699 Shares 5603 views

Samochód "Wędrowiec" (Rover): Przedział

Bardzo popularne na świecie są samochody produkowane przez brytyjską firmę Land Rover. Każda maszyna „Rover” – bardzo specjalny model. I, oczywiście, tak szybko, jak to jest do luksusowych SUV-ów, to przychodzi do głowy nazwy tych samochodów. Powinien on być krótki przegląd najbardziej znanych i popularnych modeli i listy swoich możliwości.

Land Rover Defender 110

Należy zacząć od tego samochodu. Legendarny samochód! Szczególnie popularny stał się po liftingu. I nic dziwnego, bo to jest po pracy restyling otrzymał 2,4-litrowy 122-konny silnik Diesla, wyposażonych w bezpośredni system wtrysku paliwa. W tym samochodzie ma to wszystko – dobra wydajność, możliwości off-road, wygodną kabinę. Nawiasem mówiąc, prześwit 260 (!) Mm.

Uruchamianie powyżej silnik pracuje 6-Band „mechanika”. Nawiasem mówiąc, ten samochód „Rover” różni napęd na wszystkie koła. Zawiesinę sprężyna zapewnia maksymalną amplitudy prędkości koła. I dzięki tym samochodzie mocno trzyma kontakt z powierzchnią. Inny model jest wyposażony w ABS i kontroli trakcji.

Kabina może być albo 5 lub 7 siedzeń, w zależności od modelu. Krzesła tylnego rzędu łatwo złożyć, co zwiększa przedział bagażowy. W ogóle, funkcjonalne i wygodne samochodu. Nic dziwnego, że był kochany przez wielu.

Pożądane SUV w niskiej cenie

Land Rover Defender to naprawdę można kupić w naszych czasach za niewielką opłatą. Każdy wie, że Rover produkuje samochody nie są tanie. Jednak model ten może zrobić teraz jest 800 tysięcy rubli. Oczywiście, będzie to samochód b / r wyprodukowany w 2008 roku, ale w dobrym stanie. Tak i nie będzie przebieg ponad 100 tysięcy kilometrów. Ale dla takiej niskiej cenie osoba dostanie dużo.

AWD samochód z 2,4 litra 124 koni mechanicznych wysokoprężnego silnika zużywa 9-12 litrów na 100 km. Plus – kompletny zestaw sprzętu! Począwszy od wspomagania układu kierowniczego i ogrzewanie szyby, kończąc alarm z immobilizerem i wentylowane tarcze hamulcowe. Nawiasem mówiąc, w komplecie z tych modeli zawsze wciągarki. Bardzo praktyczny, biorąc pod uwagę specyfikę pojazdu.

Land Rover Discovery: początek historii

Kolejny samochód „Wędrowiec”, o których chcesz powiedzieć. Wszystko zaczęło się w historii tego modelu w 1989 roku. Początkowo samochód dostępny jest w wersji 3-drzwiowej, ale po pewnym czasie (jeden rok) i nie było 5-drzwiowej. Nawiasem mówiąc, rozstaw osi jest taki sam jak w pierwszym i w drugim – 2540 mm.

Korpus jest zamocowany na stabilnej ramie. Deweloperzy sprężyna zawieszenia wykonywane są tradycyjną wyłączenia systemu drogowego. W tym modelu, są hamulce tarczowe (na wszystkich czterech kołach). A to, nawiasem mówiąc, był rzadkością na 80-ych.

Początkowo pod maską modelu ustawić 3,5-litrowy silnik benzynowy, V8. Potem przyszedł silnik 3,9 litra i 182 KM wyjście Dzięki tym silnikiem samochód przyspiesza do 100 km / hw 11 sekund. Jednak pierwsze modele nie były ekonomiczne. Na 100 kilometrów zajęło 20-25 litrów paliwa. Potem bardziej ekonomiczny UNIT – 2,5 litra, 107 koni mechanicznych, wyposażony w turbosprężarkę. Zużywa 13-14 litrów na 100 kilometrów.

Najnowsze modele

Razem Rover wypuścił model czterech generacji „Discovery”. Wyżej powiedziano o pierwszych samochodów, które stały się znane pod tą nazwą. A co jest przechwałki maszyny, które zostało opublikowane w ciągu ostatnich kilku lat?

