255 Shares 7436 views

Jak nauczyć się silnika witryny? Który silnik w witrynie jest lepszy

Trudno wybrać silnik dla przyszłego projektu internetowego, ponieważ na pierwszy rzut oka nie można zrozumieć zasadniczych różnic między różnymi wariantami. Trzeba od razu określić, że funkcjonalność, której nie można zrealizować za pomocą konkretnego CMS, jest trudna. Oparcie się na opinii kogoś z boku również nie jest warte, gdyż w tym przypadku najczęściej odgrywają osobiste preferencje. Więc niektóre pracują wyłącznie z Joomla lub Drupal, inni uważają je za "przedszkole". W każdym razie, jeśli konieczne jest określenie silnika witryny, lepiej jest pozostawić ten wybór specjaliście, który go rozwinie.


W każdym razie nie możesz zgodzić się na "samo-pisemny" silnik, tylko jeśli nie został napisany przez Ciebie, posiadający wystarczające kwalifikacje. Projekt WWW bez CMS nie jest też najlepszym pomysłem. Jeśli potrzebujesz tego rodzaju pracy osobiście, musisz zachować ostrożność i ostrożność. Szkoda, że w tym momencie na początku projektu straciło się, a w przyszłości spoczywa na niemożliwości realizacji określonej funkcji. Informacje, jak nauczyć się silnika witryny, dla niektórych staną się przydatne do początku twórców zasobów elektronicznych.

Cena emisji

Dla programistów ważna jest kwestia, na jakiej stronie jest płatna strona internetowa. Konkluduję się, co następuje – na zasadzie wolnej możliwe jest stworzenie elektronicznego zasobu o dobrym poziomie. Aby wydawać pieniądze na CMS, jest to konieczne tylko wtedy, gdy opcje bezpłatnych wersji nie są wystarczające, aby zrealizować projekt. Ale wielu początkujących firm zajmujących się informatyką lub webmasterów jest przekonywanych przez sprzedawców, którzy wyglądają bardzo przekonująco. Poniższe sugestie dotyczą sposobów przyciągania:

  1. Rozszerzony zakres funkcjonalny. To jedyny powód, aby zgodzić się na taki wniosek. Reszta to tylko próba odegrania ludzkiego zaufania.
  2. Wyszukiwarki są bardziej zlokalizowane w witrynach z płatnym CMS. Inne są klasyfikowane jako podejrzane i są podawane w poszukiwaniu w ostatnim miejscu. W rzeczywistości jest to mit.
  3. Wszystkie solidne firmy działają tylko z płatnymi produktami.
  4. Zamknięty kod płatnych silników i brak odpowiedniego bezpieczeństwa dla innych.
  5. Aby określić silnik witryny, nie musisz skupiać się wyłącznie na całkowitym koszcie projektu. Głównym kryterium powinno być możliwość wdrażania pomysłów.

WordPress

Aby określić, który silnik będzie działać, warto zrozumieć specyfikę każdej z opcji. Pierwszym z listy preferowanych CMS jest WordPress, ponieważ jest to najprostszy produkt. System zarządzania treścią jest szeroko rozpowszechniony ze względu na łatwość obsługi. Pobieranie i współpraca z nim jest całkowicie bezpłatne.

Ten silnik jest popularny wśród programistów i użytkowników zasobów elektronicznych. Zalety WordPress to dobra możliwość zarządzania, optymalizacja i szeroki wybór opcji dodatków.

Aby dowiedzieć się jak tworzyć witryny, WordPress ma rację. Specjalna wiedza na temat pracy z systemem nie jest wymagana. Z pomocą tego CMS opracowuje proste portale informacyjne, blogi, a nawet sklepy internetowe.

Doświadczeni eksperci udzielają następującej porady – przed opracowaniem jakiejkolwiek funkcji należy szukać jej w postaci gotowej, co znacznie ułatwi pracę.

Z boku optymalizacji pod kątem wyszukiwarek WordPress jest najbardziej udanym wyborem.

Drupal

Ten CMS, jak również poprzedni, działa w sposób wolny. System zawiera dużą liczbę modułów oprogramowania. Dzięki niemu można nauczyć się tworzyć strony, które mają różne parametry. Silnik ma dużą liczbę opcji, a ustawienia obejmują szczegółowe funkcje. Drupal jest nieco bardziej skomplikowany niż WordPress, ale nie trzeba być programistą do pracy z tym CMS. Na parametry optymalizacji SEO Drupal jest na dobrym poziomie.

