189 Shares 6317 views

Kaplica Matki Bożej Kazańskiej (Jarosław) – pomnik bohaterskiej przeszłości

Wśród wielu artystycznych i historycznych zabytków Jarosław szczególne miejsce zajmuje kaplica Matki Bożej Kazańskiej, wzniesiony w 1997 roku. Jej wygląd jest znany wielu. I to nie tylko, że jest ona przedstawiona w naszym ulubionym tysyacherublovoy rachunku, ale w przyrodzonej wartości artystycznej, a także znaczenie historycznych wydarzeń, które doprowadziły do jego powstania.


Pomnik Milicji Ludowej

Kaplica Matki Boskiej Kazańskiej zbudowano w pamięci wyzwolenia Moskwy w 1612 roku z polskiego przyjmującego najeźdźców Kuzma Minin i Dmitry Pozharsky. To nie przypadek, miejsce Jarosław został wybrany dla niej. Założony w Niżnym Nowogrodzie armii ludowej w drodze do Moskwy na cztery miesiące zatrzymał się tu, aby umożliwić mu dołączyć do tych wszystkich, którzy chcieli służyć ojczyźnie i pośpiechu w tym zakresie, z najodleglejszych zakątków Rosji.

W okresie od kwietnia do lipca 1612, podczas gdy milicje spodziewali wzmocnień przyjechać na codzień, nie zostały utracone na marne. W tych miesiącach, było w stanie tworzyć przyszły rząd, który został nazwany „Rada całej ziemi”. zawiera on wiele przedstawicieli najbardziej wpływowych w tym czasie książęcych rodzin, a także wybrany z ludu. Prawo do prowadzenia Rada została udzielona K. Minina i Dmitrija pozharsky, który nawiasem mówiąc, samodzielnie umieścić podpis pod dokumentami, ponieważ jego znakomity kolega był analfabetą.

Miesiące spędzone w Jarosławiu

Kaplica Matki Bożej Kazańskiej (Jarosław) jest pomnik zróżnicowanej pracy, która została wykonana tutaj bojówek rządowych, przeprowadzonego w czterech miesięcy. Stąd posłowie prowadzony przez wyzwolenie od wojsk polsko-litewskich w wielu rosyjskich miastach. To również został zaprojektowany i wdrożony plan w której najeźdźcy zostali odcięci od głównych sposobów dostarczając im żywność i amunicję.

Jednocześnie, nowo wybrany Zarząd przeprowadził aktywną dyplomację. W szczególności, Prince Pozharsky poprzez negocjacje zawiodły niemal całkowicie wycofać się z udziału w działaniach zbrojnych Szwecji, miał czas, aby złapać w tym czasie znaczną część ziem Nowogrodzie. Ponadto, w wyniku negocjacji z niemieckiego ambasadora, osiągnięto porozumienie w sprawie udzielania wsparcia milicji przez cesarza.

Wynik pobyt milicja w Jarosławiu

Podsumowując wszystko, co zostało osiągnięte przez milicje w okresie pobytu w Jarosławiu, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę, że ich siły były znacznie wzbogacone powodu przyszedł do nich wojowników z Syberii, na Pomorzu, a także wielu innych regionach Rosji. Ponadto, gdy ulubione to „Rada z całą ziemią” powstały i skutecznie działająca wyłącznie takie organy rządowe takie jak Ambasadorów, wyładowania i Lokalnego Zakonu.

Jeszcze przed wyzwoleniem Moskwa Jarosław dużo pracy, aby przywrócić porządek została przeprowadzona w dużych częściach kraju i likwidacji zespołów rabusiów, w wyhodowanej w trudnym czasie i terroryzowania ludności. To pozwoliło w pewnym stopniu, aby ustabilizować sytuację i stworzyć warunki dla ożywienia aktywności gospodarczej. W pamięci tych chwalebnych kartach naszej przeszłości i kaplica Matki Boskiej Kazańskiej zbudowano (Jarosław), na adres której każdy obywatel wie dzisiaj.

Otwarcie pomnika

W sierpniu 1997 roku, kiedy cały kraj obchodził rocznicę trzysta osiemdziesiąt piąta utworzenia milicji, na brzegu rzeki Kotorosl, w pobliżu miejsca, w którym Święty Klasztor Przemienienia, został zainaugurowany kaplicy Matki Bożej Kazańskiej (Jarosław). Zdjęcia z tej wyjątkowej konstrukcji są przedstawione w artykule.

Od pierwszych dni kaplicy doszło do wielu najbardziej znanych i ukochanych obywateli atrakcji. Zgodnie z tradycją, nowożeńcy są fotografowane obok niej w taki przyjemny dzień dla nich, a wielu turystów wrzucać monety, próbując dostać się do dzwonu – mówią, że to przynosi szczęście.

Ikona patronować milicje

Najczęściej zadawane pytanie: dlaczego na cześć Kazańskiej Ikony konsekrował kaplicę? Odpowiedź leży w wydarzeniach chetyrohsotletney temu. Wiadomym jest, że ten święty obraz milicji modlił się przed kontynuowaniem marsz na Moskwę, po wszystkie dni, które Najświętsza Dziewica jest niewidzialnie obecny wśród nich. Dlatego w Jarosławiu i wybudowano kaplicę Matki Boskiej Kazańskiej.

Chapel zaprojektowana przez architekta Jarosław się G.L. Daynov. Jego twórczy warsztat wygrał konkurs all-rosyjski, prowadzony przez tę samą firmę wykonane konstrukcję budynku. Według autora, kaplica zostały dołączone do światła i wysublimowanym kształtem, dzięki czemu wydaje się unoszące się w powietrzu. Śnieżnobiałe ściany i proste formy stworzyć niepowtarzalny wizerunek architektoniczny.

Kaplica stała się miejscem jedności narodowej

(. Adres: NAB Kotorosl, 27) Dzisiaj, kaplica Matki Bożej Kazańskiej w Jarosławiu to nie tylko pomnik przeszłości, a jednym z najlepszych dzieł nowoczesnej architektury prawosławnej – również odgrywa ważną rolę we współczesnym życiu miasta, stając się miejscem rajdach ogólnopolskich w dniach Jedności Narodowej i Pojednania ,

W ten jest głęboko symboliczne. W trudnych czasach niespokojnych czasów Błogosławiona Dziewica jest rozłożona Rosji zakryj błogosławiony i dziś jego cudownych ludzi graficznych zbierają się w poszukiwaniu drogi do narodowej jedności i harmonii, a nie przypadek, że łączy je w dzień kaplicy Matki Boskiej Kazańskiej.