761 Shares 7909 views

Wołogdy: Temple Konstantyn i Helena. Historia i opis

Świątynia Konstantyn i Helena, znajduje się w Wołogdy – federalny zabytek kultury i historii, zbudowany w XVII wieku. Jest to jedna z najpiękniejszych budowli ortodoksyjnych.


Historia kościoła

Interesujące zabytki i szczyci Vologda. Świątynia Konstantyn i Helena został wybudowany z drewna i dedykowane Dmitriyu Prilutskomu. W XVII wieku został nawet nazwany przez jego imienia.

Następnie, w miejscu jego nagrobku w 1503 roku nowy kościół został zbudowany. W XVI wieku, według jednej z wersji, w tym miejscu wziął swój początek drogi do Moskwy i Kostroma. Z drugiej – ikona Dmitriya Prilutskogo został zabrany do kampanii Ivanom Groznym od Priluki klasztoru.

Mniej więcej w 1690 roku zamiast drewniany kościół zbudowany z kamienia, który przetrwał do dnia dzisiejszego. Budynek został konsekrowany na cześć świętych Konstantyna i Heleny. Aw dolnej części nawy budynku – na cześć D. Wielki Piątek.

Na pamiątkę tego wydarzenia, z powodu których został założony przez Kościół, liturgia odbywa się corocznie w dniu 3 czerwca, a następnie – procesji religijnej w Zbawiciela Priluki klasztoru. Od 1989 do 1911 roku. kapłan służył jako Ojciec Sergiusz. Jednocześnie był pisarzem i lokalny historyk.

Odbudowa kościoła

Jeden z najstarszych rosyjskich miastach – Petersburgu. Świątynia Konstantyn i Helena jest teraz ozdobiony regionalnym centrum i jest otwarta na ich przeznaczeniem. Ale za to miał dużo czasu, aby przywrócić.

Aż do początku XX wieku, kościół stał na obrzeżach miasta. Zamknięty kościół był jeszcze w 1930 roku, a jego pokoje zostały wykorzystane przez instytucje kultury i fabryki dziewiarskiej. Wnętrze nie przetrwał, został zwolniony. W jednym z pokoi był magazyn.

W 1997 roku, po kościół został zwrócony do kościoła, zaczął jej przywrócenie. I już w 1998 roku, wznowiono usługi. Po pierwsze, w dolnej części kościoła, a od 2008 roku pracuje i na górze. procesje odżyły. A dzwonnica zyskał 8 nowe dzwony, które zostały przywiezione z Tutaeva.

Architektura świątyni

Jeden z najbardziej znanych rosyjskich miastach – Petersburgu. Świątynia Konstantyn i Helena, odnowiony i już działa, to we wzorach styl. Dowodem na to jest na całą kompozycję, malowane górną kościół ganek na kolumnie-bębny wag pełzanie Arch.

Imponujący wystrój zewnętrzny – pilastry, łuki corbel, lukarny w dzwonnicy. Nad gankiem – apmirny kopuły. fasady świątyni są unikatowe. Kościół został wybudowany chętnym w opanowaniu. A w tamtych czasach przyciąga cudzoziemców Wołogdy.

Konstantyn i Helena Świątynia stoi na piwnicy. To ma trzyczęściową fasada, pilastry w postaci dudochek-polukolonok. Okna są obramowane frontonovymi architrawami w formie łuków wspornika. Na zachodzie znajduje się mały budynek gospodarczy, weranda z Ganek pędów. Od narożnika północno-zachodniej części przyległej dzwonnicy.

świątynia dzwonnica

Czterospadowy dzwonnica obok ganku. Trzywarstwowej, równych ośmiokątami. Przynieśli do ziemi. Górna – tier tenis. Jest on utworzony przez łuki o Keeled ukończenie partycje potrójne polukolonkami. dzwonnica uzupełnia namiot z małą kopułą i słuchu małe okna.

Ikonostas i ikony

Prawosławna świątynia Konstantin i Elena (Wołogdy), którego adres Victory Avenue, 85, zbudowany z dwóch części. Górny kościół jest ikonostas mający pięć poziomów. Wykonane z cienkiej rzeźbionych desek. W dolnej części świątyni jest barokowa kolumna. Ikonostas został pierwotnie Według historyków spekulacji zawarte kilka starych ikon. Na przykład, obraz Zbawiciela. Nowy ikonostas jest to numer lokalny.

Przed wejściem w przedsionku znajdowała się ikona Zosima i Savvatiy, napisany malarz Wołogdy Ivan Grigorevich Markowa. Na to – rodzaju klasztor Sołowieckie. Służył jako model dla grawerowania ikony, która w 1699 Wasilija Andreev.

Gdzie jest cerkiew Konstantyna i Heleny (Vologda)? Adres został już wymienione przez nas. W tej świątyni są przechowywane ikonę Nikolaya Chudotvortsa, przeniesione z dolnego kościoła. Jest napisane w pierwszej połowie XV wieku. Sugerowane przez ekspertów, pracował na ikonę miejscowego rzemieślnika, który był pod wpływem Nowogrodu malarstwa ikonowego. Ale dodał ikonę i technik magistra Rostov.

Opat świątyni

Andrey Smirnov Veniaminovich – Rektor kościoła Konstantyn i Helena w Wołogdy. Archiprezbiter urodzony dwudziestego piątego lipca 1972 roku otrzymał wykształcenie świeckie w roku 1989. W latach 1992 – duchowa w Petersburgu Seminary. Następnie, w 1996 roku ukończył z dodatkiem prawosławnego św Tichon w Seminarium Duchownym w Stanach Zjednoczonych.

Nagrody: Getry kamilavka, piersiowy krzyż i mace. Podniesiony do rangi arcykapłana. Służy ona w kościele Świętych Konstantyna i Heleny w mieście Wołogdy. Andrei Veniaminovich istnieje kilka parafie odżywione duchowo. On jest rektorem kościoła Arhangela Mihaila w miejscowości Novlenskoye znajduje się w regionie Wołogdy.