Ten silnik wykorzystuje wiele zasobów elektronicznych firmy. Rozwój silnika serwisu internetowego w sklepie internetowym w tym CMS będzie całkiem prosty, a nawet interesujący. System nadaje się także do demonstrowania szerokiego zakresu z dużą liczbą stanowisk.

Joomla

Jeśli zapytasz programistów o różne projekty, które silniki dla tej witryny są lepsze, wiele osób wskaże Joomla, na podstawie których powstają eBay, Orange i IKEA. Ponieważ system posiada szeroki zakres dodatków, może być używany do realizacji prawie każdego projektu – od wizytówek po portale informacyjne. I można to zrobić w prosty i krótki czas.

Ale ten silnik nie jest elastyczny, trudno wykraczać poza dostarczone wtyczki. Specjaliści ds. Optymalizacji skłaniają ten CMS do nadmiernych duplikatów i treści informacyjnych. Ale z właściwym podejściem, strona z takim silnikiem może być dobrze postrzegana przez wyszukiwarki.

Bitrix

Silnik Bitrix obejmuje wiele komercyjnych projektów. Jego zaletą jest dobre powiązanie z konfiguracją 1C. Ponadto system obejmuje kilka gotowych rozwiązań dla różnych rodzajów zasobów elektronicznych.

Wdrożenie projektu przy użyciu Bitrix będzie kosztowało więcej niż poprzednie wersje. Licencja na najbardziej dostępna wersję tego silnika kosztuje około dwudziestu pięciu tysięcy rubli. Wszystkie rozwiązania architektoniczne przy pomocy tej bazy danych mają wysokie koszty. Każdy specjalista do pracy w tym CMS będzie wymagał większej opłaty w porównaniu z innymi systemami.

Silnik potrzebuje dużo zasobów, jest bardzo wolny, a bezpieczeństwo pozostawia wiele do życzenia. Dopuszcza się powielanie stron i informacji.

Ale wszystkie punkty promocji SEO są zawarte w opcjach systemu zarządzania treścią, które mogą niezależnie analizować żądania wyszukiwania, gęstość kluczowych, punkty wejścia i wejścia, nagłówki odpowiedzi serwera.

Pomimo, że silnik jest opłacalny i opłacalny, wysoka cena, intensywność zasobów i złożoność pracy przerażają programistów.

Szpiegowanie produkcji

Jak znaleźć silnik witryny preferowanego zasobu internetowego? Istnieją sytuacje, w których podstawę podejmuje ktoś, nie własne pomysły. Być może przez przypadek widział portal, sklep lub blog, osoba zdała sobie sprawę, że znalazł godny rozwój.

Aby zrozumieć, jak rozpoznać silnik witryny, można użyć następujących metod:

  1. Wyświetl kod HTML wymaganej strony w przeglądarce. Po zawartości wyrazu wskazuje się nazwę platformy.
  2. Wyświetl adres logowania w panelu administracyjnym.
  3. Analiza struktury pliku robots.txt. Mogą to być foldery, pliki i adresy plików.
  4. Korzystanie z usług internetowych.
  5. Utwórz dodatkowy dodatek do przeglądarki.

Jeśli korzystasz z jednej z tych metod, pytanie o rozpoznawanie silnika w witrynie nie spowoduje trudności.

Zmiana CMS

Próbują przekazać witrynę innym programistom, którzy nie są zadowoleni z możliwości wdrożenia niezbędnych funkcji. Ale prawdopodobieństwo utraty pozycji zatrzymuje wiele spośród takich innowacji. Problem jest rozwiązany po prostu. Jeśli to możliwe, pozostaw stare adresy URL lub zastosuj przekierowanie 301. Jeśli musisz zmienić silnik zasobów z dużą liczbą woluminów, będzie to zbyteczne, aby użyć "404 błąd". Tekst, nagłówki i mega-tagi powinny pozostać niezmienione.

Proces transferu jest nie mniej intensywny niż tworzenie nowej platformy. Wykonując to działanie, musisz być bardzo ostrożnym, aby zachować pozycje w emisji.