312 Shares 1210 views

Zoomorficznymi ozdobna opaska na ubrania

Zoomorficznymi ornament – tak zwany „hołd”, aby dać światu człowieka. Takie kompozycje są znane jest od czasów starożytnych. Z czasem zyskały pewną interpretację charakteru. Jest to odzwierciedleniem szczególnym wyrazem dążeń i życzeń osoby. Zoomorficznymi ornament zawsze była częścią sztuki ludowej. Powodując obraz ze zwierzętami na różnych przedmiotów, ludzie lubią poprosił o ochronę.

Zoomorficznymi ornament – rodzaj odwołania do duchów

Więc więcej. Zoomorficznymi ornament zawsze była tzw apel do wszystkich rodzajów alkoholi. Ubrania są bardzo często wykorzystywane wizerunki zwierząt domowych, takich jak koguta, psa, konia lub wołu. Dzikie drapieżniki były również obecne w obrazach. Wśród nich – dziki, niedźwiedzie, wilki. Spełnione i mitologicznych stworzeń – .. Takie jak gryfy, potworów morskich, jednorożce, ziejącego ogniem węża itp odtwarzanie zwierzęta, ludzie starali się przyciągnąć je do siebie, poprosił, aby mieć ochronę w tak nieprzyjaznym świecie.

Każde zwierzę obdarzone pewnych cech, które charakteryzują ich główne cechy i nawyki. Że jest mądry jak sokoła lub silny jak niedźwiedź. Mężczyzna chciał wyświetla te właściwości na własnych cech osobowych.

Początkowo obraz jest zupełnie inny od pierwotnego charakteru. Zwrócono uwagę na obwodzie zewnętrznym i wybitnych częściach ciała. Przeznaczono w większości skrzydeł, zębów i rogów. Paleta kolorów jest zdominowany przez te kolory, które pasują do wyglądu zwierzęcia.

Rzeczywistość i fikcja

Zoomorficznymi ornament zawsze przyciągało i wciąż przyciąga ludzi. Jest również nazywany „zwierzę”, ponieważ zawiera on swoje obrazy. Do tej pory, bardziej dokładne mistrz przedstawiają małe szczegóły zwierząt niż my w dawnych czasach. Muszą wykonywać dużo cierpliwości podczas pracy. Nawet najmniejsza niedokładność może okazać zwierząt przedstawiają w mitycznym stworzeniem.

Jednak często łączą swoje ozdoby mistrzowskie fikcję z rzeczywistością. produkty do brzegów takie obrazy, dają im specjalny apel, tajemnica, oryginalność. W skrócie, ubrania ozdobione ornamentami zoomorficznymi imponuje wielu koneserów najdrobniejsze szczegóły i styl. Z tych strojów jest po prostu niemożliwe, aby oderwać oczu.

haft

Zoomorficznymi ozdoba z kotów, koni, królików, ryby, żaby, sowy, koguty, gołębie, kukułki, muchy, motyle, pająki, latające robaki – bardzo często elementy dekoracji na odzieży. To jest bardzo często stosowany haft. Wielcy mistrzowie wykonują swoją pracę, oddanie go do własnej wizji wykonywalnego wzorca. Czasami, różne nietypowe sploty występują owce Horn, rybie łuski, oczy i Wolf zęby bydła t. D. Jednakże, są zachowane, a tradycyjne warunki do całkowitej masy kompozycji.

Charakter motywy zdobnicze znaczny wpływ różnych ściegów hafciarskich. Na Ukrainie, na przykład, istnieje ponad sto techniki, z których niektóre są charakterystyczne dla niektórych regionów etnograficznych w kraju. Z kolei niektóre z nich znajdują się także w rosyjskiej i białoruskiej haftem.

chińskie ozdoby

Jeśli mówimy o różnych krajach, zoomorficznymi motywów w dekoracji – dekoracji, bardzo rozpowszechniona w Chinach. Szczególną uwagę przywiązuje się do smoków.

