102 Shares 7043 views

pejzażysta. Rosyjski malarz krajobrazu

Od niepamiętnych czasów ludzie zawsze podziwiał naturę. Wyrazili miłość, przedstawiając je w różnych mozaiki, płaskorzeźby i malowidła. Wielu wielkich artystów poświęcony ich twórczości malarskie pejzaże. Obrazy, które przedstawiają las, morze, góry, rzeki, pola, naprawdę fascynujące. I trzeba szanować wielcy mistrzowie są tak szczegółowe, kolorowe i emocjonalnie przeszedł w swoich dziełach piękno i moc otaczającego nas świata. To był malarzem krajobrazu i ich biografie zostaną omówione w tym artykule. Dziś będziemy rozmawiać o pracy z wielkich malarzy różnych momentach.

Znana krajobraz malarz z XVII wieku

W XVII wieku żył dużo utalentowanych ludzi, którzy wolą, aby opisać piękno natury. Jeden z najbardziej znanych są Klod Lorren i Jacob van Ruisdael Isaac. Z nich zaczniemy naszą historię.

Klod Lorren

Francuski artysta Claude Lorrain krajobraz jest uważany za założyciela okresu klasycyzmu. Jego obrazy są niezwykle harmonijny i doskonały skład. Charakterystyczną cechą technologii K. Lorrain była zdolność bezbłędnie przesyłania światła słonecznego, jego promienie odbite w wodzie , i tak dalej. D.

Pomimo faktu, że maestro urodził się we Francji, większość swego życia spędził we Włoszech, dokąd udał się, gdy miał tylko 13 lat. W domu, wrócił tylko jeden raz, a następnie przez dwa lata.

Najsłynniejsze dzieła C. Lorrain to obraz „Widok na Forum Romanum” i „Port Widok z Capitol”. W naszych czasach, można je zobaczyć w Luwrze.

Jacob van Ruisdael Isaac

Jacob van Ruisdael – przedstawiciel realizmu – urodziła się w Holandii. Podczas swoich podróży w Holandii i Niemczech, artysta napisał wiele znaczących dzieł, które charakteryzują się ostrym kontraście tonów, dramatyczne kolory i chłód. Jeden uderzającym przykładem takich obrazów mogą być uznane za „europejski cmentarz”.

Jednak praca artysty nie ograniczała się do ponurych obrazów – on przedstawiony i wiejskie krajobrazy. Najbardziej znanym dziełem jest uważany za „miejscowością Widok Egmond” i „Krajobraz z wody młyna”.

XVIII

Na obraz z XVIII wieku charakteryzuje się dużo ciekawych funkcji, w tym okresie był początek nowego kierunku w tej formie sztuki. Wenecki malarz krajobrazu, na przykład, pracując w takich dziedzinach, jak gatunki krajobrazu (inna nazwa – vedutny) i architektoniczne (lub miasto). Vedutny krajobraz z kolei podzielone na dokładne i fantastyczne. Wybitny przedstawiciel fantastycznej Veduta jest Francesco Guardi. Jego wyobraźnia i technika są przedmiotem zazdrości nawet współczesnego malarza krajobrazu.

Francesco Guardi

Bez wyjątku, wszystkie jego dzieła odznaczają się doskonale dokładnego punktu widzenia, doskonałej reprodukcji kolorów. Pejzaże mają pewną magiczną odwołanie, są one po prostu niemożliwe, aby oderwać wzrok.

Najbardziej zachwycający jego dzieł można nazwać obrazy „Uroczysty statek doża” bucentaur „” Gondola w lagunie „” wenecki dziedziniec «oraz» Rio dei Mendicanti”. Wszystkie jego obrazy są widoki Wenecji.

Uilyam Terner

Artysta ten jest przedstawicielem romantyzmu.

Charakterystyczną cechą jego obrazów jest zastosowanie wielu odcieniach żółtego. Że żółty palety i stał się głównym w swoich pracach. Mistrz wytłumaczyć faktem, że te odcienie związanego go ze słońcem i czystości, co chciał zobaczyć na zdjęciach.

