271 Shares 5600 views

Morze zwierzęcy wydra: wyglądu, zachowania i dieta

W północnych szerokościach geograficznych zamieszkałych przez cudownych zwierząt morskich – wydr morskich. Jego wyjątkowość polega na tym, że jako przedstawiciel ssaków, woli środowiska gruntowo wodnych. I nie jest to jedyna osobliwość nieodłączne w tym typie. Zapoznajmy się z nimi bliżej.


Opis gatunków

Początkowo wiele kłócili o, do którego rodziny należy wydrę. Wydra był ich krewnym, ale wiele konkretnych różnic zmusiła naukowców wątpić ostateczny werdykt. W końcu zgodzili się na fakcie, że wydra morska wg musteline, ale zidentyfikowano je jako osobny gatunek. Jednak nawet dziś, niektóre z tych zwierząt są nazywane „wydry morskie”.

Ten sam wyraz „wydra” pochodzi z Wysp Kurylskich. Fakt, że mieszkańcy nazywa te zwierzęta Kalagia ( „bestia” w Koryak). Później nazwa ta została podchwycona rosyjskich myśliwych, którzy następnie zaniósł go do społeczności naukowej. Należy również zauważyć, że w tej chwili naukowcy zidentyfikowali trzy sub-gatunków tych stworzeń:

  • Normalna lub azjatyckie wydry morskiej.
  • Northern wydry morskiej.
  • Southern wydra morska lub Kalifornijskim.

obszar

Dziś można znaleźć wydry w północnych szerokościach geograficznych Oceanu Spokojnego. Najliczniejsze grupy znajdują się u wybrzeży Kamczatki, Kalifornia, Alaska, Kanada i Aleuty. Również dzięki staraniom naukowców małych osiedlach tych zwierząt były hodowane w Japonii i wokół British Columbia.

Ostatnim obszarem wydr morskich był znacznie szerszy. Ale ze względu na masowej eksterminacji istot ludzkich, w XIX wieku, granice ich domu znacznie zawężony. Teraz można je znaleźć tylko w wyżej wymienionych miejscach, podczas gdy wcześniej zajęli prawie cały północnym wybrzeżu Oceanu Spokojnego.

wygląd

Zacznijmy od faktu, że zwykły, południowe i północne wydr morskich mają te same cechy zewnętrzne. Ich podział opiera się na siedliska, nie na różnicach zewnętrznych lub społecznych. W związku z tym, ten opis jest odpowiednie dla wszystkich gatunków.

Jest to dość duże zwierzę Cala dorasta do sześciu metrów długości i waży około 25-35 kg. Pomimo tych proporcjach, jest doskonale przystosowany do życia wodnego. Jego ciało ma wydłużony kształt, z małą okrągłą głowę. Ogon krótkim zwierząt: grubości u podstawy, a cienka przy końcu.

Główną zaletą wydr morskich są tylne nogi i urządzone z silnym taśmy. Pozwalają one małe zwierzę umiejętnie pływać i nurkować. Ale przednie kończyny są pozbawione takiego urządzenia. Zamiast kończą z silnymi palcami, na końcu którego znajduje się główny broni Sea Otter – pazury.

Sierść zwierzęcia jest dość gęsta i grubości. z tego powodu, że jest dobrze tolerowany zimno i mróz. Ponadto, zdolność do wydalania tłuszczu tłuszczu na powierzchni sześciu pozwala wydry utrzymać skórę suchą nawet podczas pływania pod wodą. Co do koloru futra, najczęściej są brązowe osoby. Jednak w koloniach są rzadkie osoby, które urodziły się z śnieżnobiałej sierści.

styl życia

Więc, jakie ma zwyczaje tego zwierzęcia? Kalan większość swojego czasu w morzu, czasami pływanie na ziemi. Jak wspomniano wcześniej, ma wszystko, czego potrzeba do tego: grube futro, grubą warstwą tłuszczu i silnych nogach, wyposażonych w membrany. Bardziej interesujące jest to, że zwierzę może nie tylko pływać swobodnie, ale spać na wodzie. Aby to zrobić, on przewraca się na plecy i spokojnie udać się na powierzchnię. I morze za nie ogarnęła go z dala od brzegu, wydry morskie owinięty glony, które służą mu coś w rodzaju kotwicy.

Pomimo namiętnej miłości do morza, zwierzęta mogą być na tyle długi, aby być na ziemi. Najczęściej są one wybierane na brzegu w zimnej pogody, więc nie spędzają zbyt dużo energii, aby utrzymać ciepło w lodowatej wodzie. Jednocześnie zwierzęta starają się osiedlić na skalistych obszarach przybrzeżnych. Jest to w celu ukrycia się wśród skał na ludzi. Po tym wszystkim, człowiek jest głównym wrogiem wydr morskich.

Ale ze zwierzętami, są one przyjazne dla sąsiadów. Często są one w towarzystwie foki, morsy, a nawet ptaków.

racja

Jest to drapieżnik. Kalan umiejętnie poluje na ryby i skorupiaki, chwytając go na powierzchni wody uporem łapy. Ponadto lubi złapać jeżowców i kraby. Z najnowszego bestii wyprostowanego przez kamienie: mocny pancerz nie może gryźć przez zęby, więc podzielić ją z twardymi przedmiotami.

Hunt wydry morskiej głównie w ciągu dnia. Jednakże, jeśli to konieczne, mogą łatwo przejść w poszukiwaniu jedzenia w nocy. Jednak w tym przypadku, są one bardziej prawdopodobne, aby przeszukać wybrzeże zamiast iść na zdobycz w wodzie. Po tym wszystkim, susche nie mają wizji – mogą liczyć na dobry nos.

Na skraju wyginięcia

Dzisiaj, wydry morskie są wymienione jako zagrożone. Powodem była ludzka głupota. W XVII-XIX myśliwych z całego świata podróżował do północnych szerokościach geograficznych w celu uzyskania cennych futer zwierząt. Z tego powodu, na początku XX wieku populacja zwierząt spadła o ponad 80%, co może doprowadzić do całkowitego zaniku gatunku.

ekologów świadczeń zatrzymana na czas hulanki. Teraz liczba wydr morskich stopniowo idzie w górę. Jednak całkowite zwycięstwo zbyt wcześnie, aby mówić z powodu globalnego ocieplenia wkrótce zmierzyć się z tym ryzyko z nowym, nie mniej niebezpiecznym kłopoty.