości, a następnie jego działanie zostało zakończone. Teraz jest otrzymywany przez zmieszanie słonawą z dwóch źródeł, nalewa jej towarzystwa „Stary Wiosna” w Yessentuki. Patent na produkcję „Essentuki 20” ma również firmę „Wimm-Bill-Dann”.

Pić to może być jak zwykłą wodą, bez zgody lekarza. Silne działanie terapeutyczne, że wywiera na zaburzenia ze strony układu moczowo-płciowego przez zawartość w nich wodorowęglany, siarczany, aniony Cl kationy Ca, Mg, Na i K.

"Essentuki New", "liczba Nagutskaya 26", inne rodzaje leczenia

Woda „Essentuki Nowy” zwany także „Essentuki monter”. Ekstrakcję prowadzi się przy głębokości oraz więcej niż 330 m. Temperatura wody około 25-26 °, w związku z zawartością siarkowodoru wykazuje nieznacznie nieprzyjemny zapach (zapach zgniłych jaj). Otwarcie w źródle Yessentuki z kompozycją wody pozwoliło to z powodzeniem stosuje się w leczeniu schorzeń serca i naczyń krwionośnych.

Zawiera on również krzem i węglowodorów, co sprawia, że jest możliwe, aby używać do leczenia chorób układu moczowo-płciowego i przewodu pokarmowego.

Wanny z „Essentuki monter” są bardzo popularne wśród kobiet, jak woda wygładza zmarszczki, przywraca elastyczność i jędrność skóry, napina małe fałdy.

Woda "Nagutskaya 26" – typ medyczno-table "Borjomi". Ona jest bardzo słodki smak, bardzo orzeźwiające i gaszące pragnienie. Pomaga z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki, zapalenie jelita grubego, choroby serca i naczyń krwionośnych oraz zaburzeń metabolicznych i układu moczowo-płciowego.

Inne źródła mineralne Yessentuki mający wodorosiarczek i slozhnoionny kompozycji stosowanej do napoju leczniczego, ale w większym stopniu w balneologii (przyjęcia różnego rodzaju wanny i prysznice, nawadniania, uderzenia gorąca).

Gojenie Park w Essentuki

Park jest stosunkowo mały, ale bardzo piękne: budynek z kolumnami, dużo zieleni, alejki, fontanny, kwietniki. Park jest podzielony na część górną i dolną, które są nazywane.

Tuż przy wejściu znajduje się galeria z niższym kąpieli Upton. Został dołączony do niego budynek teatru parku, który działał Szalapina. Na lewo od teatru znajduje się taras prawo i lewo – prawo. Tu resztki starego źródła 17, która została zniszczona. Blisko differiruyuschy basen jest powołana do źródła wody 17 rozstrzygane jonów żelaza. Jeden z tutejszych interesujących budynków jest altanka muzyka z doskonałą akustykę, a także budowę mechaniczno „pokój” – prototyp nowoczesnego centrum fitness, które są symulatory XIX wieku.

Źródła alejek w Yessentuki ma 4 galerie, 3, pijalnia napój. Najstarsza galeria jest źródłem 17, nazywany jest przez nazwisko architekta, który zaprojektował budynek w 1858 roku galerii Upton zimno, ciepło i ciepłą wodę sprężyny 17 i 20.

Na dole alei jest nowa dostawa budynku 4/2 galerii. Tutaj serwowane wodę „Essentuki 4”. A także ze źródeł, które pokój pompa nie działa.

Ostatnio galeria 4/33 otwarty w centrum kurortu, jest karmione źródło wody 4 i „Essentuki nowa”.

Interesujące z architektonicznego punktu widzenia picia dobrze pokojowej kończy galeria 4/17, mogą czerpać źródeł wody 17 i 4. Dobrze pokoju znajdują się w górnej części parku, w pobliżu galerii 17. Trzecia i czwarta są w chodnik sądu niższej parku.

woda butelkowana

Pierwotna woda mineralna może być tylko producenta, który znajduje się w geograficznym Yessentuki, Stawropol terytorium. Wody gazowanej sprzedawane w formie, która umożliwia utrzymanie długich wodorowęglany, siarczany, chlorki, i kationów w stanie rozpuszczonym. Idealnie, woda powinna być przezroczysta, ale może być niższa niewielką ilość osadu w postaci soli. Im dłużej przechowywane, tym bardziej niespokojny i mniej przydatna staje.

Utrzymać wodę musi odbyć się w ciemnym i chłodnym miejscu w sposób zamknięty, a korzystnie w pozycji leżącej. Gaz z butli przed spożyciem zaleca się niech trochę.

Przeciwwskazania

Jest to możliwe do picia źródła wody w ostrej fazie choroby przewodu pokarmowego, trzustki. Osoba nie może być dowodem wątroby skurcz chorób zakaźnych. Nie zaleca się używania tej wody w malosolevoy mianowania lub bezsolnej diety.

W każdym przypadku wymagana konsultacja z lekarzem, który przepisał odpowiednie dawki, częstości i czasu trwania Godzina Yessentuki źródeł wody.

opinie

Większość pozytywnych informacji zwrotnych otrzymanych źródeł wody i 17 4. młodych matek podzielić się swoimi doświadczeniami z leczenia małych dzieci z żółcią dyskineza wody na receptę. Niektóre z nich pomaga przy jedzeniu na wakacje. Ludzie piją o szklance „Essentuki № 17” i zwrócić uwagę na poprawę trawienia.

Wakacje w kurorcie kobiet podzielić się swoją radością efekt odmłodzenia po otrzymaniu wanny siarkowodór źródeł w Yessentuki. Zwana woda „eliksir młodości” i wszyscy powinni poddać się takie procedury.

Wiele zauważyć, że trwale przechowywane w lodówce 1-2 butelek źródła wody lub 4 № № 17, który jest używany do inhalacji z nebulizatora na przeziębienie.