Najpiękniejsza i wciągające dzieło Turnera jest „Gesperidsky Garden” – fantastyczny krajobraz.

Ivan Aivazovsky Iwan Szyszkin

Ci dwaj mężczyźni – naprawdę największy i najbardziej znany malarz rosyjski krajobraz. Po pierwsze – Ivan Konstantynowicz Ayvazovsky – wcielił się w jego obrazach majestatyczny morze. Riot elementów, fale rosnących, piana, upaść przed burcie statku przechylił, lub cichy, spokojny przestrzeń, oświetlone przez słońce – seascapes rozkosz i zadziwiają swoją naturalność i piękno. Nawiasem mówiąc, taka pejzażysta nazywane widokami. Po drugie – Iwan Iwanowicz Szyszkin – lubił przedstawiać las.

I Shishkin i Aivazovsky – malarz krajobrazu 19. wieku. Zatrzymajmy się na biografii tych osobistości więcej.

W 1817 roku urodził się jeden z najbardziej znanych malarzy morskich na świecie, Iwan Ajwazowski.

Urodził się w zamożnej rodzinie, jego ojciec był ormiański biznesmen. Nie ma nic dziwnego w tym, że przyszły maestro miał słabość do elementu morskiego. Po tym wszystkim, miejscu narodzin artysty stał Teodozjusza – piękne miasto portowe.

W 1839 roku Ivan ukończył petersburskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiował przez sześć lat. W stylu artysty pod wpływem dzieł francuskich malarzy morskich Karl Werne i C. Lorrain, który napisał jego płócien przez kanonów barokowym-klasycyzmu. Najbardziej znanym dziełem I. K. Ayvazovskogo jest uważany za obraz "The Ninth Wave", wykonana w 1850 r.

Poza Seascapes, wielki artysta pracował nad wizerunkiem sceny batalistyczne (żywy przykład – obrazu „Bitwa”, 1848), i poświęcił wiele swych obrazach motywy ormiańskiego historii (1880 „Wizyta JG Byron Mkhitarists klasztoru w pobliżu Wenecji.” g).

Aivazovsky szczęście osiągnąć niesamowitą sławę w trakcie jego trwania. Wiele krajobrazu malarzy który zasłynął w przyszłości, podziwiałem jego pracę i wziął z niego przykład. Zmarł wielki twórca w 1990 roku.

Szyszkin Iwan Iwanowicz urodził się w styczniu 1832 roku w mieście Elabuga. Rodzina, która została wniesiona Wania nie był bardzo zamożny (jego ojciec był zamożnym kupcem). W 1852 Shishkin rozpoczyna studia w Moskiewskiej Szkole Malarstwa, który będzie absolwent cztery lata później, w 1856-m. Nawet wczesne dzieła Iwan Iwanowicz wyróżniają się niezwykłą urodą i bezkonkurencyjną techniką. Nie jest zaskoczeniem, że w 1865 roku, za obraz „Widok koło Dusseldorfu” I. I. Shishkinu otrzymał tytuł akademika. Ale po ośmiu latach, otrzymał tytuł profesora.

Podobnie jak wiele innych pejzażystów, Shishkin malowane z życia, spędzając dużo czasu na świeżym powietrzu, w miejscach, gdzie nikt nie może przeszkadzać.

Najbardziej znane obrazy wielkiego malarza są „Backwoods” i „rano w las sosnowy”, napisany w 1872 roku, a wcześniejszy obraz „południa. W okolicach Moskwy „(1869)

utalentowana życie człowieka został przerwany na wiosnę 1898 roku.

Wiele rosyjski malarz krajobrazu w pisaniu swoich płótnach wiele szczegółów i kolorowych barwach. To samo można powiedzieć o dwóch przedstawicieli rosyjskiego malarstwa.

Aleksiej Sawrasow

Aleksey Kondratevich Savrasov – pejzażysta światowej renomie. Że jest on uznawany za twórcę rosyjskiego lirycznej krajobrazu.