Jeśli wygląd modelu pozostało mniej lub bardziej stabilna, to wnętrze transformuje się w czasie. Wewnątrz, wszystko było nowe – deska rozdzielcza, fotele, materiały wewnętrzne. Szczególną uwagę zwrócono na ergonomię i twórców dźwiękoszczelne. Konsola środkowa pozbawiony niewygodnych kątów i wiele przycisków. Teraz, zamiast to wszystko jest warte kolorowy monitor z ekranem dotykowym. Kolumna kierownicy wyposażonego elektrycznie. Są to uchwyty na kubki, Klimatyzacja, podgrzewane fotele, system rozrywki dla pasażerów i tak dalej .. W ogóle, wszystko, co jest potrzebne.

Ale głównym modelem innowacji – Silniki. Mieszkaliśmy wysokoprężny silnik 2,7-litrowy, ale dodał twin-turbo diesel Pojemność silnika 245 KM z Przyspieszenie do setki trwa 9,6 sekundy. Benzyna Silnik 4,4-litrowy 375 KM zdobyła władzę Do wszystkich jednostek jest 6-band „maszyna”. Aw IV generacji modeli z zawieszeniem pneumatycznym jest standardem.

Nowy „Discovery” w 2016 roku wraz z wydaniem w 3-litrowym 249-konnym silnikiem wysokoprężnym kosztować będzie 4,33 mln p (co jest niski).

Land Rover Freelander

Historia tego samochodu zaczyna się w 1997 roku. „Land Rover Freelander” – jest to bardzo atrakcyjny kompaktowy SUV, którego rozwój rozpoczął się w latach 80-tych. Pierwszy brytyjski opublikował model pięciodrzwiowy. Jednak w 1999 roku, świat widział opcję 3 drzwi. I to nie był tylko wersja krótka. Właściciel samochodu może zostać usunięty, jeśli jest to pożądane, połowa dachu. To było bardzo wygodne.

Zwrotnice późno 90 różnych nadwozie samonośne i niezależne zawieszenie wszystkich kół. Silnik był jak najprostszy – bez mechanicznych różnic blokujących, niskiej prędkości, itd. Ale z Cieszcie sprzętu … Już w podstawowym wyposażeniem była kontrola trakcji, dzięki czemu koła w poślizg bezczynny.

W 2000 roku firma „Land Rover” uznał, że „Freelander” musi wypełnić inne silniki. Ponieważ nie było 1.8- i 2,5-litrowe silniki. Jeden – na 117, a pozostałe – 177 „konie”. I był turbodoładowaniem silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem (2 litry, 112 KM). I 5-biegowa „automatyczne” ukazał się w dodatku do mechaniki 5-pasmowy. Oto jak to wszystko się zaczęło.

restyling 2010

„Freelander”, zdecydowano się na uaktualnienie. A nowy „Rover” praktycznie bez zmian w wyglądzie. Tylko dodawane do szerokości 9,5 cm, a uchwytem stali malowanych w kolorze ciała. Wnętrze, w zasadzie, wszystko pozostaje takie samo jak to było w modelu drugiej generacji.

Ale to pod maską było coś nowego. Tak więc, model zaczął wypełnić silnik diesla 190 KM z turbosprężarką. Innym był dostępny silnik 150 KM Został on przeznaczony do uwalniania TD4. A tak przy okazji, jeśli wcześniej wysokoprężny pracujący na paliwie o zawartości biodiesla 5 procent, jest obecnie możliwe, aby zwiększyć tę liczbę do 10%.

„Rover TD4” wersja szczególnie zadowolony. Samochód różni ulepszonych 6-Band „mechanika” na „STOP-”. Oraz silniki wysokoprężne są dobre, że są one zgodne z wymogami normy Euro 5, ale jednak ich moc nie zmniejszyła – 233 KM

Więc jaki jest koszt tego samochodu? ceny modelu, wydany w 2013 roku, z 2,2-litrowy diesel 150 KM silnika wynosi około 1,5 mln rubli. Ale ten samochód b / r, z miasta, ale w dobrym stanie.

Model, który stał się legendą

Oczywiście, teraz idzie na takiej maszynie, jak Range Rover. To naprawdę jest legendą wśród SUV-ów. Ale pierwszy prototyp pojawił się już w 1966 roku! Prawda, że jego debiut w 1970 roku. Maszyna nawet wystawione w Luwrze jako model wybitne wzornictwo. I ta maszyna „Rover” naprawdę wyjątkowy. Jeszcze w latach 70. twórcy zdecydowali, że nazwą Range Rover będzie uważany za symbol luksusu i bogactwa. Ponieważ z 1973rd w sprzęcie podstawowym było skórzana tapicerka, a od 1979 roku – a nawet klimatyzację.

