121 Shares 5731 views

woda lub tonik micelarny – co jest lepsze?

Każda kobieta, która chce wyglądać pięknie, cieszy wszelkiego rodzaju kosmetyki dekoracyjnych, ale być może najważniejsze – jest zdrowie skóry, a to wymaga szczególnej opieki. Niestety, aby wybrać właściwe narzędzie nie jest w życie, jak każdy ma swój własny rodzaj skóry i unikalne cechy. Ktoś cierpi z powodu trądziku i tłustej połysk, a niektóre płyny oczyszczające spowodować poważne wysuszenie. Dziś stała się popularna tzw micelarny wody, który jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i nie powoduje podrażnień. Spróbuj zrozumieć, co to jest „magicznym” za to, co trzeba i nie ma różnicy między micelarny wody i tonik do twarzy.


Co to jest płyn micelarny?

Tak, dzisiaj tak wiele kobiet jest zaniepokojony tym, co różni micelarna woda z tonikiem. Jest to możliwe do zrobienia bez tych środków, albo trzeba mieć jedno i drugie? Jak wybrać i który z nich kupić? Wiele pytań, ale na rozpoczęcie jest dowiedzieć się płyn micelarny.

Jest to bezbarwna ciecz, która nie ma smaku, bez zapachu, bez koloru. Generalnie mitsellyarka (jak nazywa się w ludzi) od dawna stosowane w medycynie. Przypisuje do tych, którzy cierpią z powodu różnego rodzaju chorób skóry. Pierwotnie środkiem Francji, to tam po raz pierwszy, że zaczął być używany przez kobiety o wrażliwej skórze, jak mitsellyarkoy umył swoje małe dzieci.

struktura

Kompozycja zawiera micele micelarnego wody, stąd nazwa idzie. Od łacińskiego słowa oznaczającego „grain”. Jest on utworzony przez substancje powierzchniowo czynne, których cząsteczki stanowią mostek, którego jeden koniec jest hydrofilowy, to znaczy wodę Miłujących, a drugi lipofilową to tendencję do tłuszczów. Więc kiedy ta cząsteczka dostanie się do wody, jej końce są lipofilne wyciągnąć do siebie, a hydrofilowe – woda. To tworzy piłkę, która nazywa się miceli. To dobrze, że kropelki tłuszczu są rozbijane i „ukryć” w centrum cząsteczki, dzięki czemu łatwo je umyć. Dlatego micelarny wody jak gąbka, to delikatnie i dokładnie usuwa makijaż i zanieczyszczenia.

Zalety i wady wodnych micelarny

Oczywiście, micelarna woda ma wiele zalet i może z korzyścią wykonywać wszystkie swoje funkcje. Przede wszystkim, to jest w stanie usunąć ostrożnie i delikatnie, nawet odporne na make-up, a także wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ponieważ narzędzie nie ma zapachu, bez koloru, bez smaku, jest idealnym miejscem na alergie. Kobiety z wrażliwą skórą mogą zapominać, że to podrażnienie i zaczerwienienie po użyciu innych środków. Micelarna woda nadaje się do każdego rodzaju skóry, nie strzeli porów i przyczynia się do nawilżenia i odżywienia. Mimo takich atrakcyjnych właściwości ma jedną wadę. Mitsellyarka stanie neutralizować nie tylko szkodliwe substancje chemiczne, ale także użyteczne.

Jak stosować płyn micelarny?

Zastosuj micelarna woda bardzo proste. Jest to szczególnie jak kobiety, którzy są zbyt leniwi, aby usunąć makijaż, wyrzucany po południu lub w nocy. Wystarczy wstrząsnąć pojemnik z. Nałożyć niewielką ilość na czystym wacikiem i lekko pocierać skóry. Naciśnij i tarcie nie jest konieczne, ponieważ micele są również w stanie wchłonąć zabrudzenia. Aby usunąć tusz do rzęs i cień oczy zwilżyć wacikiem i stosować bardziej obficie na oczach przez pół minuty, a następnie ruch nadgarstka cały makijaż pozostanie na dysku.

Jest jeszcze inna kwestia, że wiele osób pyta: Czy trzeba myć mitsellyarku? Początkowo, to narzędzie przeznaczone do suchego został czystek. Ale nie zapominaj, że zawiera substancje powierzchniowo czynne, które po długoterminową obecność w skórze przełamać barierę naskórka. W związku z tym, mimo wszystko jest lepiej przemyć reszty środka powierzchniowo czynnego miceli wody, jeśli istnieje taka możliwość. Ogólnie micelarna woda doskonale nadaje się, jeśli chcesz oczyścić twarz, będąc w samolocie, w samochodzie lub pociągu. I nie martw się, jeśli umyć w tym momencie byłoby nigdzie.

Micelarnego wody jest różne od wzmacniający?

Teraz, po wydaniu „wody micelarnej lub tonikiem?” nadszedł czas, aby mówić o drugiego produktu. Tonic – to rozwiązanie, które ma za zadanie usunąć resztki sebum, makijaż i brud. Najczęściej na półkach każdej kobiety teraźniejszości i tonik i płyn micelarny. Różnice między tymi dwoma podstawowymi narzędziami. Przede wszystkim, nie należy mylić tonację i oczyszczenie. Nie tonik nigdy nie być w stanie dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń i makijażu jeszcze bardziej. Jest on przeznaczony do innych celów:

 1. Przywraca równowagę kwasową skóry.
 2. Neutralizuje działanie twardej wody.
 3. Eliminuje zaczerwienienia.
 4. Ma właściwości antyseptyczne.
 5. Odświeża i oczyszcza skórę.
 6. Zwiększa skuteczność środków.
 7. Poprawia krążenie krwi.
 8. Zmniejsza wydzielanie sebum.