Urodzona tego wybitnego człowieka w Moskwie w 1830 roku. Od 1844 roku Alex rozpoczął treningi w Moskiewskiej Szkoły Malarstwa i Rzeźby. Już w młodości wyróżniał specjalnych talentów i zdolności do obrazu krajobrazów. Jednak pomimo tego, ze względów rodzinnych, młody człowiek zmuszony był przerwać studia i wznowić je dopiero po czterech latach.

Najbardziej znany i kochany praca Savrasov jest, oczywiście, obraz „The Rooks dotarły”. Został on przedstawiony w wystawy objazdowej w 1971 roku. Nie mniej interesujące są obrazy I. K. Savrasova "Żyto", "Odwilż", "Zima", "Country Road", "Rainbow", "Elk Island". Jednak, według krytyków, żadne z dzieł artysty nie porównuje z jego dzieło „The Rooks dotarły”.

Pomimo faktu, że Savrasov napisał wiele pięknych obrazów i był już znany jako autor wspaniałych obrazów szybko zapomnieć o tym przez długi czas. A w 1897 roku, zmarł w nędzy, rozpaczliwe problemy rodzinne, utrata dzieci i uzależnienia od alkoholu.

Ale wielki pejzażysta To nie może być zapomniane. Żyją w swoich obrazach, z urokiem piersiach, a które możemy podziwiać dzisiaj.

Druga połowa XIX wieku

Okres ten charakteryzuje się występowaniem w sztuce rosyjskiej takich dziedzinach jak krajobraz konsumentów. W tym duchu, pracowaliśmy wiele rosyjskich malarzy krajobrazu, w tym Makovskiy Vladimir Egorovich. Nie mniej znani artyści tamtych czasów były Wasilij Polenow, Arseniusz Meshchersky, jak również opisany poprzednio Aivazovsky i Shishkin, którego praca miała na średnim drugiej połowie XIX wieku.

Arseniusz Meshchersky

Urodził się tego znanego artysty w 1834 roku w prowincji Twerze. Wykształcenie otrzymał w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiował przez trzy lata. Głównymi tematami obrazów autora stały las i zimowe krajobrazy. Artysta lubił przedstawiać w swoich obrazach, wspaniałymi widokami na Krymie i Kaukazie, z majestatycznymi górami. W 1876 roku został profesorem malarstwa krajobrazowego.

Do najbardziej udanych i znanych jego obrazów można uznać za obraz „Zima. Lodołamacz "" Widok z Genewy "" Burza w Alpy "" The Forest Lake "" Southern Krajobraz "" typ na Krymie ".

Oprócz rosyjskiej natury, Meschersky również przekazać piękno Szwajcarii. W tym kraju od pewnego czasu zdobywał doświadczenie od mistrza malarstwa pejzażowego Calama.

A pan lubił sepii i grawerowanie. W tych technikach, to stworzył również wiele wspaniałych dzieł.

Wiele obrazów artysty badanym wykazane na wystawach zarówno w Rosji i innych krajach. Tak wielu ludzi miał czasu, aby docenić talent i oryginalność twórczą osobą. Zdjęcia Arseniya Mescherskogo nadal zadowolić wielu ludzi, którzy lubią sztukę, a do dnia dzisiejszego.

Makovskiy Vladimir Egorovich

Makovskiy V. E. urodzony w 1846 roku w Moskwie. Jego ojciec był znanym malarzem. Vladimir postanowił pójść w ślady swojego ojca i otrzymał swoją edukację artystyczną w Moskiewska Szkoła Malarstwa, Rzeźby i Architektury, a następnie udał się do Petersburga.

Największe sukcesy jego obrazów były „Oczekiwanie. W więzieniu „” Upadek bank „” Wyjaśnienie „” rooming domu «i» Wiosna orgii. " Prace przedstawiają głównie zwykłych ludzi i codziennych scen.

Oprócz krajowych krajobrazy, mistrz, który był, Makovsky malowany również portrety i różne ilustracje.