481 Shares 8969 views

Jak zainstalować CyanogenMod (firmware)

Wszelkie smartphone, w rzeczywistości jest to „młodszy brat” pełnoprawnym PC. Zawiera procesor, RAM, bloki urządzeń interfejsu kontrolery pamięci i tak dalej. Aby kontrolować wszystkie te skomplikowane służy jako pewien zestaw programów zwanych system operacyjny. Jednym z najbardziej popularnych – jest „Android” z „Google”. Jest on zainstalowany na ponad 70% urządzeń mobilnych. Nietrudno się domyślić, że ten system jest częściej reszta podlega różnym modyfikacjom, które nie są wykonane przez programistów i użytkowników smartfonów. Dziwne, jak się może wydawać, producenci gadżetów mobilnych nie spieszy się podobać właścicielom aktualizacji wersji produktu i optymalizacji systemów operacyjnych. Powód jest prosty – chęć do sprzedaży nowe smartfony, zamiast modyfikowania serii już realizowane.

Co to jest „firmware”

Czytanie ze świata smartfonów wiadomości, można spotkać szereg konkretnych warunkach. Jeden z nich – „firmware”. On interpretować na dwa sposoby: jako proces uaktualniania oprogramowania sterującego złożonego urządzenia lub jako zestaw plików systemowych, które mają być pobrane do pamięci telefonu, czyli „dystrybucja” jeśli możemy wyciągnąć analogię z komputerami … Częściej wszystko rozumie drugi. I, jak już wcześniej wspomniano, to pakiet oprogramowania jest tworzone przez rzemieślników, wprowadzenie pewnych zmian do istniejącej oryginalnym firmware. Takie rozwiązania zostały nazwane „custom rowery.”

"Zoo" firmware

Pomimo pozornej różnorodności istniejących systemów informatycznych, w zasadzie wszystkie są identyczne. Wielu z nich po prostu skopiować interfejsy (wygląd, sposób interakcji) Rozwiązania zainstalowane na innych marek smartfonów. Tak, entuzjaści Windows Phone mogą łatwo „przerobić” swoje „Android” -phone w gadżecie od Nokia i znawców chińskich deweloperów poczuć czar „MIUI” lub Lewa. Inne są niestandardowe rowery, wręcz przeciwnie, w celu optymalizacji pewnych funkcji, na przykład, wszystkie aplikacje obejmować akcelerator graficzny, zwiększyć głośność, itd. Ale trzeba zawsze pamiętać, że prawie wszystkie z nich są oparte na oficjalnej oprogramowania bazowego.

"Cyan"

Jednocześnie istnieje szereg firmware o nazwie CyanogenMod. Oni przeszedł znaczną zmianę użytkownika, menu i wszystko to, przez które właściciel jest odpowiedzialny za interakcję z urządzeniem. wiele kluczowych ustawień, lepsza ochrona przed spamem i wirusami są zmieniane. Krótko mówiąc, jeśli ktoś chce zobaczyć prawdziwy potencjał smartfonu, a potem musi dowiedzieć się, jak zainstalować CyanogenMod firmware.

dystrybucja Szukaj

Jednym z głównych warunków udanej instalacji systemów Niestandardowy – jest wybór właściwego oprogramowania. Chociaż początkowo decyzje te będą współpracować z procesorami Qualcomm, Nvidia i Intel, nadal istnieje szansa, aby „siła” je do pracy z MTK. Tam, skąd pobrać dystrybucję, co do zasady, należy powiedzieć, jak zainstalować CyanogenMod. Dlatego, aby uniknąć konieczności przywracania oprogramowania telefonu, jeśli aktualizacja nie powiedzie się, trzeba uważnie czytać towarzyszących zaleceń. Idealnie, firmware powinien być zaprojektowany specjalnie dla tego samego modelu smartfona.