Smok jest symbolem ogólnego szczęścia w Azji Wschodniej. Dlatego też w Chinach, tak często używany przez takie projekty. Mogą one być reprezentowane w bardzo dziwnych form z oczu królika, uszy krowy, długie wąsy, serpentyn ciało pokryte łuskami, cztery łapy tygrysa i szpony orła. Ale nie ważne jak smoki zostały przedstawione, ich wygląd i wygląda bardzo majestatyczny, silny i wojowniczy. Nie na próżno w starożytnych Chinach z ornamentami smoki cesarzy zdobione szaty. Do tej pory jego popularność wzorce zapisane.

fantastyczny Phoenix

Zoomorficznymi ornament zespół wygląda bardzo ładny i stylowy. Wyświetlanie im szeroką gamę zwierząt. W szczególności, jak wspomniano powyżej, i fantastyczne. Na przykład, Phoenix, żył, według legendy, w czerwonej jaskini.

Przedstawiono ptak z dużymi skrzydłami, wspaniałe ogon i grzebieniem na głowie. Ma gardło połknie dziób koguta, szyję wąż, ogon ryby, dźwigi czoło, głowę kaczki, żółwia z powrotem, Dragon zabarwienie. kolorowe pióra Phoenix – czarny, niebieski, czerwony, biały, żółty. Symbolizują one lojalności, wiedzy o ceremonie, przyzwoitości, obowiązku i ludzkości. Phoenix często haftować sukienki i suknie kobiet. W ten sposób mogą być wykorzystane srebra i złota nici.

drapieżniki

Tak więc, wiele zwierząt umieszczonych na odzieży, co stanowi pewne ludzkie cechy. Zoomorficznymi ornament starożytnego Egiptu, na przykład, często wiąże się z mądrych, egoistyczne, samowystarczalnych, niezależnych koty. Zwierzęta te były uważane za święte, a zatem dość powszechne. Dziś jednak projekty z kotów bardzo często występuje.

Ponadto, małe drapieżne w ozdoby są używane i większe istoty. Na przykład, Tygrysy, uosabiające w gwałtowności, odwagę ciężkości, pożądanie moc i wytrzymałość. Ponadto, tygrys symbolizuje męstwo i odwagę. W Chinach, tygrys jest także opiekunem od zła i opiekuna. Bo nawet nowonarodzone czapki dziecięce zostały ozdobione „tygrysa” wzorca.

Haftowane na odzież i lwy. Może być podejmowane oddzielnie lub ciało głowa lwa jako całości. Takie ozdoby ubrania wyglądają bardzo elegancki, prawdziwie królewską.

Dźwigi jako symbol długowieczności

Skład zoomorficznymi ornamentem w zespole w różnych krajach mogą często zawierać pewne wspólne symbole. Jednym z nich jest, na przykład, żuraw. W wielu kulturach uważany jest za symbol długowieczności. Nie jest to zaskakujące, ponieważ żuraw jest ptakiem-długowieczność. Jego życie trwa około 60 lat. Wyrażenie „wiek żurawi”, „Żuraw Longevity” istnieć bez powodu.

W skrócie, wykorzystanie wizerunków zwierząt jest powszechne w dzisiejszych czasach powszechnie. To może być orły i lwy, centaury i gryfy – różnorodność realistycznych i fantastycznych zwierząt. Oni zdobić nie tylko wszelkiego rodzaju akcesoriów i wyposażenia domu, ale także odzież. motywy zwierzęce w paśmie różne kolory, rozmiary, wykonanie procesu.

Znaczne popularnych wzorów przedstawiających ptaki. Kuropatwy, pawie, łabędzie, często ozdobione różnych elementów garderoby. ptaki Raj, dziobanie na jagody, również nie jest niczym niezwykłym.

W skrócie, zoomorficzne dekoracji – piękny wystrój do ubrania. Jeśli chcesz wyglądać stylowy, modny, jasny, oryginalna – przyp jest dekorowanie ich sukienki. Nawet nie wątpię, że otaczający docenić swój wygląd i wizerunek prawdziwy.