Z reguły, tonik zawsze znajdują się alkohol, a jeśli jest przeznaczony do skóry tłustej, zawartość alkoholu wzrósł do 50%. Wszyscy wiemy, że alkohol jest bardzo sucha skóra, która jest szkodliwa. Fakt ten odgrywa ważną rolę w dylematu: woda micelarna lub tonik? Drugim składnikiem jest zawsze dzieje środki matujące. Również w mogą być witaminy, olejki eteryczne i roślin leczniczych. Co więcej, folie mogą być różnych typów, na przykład, aby zmniejszyć pory, do nawilżania, do usuwania makijażu, z efektem podnoszenia. Kompozycja może zawierać środki aromatyzujące, środki barwiące i parabenów. Wszystko to tworzy wyraźne granice między mitsellyarkoy tonikiem, więc nie należy ich mylić. I byłoby, jeśli masz na półce będą oba sposoby. Więc pytanie: „Co wybrać: tonik lub płyn micelarny – który jest najlepszy z nich?” – nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ każdy ma swój własny cel.

Co wybrać: tonik micelarny lub woda?

Wiele kobiet wierzy, że mogą korzystać z wody zamiast tonik micelarny, i to będzie na tyle. Oznacza to, że on potarł twarz i odszedł. Nawiasem mówiąc, przede wszystkim, te dziewczyny po prostu nie spróbować i nie słychać nic o micelarnej wody, ponieważ zwykle po przetestowaniu kobiety po prostu nie chcą wrócić do swoich starych środków czyszczących. Ale na podstawie tego, co zostało powiedziane powyżej, możemy wyciągnąć jeden wniosek: nie da się zastąpić tonik micelarny wody. Nie masz nic. Ale można użyć płyn micelarny zamiast toniku, jeśli w swojej strukturze istnieją odpowiednie składniki, takie jak wyciąg z zielonej herbaty. W innych przypadkach, te dwa narzędzia nie mogą być zastąpione przez siebie.

Top z najbardziej popularnych środków masowego rynku

Aby ułatwić poruszanie się po wielu różnych marek, które są micelarny wody, możemy zaoferować Państwu najwyższej najpopularniejsze środki masowego rynku:

 1. Micelarny wody z „Garnier” mieści się każdy rodzaj skóry, bez zapachu i barwników. Ponadto, duża ilość (400 ml) i po cenie przyjęcia.
 2. „Bezwzględna czułość” z „L'Oreal” – kolejny mitsellyarka niskiej kategorii cenowej. Ale nie ma to wpływu na jakość obiektów. Woda jest nie tylko w stanie oczyścić skórę, ale również nawilża ją. Hipoalergiczne.
 3. „Oczyszczanie 3 w 1” z „Nivea” – micelarny toniku i przy niskich kosztach. Usuwa makijażu, jednak nie może poradzić sobie z wodoodporną. Poza tym, micelarna zamiast toniku może być używany, ponieważ zawiera składniki toniczności.
 4. Mitsellyarka z „Iv Roshe”, który składa się z soku agawy niebieskiej i klon, doskonale usuwa makijaż i nadaje skórze świeżość i blask.
 5. Micelarna woda z „czarnej perły”, która nie zawiera barwników, konserwantów, usuwa makijaż oraz eliminuje podrażnienia.

Ocena luksusowe środki

Jeśli jesteś gotów zapłacić za większą ilością wody micelarnej, proponujemy zapoznanie się z rankingu najpopularniejszych środków luksusu:

 1. Micelarna woda „Bioderma” – narzędzie odnosi się do klasy luksusowej, więc dla niego będzie musiał zapłacić większą sumę, ale jest uważane za bardziej lub mniej dostępne. Również nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, oszczędzając efekt, usuwa makijaż dobrze. Charakterystyczną cechą tej marki jest fakt, że woda jest dostępna w różnych pojemnościach, co jest bardzo wygodne.
 2. Micelarny mleczko z francuskiej marki La Roche Posay „” ma dość wysoką cenę, ale jest bardzo kochany przez wielu dziewcząt. Aby utworzyć stosować wody z gorących źródeł. Oczyszcza twarz i usuwa nawet najbardziej uporczywe makijażu.
 3. Micelarny mleczko „Vichy” jest idealnym miejscem dla tych, którzy mają problem ze skórą. Usuwa makijaż, łagodzi skórę.
 4. luksusowy wody „Biotherm” składa się z 36 minerałów i witamin. Delikatnie oczyszcza skórę z makijażu. A poza tym, że chroni ją przed wpływami środowiska.
 5. Innym sposobem luksusu – od francuskiej marki farmaceutycznej „Avenue”, która doskonale usuwa makijaż, aby poradzić sobie z suchości i stanu zapalnego.

wynik

Micelarna woda – jest godnym narzędziem do szybkiego oczyszczenia. Od dawna zajmuje honorowe miejsce wśród innych produktów kosmetycznych. Jeśli stoją przed dylematem: woda tonik micelarny lub – lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do pierwszego, ale w ogóle będzie bardziej właściwe, jeśli będziesz korzystać z obu sposobów. Micelarna woda będzie oczyścić skórę tonikiem – aby poprawić jej stan.