Jak zainstalować firmware CyanogenMod pośrednictwem Instalatora

Istnieje kilka sposobów, aby załadować oprogramowanie sterujące w smartfonie. Różnica między nimi jest taka, że niektóre wymagają uprzednio trasy-prawa, podczas gdy inni ominąć to ograniczenie za pomocą przesłonięte opcji menu rozruchu. Zauważ, że nie ma „oryginalny prosty” sposób – każdy z nich jest prosta i skomplikowana zarazem, więc użytkownik musi wybrać jedną rzecz. Zastanów się, jak zainstalować CyanogenMod Installerer. Pakiet ten składa się z dwóch bloków, z których pierwszy jest przeznaczony do montażu na „Android” -device, a drugi – na komputerze, do którego należy dołączyć kabel smartphone. Po zainstalowaniu stronie klienta przez telefon chcesz, aby uruchomić program. Wyświetlane jest menu, ostrzegając, że wszystkie dane użytkownika zostaną usunięte, t. E. zostanie zresetowany do ustawień fabrycznych. Ponadto proponuje się, aby podłączyć urządzenie do komputera i zmienić tryb pracy dysku „MTP” do „Camera RTR”. Następnie kabel można wyłączyć tymczasowo.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma problemów z jak zainstalować CyanogenMod, zazwyczaj nie powstają. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji PC chcesz go uruchomić. Nie będzie wyszukiwarka internetowa najświeższe firmware. To trwa od 5 do 15 minut. Jeśli nie ma odpowiedniej sceny alternatywnej, program wyświetli komunikat informujący, że trzeba podłączyć urządzenie do portu USB, nie zapominając wyłączyć ochronę antywirusową (niektóre wyczyny zostały wykryte jako szkodliwe). Następny Pobieranie rozpocznie się w telefonie custom firmware, plik „rekaveri” gappsov i zapewniając integrację z usługami „Google”. Kiedy wszystko jest zrobione, będzie kliknąć na przycisk Install i poczekać na okno z komunikatem o pomyślnym zakończeniu instalacji.

Ci, którzy nie są zainteresowani po raz pierwszy, jak zainstalować CyanogenMod, należy zdawać sobie sprawę, że w ostatnich latach metoda ta traci swoje znaczenie. Co więcej, to nie zawsze działa. Przyczyna leży w przerwaniu wyszukiwarce i pobrania powodu skarg „Google”. Ponadto część komputera aplikacji do najnowszej wersji systemu Windows nie działa poprawnie.

Zakasać rękawy …

Nie mniej ciekawy sposób, jak zainstalować CyanogenMod, jest samo przygotowanie niezbędnych plików. Przede wszystkim chcesz wybrać niestandardowy „rekaveri”. Plik ten można znaleźć w zasobach sieciowych, omówienie tego modelu smartfona. Jeśli procesor MediaTek mogą być montowane przy użyciu MTK Droid, używając swojego boot.img and Recovery z kompatybilnym urządzeniem. Następnie za pomocą Flash Tool, trzeba migać plik na swoim smartfonie. Następnie przejdź do „rekaveri” poprzez przytrzymanie przycisku zasilania, lub „Volume Down”. Po tym wskaże wcześniej pobrany plik firmware CyanogenMod i zainstalować go. Zalecana reset polecenia WIPE.

różne wersje

Czasami właściciele smartfonów pyta, „Jak zainstalować CyanogenMod 11” Ta wersja jest oparta na „Android 4.4 Kit-Kat”. Ale przeszłość – to 12,1 (system 5.1.1) i 13 (6,0, odpowiednio). Istnieje również CyanogenMod 10.1. Jak zainstalować ten pakiet oprogramowania? Jest on oparty na "Android 4.3". Właściciele urządzeń mobilnych muszą pamiętać, że proces instalacji dla wszystkich wersji „Cyan” jest taka sama. Najważniejsze – to znaleźć odpowiedni plik dla urządzenia. Przypomnijmy, jak zainstalować CyanogenMod 11. zasady następujące: zwyczaj wybrany „rekaveri” i szyte w telefonie; jest zapisywane na karcie pamięci znalezionego dystrybucji, przeznaczonej dla tego modelu; z menu odzyskiwania systemu szyte plików.

funkcje

Wolniejsze rozładowanie, głośny dźwięk, stabilny odbiór interfejs akceleracji sieci, zaktualizowane menu – wszystko CyanogenMod. Jak zainstalować aplikacje w systemie? To pytanie dręczy wielu ludzi, którzy nie mieli jeszcze czas na pracę z tą decyzją. W rzeczywistości, nic skomplikowanego o nim. Ponieważ „Cyan” jest oparty na systemie operacyjnym „Android”, zasady eksploatacji pozostają takie same: instalacja APK-pliku – Uruchamianie skrótu. Tyle tylko, że ten ostatni może być umieszczony zarówno na ekranie głównym i podmenu aplikacji, w zależności od wyrzutni.

Stary – oznacza przetestowane wersję

Pokrótce rozważyć CyanogenMod 7. Jak zainstalować firmware? Jest on oparty na systemie operacyjnym „Android 2.3”, więc procedura jest identyczna, a nowy „cyan”. Niezbędne w niestandardowym „rekaveri” wybierz Wipe, na „Wybór SD-Card”, aby określić pobrany plik i kliknij Install. Po zakończeniu „wypełnić” będzie kliknij Reboot. W zależności od „rekaveri” nazwy te elementy mogą się różnić.