126 Shares 5384 views

Buforowane dane – co to jest? Co jest buforowane dane aplikacji w telefonie?

Zapewne wielu użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych, przynajmniej czasami, ale do czynienia z terminem takich jak „pamięci podręcznej danych”. Co to jest, dużo, szczerze mówiąc, po prostu nie reprezentują. Jednakże, używając końcówki przyspieszyć każde urządzenie, które posiada system operacyjny, wiedzą dokładnie, co jest konieczne, aby wyczyścić pamięć podręczną. Jest to częściowo prawda, ale nie wszystkie dane podlegają usunięciu. To, że bez nich, niektóre programy, które są zainstalowane w urządzeniu, po prostu nie będzie działać.


Co to jest „buforowane dane” w sensie ogólnym?

Tak więc weźmiemy pod uwagę ogólną koncepcję. Ogólnie rzecz biorąc, termin ten opisuje komputera lub przechowywany w mobilnym systemie danych, aby przyspieszyć późniejszy dostęp do niektórych aplikacji lub stron w Internecie ze względu na pobieranie informacji, połączenie w zwykły sposób, który wymaga więcej czasu.

Aby uczynić go bardziej zrozumiałym, możemy dać przykład, jak korzystać z pamięci podręcznej danych. Co to jest, na przykład, w przypadku użytkownik odwiedza dowolną stronę internetową, na której jest on szuka zdjęć? Ma ich kopii jako miniatury, które są przechowywane w specjalnym folderze na dysku twardym komputera lub w pamięci wewnętrznej urządzenia mobilnego. Po zalogowaniu na stronie użytkownik nie będzie musiał czekać, aby pobrać całą zawartość (na przykład, grafiki, wideo, i, ogólnie, media), ponieważ wszystkie elementy są dodawane do strony, tylko dlatego, że w katalogu pamięci podręcznej.

Co jest buforowane dane w telefonie?

Ale to była tylko ogólna podstawa. Z Internetu jasne. Zobaczmy teraz, jakie są buforowane dane aplikacji w telefonie (czyli inne niż aplety przeglądarek internetowych).

W rzeczywistości, ta informacja jest nieco podobny w efekcie do przechowywanych danych z Internetu, ale większość z nich związana jest, aby zapisać ustawienia lub konkretną zawartość dowolnego programu, który jest uruchomiony system operacyjny. Żeby było trochę jaśniej, potem patrzymy na kilka przykładów.

Przykłady cache

Spójrzmy na niektóre z podstawowych typów danych, które mogą lub nie mogą być usunięte. W pierwszym przypadku dotyczy to wszystkich zainstalowanych w systemie aplikacji, jeśli tylko na jego pełni funkcjonalnego wykorzystania dodatkowej pamięci podręcznej nie jest warunkiem, który różni się od systemu.

Ale ze specjalnymi zawartości pamięci podręcznej, które często należy skopiować do telefonu lub tabletu w postaci własnej lub jako dodatkowy pobrania z Internetu, sytuacja jest nieco inna.

Najprostszy przykład – odtwarzanie danych z pamięci podręcznej. Co to może być? Tak coś: dodatkowe tekstury, grafika, wideo, audio, a nawet parametry gry. Takie informacje jak to wynika, nie mogą być usunięte w każdym razie, bo wtedy gra nie będzie działać lub wygeneruje błąd, który mówi, że uruchomienie nie wystarczy o czymś, a to coś.

To samo odnosi się do niektórych aplikacji muzycznych dla urządzeń mobilnych. Jako przykład weźmy FL Studio Mobile. Nawet jego własny ma instalatora aplikacji wszystko co potrzeba do sekwencera. Innymi słowy, tylko zainstalować osłonę główną programu.

Co jest buforowane dane w telefonie na temat programów tego typu? Ten zestaw narzędzi, efektów interakcji dostrajania parametrów innych apletów wsparcia niektórych formatów audio i tak dalej. D. Z reguły ten cache są przechowywane w specjalnym folderze, ÖBB, który jest na dysku wewnętrznym, o ile nie zaznaczono, że może być umieszczony na wymiennej karcie pamięć. Miejscach takich informacji trwa dość dobrze, ale bez niego, aplikacja będzie niefunkcjonalny (która jest program tylko powłoka, która nie ma ani narzędzi, ani efektów?).

Oczyszczanie za pomocą przenośnych pamięci podręcznej devayse standardowych środków

Co jest buforowane dane w telefonie, rozumiemy trochę. Spójrzmy teraz na kwestii leczenia takich treści, jak to ma tendencję do spowolnić system.

W każdym Android devayse posiada dwa narzędzia do czyszczenia pamięci podręcznej. Pierwszym z nich jest usunięcie danych dla wszystkich aplikacji, a druga pozwala wyczyścić pamięć podręczną dla jednego indywidualnego apletu.

Jeśli trzeba usunąć całą pamięć systemową, menu ustawień jest używany, w którym sekcja Pamięć jest zaznaczona. Gdy tapas bar w pamięci podręcznej danych, system wyśle ostrzeżenie, że wszystkie dane zostaną usunięte. Wystarczy uzgodnić i poczekać aż do czyszczenia jest kompletna.

Teraz kilka słów o tym, co jest w pamięci podręcznej aplikacji danych w zakresie ich usuwania w celu oddzielenia wybrany aplet. Znaleźć informacje o nich mogą być w tej samej części pamięci, ale z przejściem do menu aplikacji.

Następnie wystarczy wybrać aplet, a po wprowadzeniu go od dolnego menu stuknij w przycisk, aby wyczyścić pamięć podręczną. Generalnie, zarówno pierwsza jak i druga metoda jest nieco niewygodne, ponieważ w tym przypadku można dokonać tzw usunięcie z różnych źródeł. Dlatego lepiej jest użyć specjalnego programu.

Korzystanie z optymalizacją i czyszczących

Obecnie programy te, przez analogię do stacjonarnych systemów komputerowych stworzył wiele. W samej grze rynkowej przechowywania lub AppStore można je znaleźć nawet dziesiątki i setki.

Buforowane dane (to znaczy, że jest już oczywiste, i) można usunąć i dla całego systemu, a dla każdego z wybranych apletem.

Jeśli chodzi o programy, a zawężone aplikacja wyglądać najkorzystniejszym i apletów przeznaczonych do ogólnej optymalizacji. Pierwszy przedstawiony przez programy takie jak App Cache Cleaner, Auto Cahe czystsze i tak dalej. D.

Wśród szczególnie optymalizujące można odróżnić mobilną wersję CCleaner, All-in-One Toolbox, Clean Master, i wiele innych. Co to jest wykorzystywane, jest to kwestia osobistych preferencji, ponieważ każdy taki program ma swoje plusy i minusy.

zamiast wynik

To wszystko na temat rozumienia pojęcia „danych w pamięci podręcznej”. Co to jest, myślę, że większość ludzi jest już jasne. Jednak na pytanie o leczeniu takich informacji należy podchodzić ze szczególną ostrożnością, ponieważ niektóre rodzaje programów, jak wspomniano powyżej, może być konieczne do pracy. Ale jak pokazuje praktyka, lepiej jest skierować do ogólnego funkcjonowania mediów. buforują one narzędzie do czyszczenia jest obowiązkowy moduł. I gdy są używane w tym samym czasie można także przyspieszyć system.