459 Shares 2619 views

Jak zmieniać biegi? Szkoła początkujący kierowca

Nowoczesne kierowców dzisiaj coraz częściej wolą samochody z automatyczną skrzynią biegów, chociaż nie zostały jeszcze całkowicie zastąpił mechanikę. Powodów do miłości manualną skrzynią biegów może być kilka. Przede wszystkim jest to kosztowna naprawa automatycznej skrzyni biegów w przypadku pęknięcia. Należy również zauważyć, że zakup samochodu z mechaniką będzie kosztować 20-30% tańsze niż samochodów wyposażonych w „automatyczne”. Poza tym, szczerze mówiąc, na drogach krajowych rosyjskiego automatyczną skrzynią biegów dodaje tylko do problemów.
W szkołach, szkolenie początkujących kierowców można teraz znaleźć oba rodzaje maszyn, ale egzaminy w policji drogowej nadal przechodzą staroświecki sposób, w pojazdach z manualną skrzynią biegów. Dlatego też instrukcje, jak prawidłowo zmieniać biegi – to pierwszą rzeczą, którą słyszę, siedząc za kierownicą pojazdu szkoleniowego.


Każdy kierowca ostatecznie rozwijać swój własny styl i sposób jazdy. Każda osoba indywidualnie, a to jest fakt bezsporny. Jednak są rzeczy stałe, udokumentowane doświadczenie. Należą do nich, w tym rekomendacje, jak zmieniać biegi w samochodzie lub Trzymaj ręce na kierownicy.
Niektórzy z was będą argumentować, mówią, co za różnica, będę ciągnąć dźwignię: dolny, górny, boczny … zmiany biegów będzie w stanie przeprowadzić w każdym przypadku. Dlaczego nie mogę zrobić, bo wolę?

Przypomnijmy jazdy porady szkolnego instruktora w jaki sposób prawidłowo zmieniać biegi. Ręka szczelnie owija ręczną dźwignię skrzyni biegów na górze. Ruch jest gładka pociągnięcie. Ta metoda jest najbardziej ergonomiczny, bo nie robią żadnego dodatkowego wysiłku, a więc mniej zmęczona. Ponadto skrzynka w tym przypadku będzie Ci ostatni znacznie dłużej.

Wszelkie zmiany biegów musi być wykonane za pośrednictwem pozycji neutralnej. Należy wcisnąć pedał sprzęgła do metalu.

Inne pytanie, które często słyszę od początkujących jak zmiany biegów, samochód nie jest skurcze. Jak wiecie, przyczyny tego zjawiska może być kilka. Jeden z nich – jesteś zbyt gwałtownie zwolni pedał sprzęgła. Jest to w dużej mierze kwestia doświadczenia, które przychodzi z czasem jazdy. Jeśli jesteś pewny swoich zdolności i umiejętności, być może jest to usterka techniczna w samochodzie.

Teraz porozmawiajmy o tym, co szybkość zmiany biegów. Czy konieczne jest w tym przypadku, aby skupić się na odczyty? Zacznijmy od tego, co patrzeć na prędkościomierz lub obrotomierz w kategorycznie nie powinien podczas jazdy. Cała uwaga kierowcy powinna być skupiona na drodze. Dlatego też nauczyć się słyszeć i czuć samochód i do określenia prędkości bez prędkościomierza. Gdy urządzenie nie ma wystarczającej prędkości, silnik wyda charakterystyczny dźwięk, a może po prostu stoisko.

Jak to jest znane, przejście z pierwszego do drugiego transmisji możliwe, gdy pojazd jest przyspieszony do prędkości 20 km na godzinę. W związku z tym, druga przekładnia – od 30 do 40, trzeci – od 40 do 60, czwarty – od 60 do 90. W piątym przydatne podczas jazdy przy wyższych prędkościach. Oczywiście, nie trzeba sztywno trzymać się tych granic. Nadmiar 10-15 kilometrów znaczne uszkodzenie silnika nie powoduje, a po zużyciu paliwa nie miałoby żadnego wpływu. Ale przez długi czas, aby przejść do pierwszej prędkości jest niemożliwe, niemal natychmiast po rozpoczęciu ruchu trzeba przełączyć się na sekundę. Należy pamiętać, że przejście od niższego do wyższego bitu niepożądany. Na przykład, przechodząc od drugiego do czwartego prawo, można łatwo zginąć w środku drogi. Przy wyższej prędkości do niskiej prędkości przełącznik może być w dowolnej pożądanej kolejności.

Doświadczony instruktor na pytania studentów, jak zmieniać biegi, jednoznacznej odpowiedzi: „W maszynie i bez wahania.” Zauważ, że połączenie może być inna. Na przykład podczas hamowania jest często niezbędne, aby przejść od czwartej prędkości do drugiej, a nawet pierwszej. Co więcej, te manipulacje nie potrzebuję cię, aby spowodować najmniejszej trudności. Coaching umiejętności mogą bieg i pojazd znajduje się na postoju. Pod względem złożoności, proces ten nie przyznają się do górnej części ruchu. A jak wiadomo, dla początkujących kierowców nadano najtrudniejszych do odciągnąć. Oczywiście, umiejętności, jak prawidłowo zmieniać biegi pochodzą z doświadczenia. Jednak, spróbuj od początku doświadczenia jazdy do opracowania niezbędnych nawyków.