263 Shares 7078 views

Skóra – największym organem ludzkiego

Pod wieloma względami jest organem najbardziej najbardziej: największy, najbardziej trudnych i najbardziej wszechstronnych. Gdzie się znajduje i jak się nazywa?


Mówimy o skórę, najbardziej dotkliwe w organizmie, ponieważ ma do 3kg wagi. również i największym organem ludzkiego. Jeśli jest to wyrównane, na przykład, będzie obejmować do 2,3 m². Włosy i paznokcie, nawiasem mówiąc, jest również w naszej zewnętrznej osłony, będąc jej przydatków.

Z medycznego punktu widzenia, skóra może być zdefiniowana jako ciała, ponieważ składa się z różnych rodzajów tkanki, które są w ciągłym interakcji.

Na przykład, pokrywa ciało ludzkie, na przykład wszystkich kręgowców, nie tylko chroni ją przed wpływami zewnętrznymi, a także bierze udział w metabolizmie wody i soli, i służy jako sensoryczne narządu i wydalniczy. Skóra jest zaangażowany w oddychaniu w termoregulacji, a nawet działa jako repozytorium dla cieczy i substancji odżywczych.

Największy organizm ludzki posiada trzy warstwy: naskórek (górna warstwa) i do skóry właściwej (średni) i podskórnej tkanki tłuszczowej (podskórnej lub dolną warstwę).

Bliższe przyjrzenie się naskórka

Powierzchnia skóry osiągnie grubości 5 mm na podeszwy stóp, ale inaczej, wszystkie odsłonięte części ciała, to cienkie warstwy 0,1 mm. To naskórka chroni organizm przed różnymi bakteriami i grzybami, utrzymuje elastyczność skóry.

Wierzchnia warstwa naskórka, klejone sebum, – martwy i zrogowaciałą. Niższa – błony podstawnej na granicy skóry właściwej. Zawiera ona stale dzielących się komórek rozrodczych, które łamią się, rozpocząć swoją ścieżkę wzrostową. W trakcie przechodzenia z nich w wyniku reakcji chemicznych są przesunięte jądro i organelli i komórek, w których kompozycja jest obecnie głównie zawiera matrycę keratyny. Cały ten cykl trwa do 30 dni.

Dolną warstwę skóry zawiera dużą ilość komórek tłuszczowych, działanie jako repozytorium swojej energii, ale również pełni funkcję izolacji cieplnej. W tej warstwie dół korzeni włosów, a tu są największe naczyń krwionośnych, które odżywiają skórę.

Skóra – narząd sensoryczny

Czy zauważyliście, że wiele ludzkich emocji doskonale odzwierciedla nasz największy władza? Jeśli mamy się wstydzić, że są źli, zadowolony lub bardzo zadowolony z czegoś – nasza czerwieni skóry. Jest oczywiste, że to ze względu na zwiększone krążenie krwi i podłączenia do innych statków.

Ale w chwili strachu, że wręcz przeciwnie, blednąc, a potem myślę, że nawet włosy stanęły dęba. I to jest wynikiem przepływu krwi do serca i napięcie mięśni.

Stres lub zwiększona pobudliwość również jasno wyraża największy narząd ludzkiego. Zaobserwowano, że po takich stanach często pojawiają się wysypki i podrażnienia skóry. Ale w chwilach duchowej harmonii i szczęśliwej miłości, ona staje się widocznie zdrowsza i młodsza.

Ponadto, największa narządów człowieka odzwierciedla stan całego organizmu. Wskazuje on na istniejących procesów patologicznych w przewodzie pokarmowym, układu krwiotwórczego, układu rozrodczego i innych.

Jeśli dbasz o skórę, utrzymując go w czystości i odporność, a nie tylko procedur higienicznych, ale zdrowego stylu życia, a także odpowiednie do wieku kremy i zarośla, a następnie będzie wyglądać młodo przez długi czas.

I niech twój największy organ człowieka nie da wiek właściciela!