Pierwsza generacja produkowana była na linii montażowej do 25 lat. Co ciekawe, w okresie od 1994 do 1996 roku w świetle wyników modelu, jako pierwszej i drugiej generacji. Są oczywiście różne. Zaktualizowany „Range Rover”, którego cena wzrosła w porównaniu do swojego poprzednika, stał się bardziej atrakcyjny i stylowy. I twórcy zdecydowali, że model drugiej generacji będą samochody, mające na celu zapewnienie wysokiego poziomu komfortu, a dopiero potem – przepuszczalność.

2000s

Trzecia generacja „zasięg” wyróżnia się nie tylko nadwozie samonośne. Samochody te wyznaczają nowe standardy w segmencie samochodów wszystkie koła napędowe. I nie chodzi tylko o luksusie – a nawet pod względem funkcji i off-road na trasie jazdy.

Sylwetka i główne cechy swojego poprzednika zostały zatrzymane celowo – za uznanie. Ale coś nowego pojawił, też. Na przykład metalizowana boczny „skrzela” przedział silnikowy. Nowością w 2000 wzrosła długości i wysokości. Następna innowacja godne uwagi – zawieszenie pneumatyczne z możliwością zmiany prześwitu.

Salon jest również przekształcone. Projektanci inspirowali się obrazami jachtów oceanicznych. I wiele zostało przejęte z ich powodu. Można to zaobserwować na masywnych drewnianych paneli mety, za jakość high-end, ręcznie robione.

I, oczywiście, wydajność. Pod maską „Range” z tamtych lat były głównie 4,4-litrowy 282-konny, silniki V8, działa w tandemie z adaptacyjnym 5-stopniowy „automat”. Bardzo dobre osiągi. Co jest w takim samochodem „Range Rover” cenie? Model 2003 w dobrym stanie można kupić za pół miliona rubli.

rozjazd Premium

To nazwa modelu Range Rover Evoque. Jego produkcja rozpoczęła się w 2011 roku. Silniki wysokoprężne wyposażone w modelu zarówno 150 i 190 KM, od dawna stały się znane i zupełnie nowe benzynowa jednostka wyposażona w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk. Do objętości 2 litrów i mocy – 240 „konie”. Silniki Diesla są wyświetlane przekładnię 6 prędkości (lub „mechanizmów” lub „automatyczne”). Nawiasem mówiąc, w zakresie od 2014 wyposażony 9 zespołu przekładni automatycznej. Inną cechą – zawieszenie „McPherson” zarówno z przodu iz tyłu.

W 2016 roku, ostatnio, świat był uaktualniony Evoque. Ulepszone optyka, nowoczesny sprzęt i poprawiła się przednie, a także innowacyjny system rozrywki InControl Touch Pro. Maszyny te będą dostępne w 2017 roku w Rosji. W międzyczasie, można kupić wersję dorestaylingovoy. Model kompletnego 2.0 Si na SE Dynamiczny 5DR (240 KM) będzie kosztować około 4 mln rubli.

sport

Krótkie słowo, ale tak szybko, jak to wspomniano, gdy mówimy o „Land Rover” samochodów z firmy, to natychmiast staje się jasne, jakie będą omawiane. Bardzo mocny samochód. A jego nazwa – "Range Rover Sport". Model, stworzony na podstawie osławionego Discovery 3. Pierwszy podane do publicznej wiadomości w 2008 roku. Flagowy model ma kształt litery V 8 silnik benzynowy z turbosprężarką. Jego wielkość – 5 litrów i moc 510 KM (!).

Istnieją dwa modele – z silnikiem V8 i HSE TDV6 SE. Pierwsza opcja – 375-konny, 5-litrowy silnik z samochodu przyspiesza do stu 7,6 sekundy. 100 km zużycie „Urban” dość duże – 19,8 litrów.

TDV6 SE silnik produkuje 249 KM o objętości 3 litrów. Do stu samochodzie z tym silnikiem przyspiesza w 9,3 sekundy. „Miasto” Zużycie paliwa jest znacznie mniej niż w poprzednim silniku – mniej niż 12 litrów.

No, no, dlaczego więc dziwnego, „Wędrowiec” cieszy wzrosła popularność, z takiej a takiej charakterystyce. Nawiasem mówiąc, ten nowy samochód w 2016 roku wydać 510-konny silnik będzie kosztować około 8,5 mln rubli.