868 Shares 9339 views

Ile lat dziewczęta zaczynają miesiączki normalne?

Początek miesiączki – to pewny znak, że dziewczyna odwróciła się do dziewczyny i, teoretycznie, mógłby rodzić. Miesiączce, od regionu, rasę i czynniki genetyczne. w ile lat dziewczęta zaczynają miesiączki normalne? Na to i inne pytania postaram się odpowiedzieć poniżej.

Że, jak wiele lat u dziewcząt rozpocząć miesiączki, spowodowane głównie genetycznie. Jeśli matka i babcia „czerwone dni kalendarzowych” rozpoczął w wieku 12 lat, a następnie oczekiwać dziewczyna wystąpienia miesiączki na temat tego czasu. Jednak w większości przypadków, dziewczynka zamienia się w dziewczynę między 11 a 13 lat, czyli 2-2,5 roku po tym zaczęły rosnąć piersi. Jeśli miesiączka zaczęła w wieku 9 lat i powyżej, uważa się, wczesna miesiączka. Jeśli kobieta jest choroba nie odwiedził dziewczynę, po 15 latach, należy skonsultować się z lekarzem, endokrynologa. Łamania może być spowodowane zaburzeniami czynności układu wewnątrzwydzielniczego lub hormonalnej awarii.

Że, jak wiele lat u dziewcząt rozpocząć miesiączki, to zależy od kilku czynników, w tym nie tylko genetyka, ale poziom rozwoju fizycznego choroby, której dziewczyna była chora we wczesnym dzieciństwie, żywienie, ogólnym tle emocjonalnym, miejsce zamieszkania i pochodzenia. Miesiączka u dziewcząt rozpoczyna się wcześniej, jeśli od dzieciństwa ich wyprzedzić rówieśników w rozwoju. I odwrotnie, jeśli rozwój zwolnił nieco, że „czerwone dni kalendarzowych” może przyjść później. Jeżeli w okresie dojrzewania i dzieciństwa, dziewczyna nie mam dość ilości witamin i niedożywionych, a miesiączka przyjdzie z opóźnieniem. Dlatego, aby dowiedzieć się dokładnie, jak wiele dziewcząt zaczynają miesiączkować konieczność uwzględnienia wielu czynników i zrozumieć, że jest to indywidualny proces. Na przykład, dziewczyny, którzy żyją w krajach południowych, transformacja dziewczynki nastąpi wcześniej niż ich rówieśnicy mieszkających w północnych regionach. Tymczasem w naszych szerokościach geograficznych, miesiączka występuje u dziewczynek zimie. Uważa się, że w okresie letnim, w upale i mało kalorii organizm pożywienie opóźnia pierwszy okres na zimę, bo zima jest spożywany więcej kalorii.

Wpływ choroby na cyklu miesiączkowego

W rzeczywistości, ile lat rozpoczyna dziewczyna menstruacji wpłynąć ponoszone chorób. Na przykład, w systemie reprodukcyjnym negatywnie wpływa nie tylko na zapalenie opon mózgowych i zapalenie mózgu, ale również często przeziębienia ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, zapalenie migdałków. Chorób przewlekłych najbardziej dotkniętych cukrzycą, choroby serca, astma oskrzelowa. Wszystko to spowalnia rozwój, co prowadzi do tego, że dziewczynki miesiączka występuje później.

Jak przygotować dziewczynę do początku miesiączki, i który dzień jest pierwszym dniem cyklu?

Najpierw trzeba wyjaśnić, że wszystko jest w porządku i że miesiączka – nie jest chorobą, ale naturalnym stanem organizmu. Wiele dawno nie może zrozumieć, kiedy rozpoczyna się cykl menstruacyjny, w błędnym przekonaniu, że pierwszy dzień nowego cyklu – dzień zakończenia miesiączki. W rzeczywistości zawsze zbiega się z pierwszym dniem miesiączki pierwszego dnia cyklu. Niezależnie od tego, ile lat dziewczęta zaczynają miesiączkować potrzebę wyjaśnienia, jakie zmiany zachodzą w ciele, i jakie konsekwencje wiążą się one dla siebie.